plasma-bigscreen - en to pt_BR translation catalogue (24 entries)

en: General
pt_BR: Geral

en: Use Colored Tiles
pt_BR: Usar blocos coloridos

en: Use Expanding Tiles
pt_BR: Usar blocos expansíveis

en: close
pt_BR: fechar

en: Pairing Request From %1
pt_BR: Solicitação de emparelhamento de %1

en: Accept
pt_BR: Aceitar

en: Reject
pt_BR: Rejeitar

en: Increase Volume
pt_BR: Aumentar o volume

en: Decrease Volume
pt_BR: Diminuir o volume

en: Mute
pt_BR: Emudecer

en: Audio Device chooser
pt_BR: Seletor de dispositivo de áudio

en: Network
pt_BR: Rede

en: Websocket Address:
pt_BR: Endereço de websocket:

en: Additional Settings:
pt_BR: Configurações adicionais:

en: Enable Notifications
pt_BR: Ativar notificações

en: Enable Remote TTS
pt_BR: Ativar Text-to-Speech (TTS) remoto

en: Enable Remote STT
pt_BR: Ativar Speech-to-Text remoto

en: Recent
pt_BR: Recentes

en: Voice Apps
pt_BR: Apps de voz

en: Applications
pt_BR: Aplicativos

en: Games
pt_BR: Jogos

en: Settings
pt_BR: Configurações adicionais

en: Getting Ready... Please Wait
pt_BR: Preparando, favor aguardar

en: Bigscreen has enabled system-wide inhibition
pt_BR: A tela grande habilitou a inibição por todo o sistema
