plasma-bigscreen - en to ro translation catalogue (8 entries)

en: Desktop Settings
ro: Configurările biroului

en: Bigscreen Settings
ro: Configurări Bigscreen

en: Plasma Bigscreen Settings
ro: Configurări Plasma Bigscreen

en: © 2025 Plasma developers
ro: © 2025 Dezvoltatorii Plasma

en: Settings module to open
ro: Modulul de configurare de deschis

en: Settings
ro: Configurări

en: Open desktop settings?
ro: Deschideți configurările biroului?

en: The desktop settings application does not support key navigation, a mouse may be required. However, it contains extra settings that may be useful.
ro: Aplicația pentru configurarea biroului nu susține navigarea cu butoane, poate fi necesar un șoricel. Totuși, aceasta conține configurări suplimentare ce pot fi de folos.
