plasma-bigscreen - en to ru translation catalogue (22 entries)

en: Appearance
ru: Внешний вид

en: Jan
ru: Янв

en: Feb
ru: Фев

en: Mar
ru: Мар

en: Apr
ru: Апр

en: May
ru: Май

en: Jun
ru: Июн

en: Jul
ru: Июл

en: Aug
ru: Авг

en: Sep
ru: Сен

en: Oct
ru: Окт

en: Nov
ru: Ноя

en: Dec
ru: Дек

en: Time Display
ru: Формат времени

en: Timezone:
ru: Часовой пояс:

en: Set time automatically:
ru: Устанавливать время автоматически:

en: Time
ru: Время

en: Date
ru: Дата

en: Press the [←] Back button to return to appearance settings
ru: Нажмите [←] чтобы вернуться к настройке внешнего вида

en: Press the [←] Back button to save configuration and return to settings
ru: Нажмите [←] для сохранения конфигурации и возврата в настройки

en: Your local timezone is %1
ru: Местный часовой пояс: %1

en: Exit
ru: Выход
