plasma-bigscreen - en to ru translation catalogue (12 entries)

en: Configure KDE Connect
ru: Настроить KDE Connect

en: This device is paired
ru: Это устройство сопряжено

en: Unpair
ru: Снять сопряжение

en: This device is requesting to be paired
ru: Это устройство запрашивает сопряжение

en: Accept
ru: Принять

en: Reject
ru: Отклонить

en: This device is not paired
ru: Это устройство не сопряжено

en: Pair
ru: Сопряжение

en: Pairing request sent to device
ru: Запрос на сопряжение отправлен на устройство

en: This device is not reachable
ru: Это устройство недоступно

en: Press the [←] Back button to return to device selection
ru: Нажмите [←] чтобы вернуться к выбору устройства

en: Exit
ru: Выход
