plasma-bigscreen - en to sk translation catalogue (44 entries)

en: Device information
sk: Informácie o zariadení

en: Connecting…
sk: Pripájanie…

en: Disconnecting…
sk: Odpájanie…

en: Disconnect
sk: Odpojiť

en: Pair
sk: Spárovať

en: Connect
sk: Pripojiť

en: Forget device
sk: Zabudnúť zariadenie

en: Are you sure you want to forget the device %1?
sk: Ste si istí, že chcete zabudnúť zariadenie %1?

en: Trusted
sk: Dôveryhodné

en: Auto-accept incoming connections
sk: Automaticky prijímať prichádzajúce spojenia

en: Blocked
sk: Blokované

en: Reject all connections from this device
sk: Odmietnuť všetky spojenia z tohto zariadenia

en: Device details
sk: Podrobnosti zariadenia

en: Type: %1
sk: Typ: %1

en: Address: %1
sk: Adresa: %1

en: Battery: %1
sk: Batéria: %1

en: Change name
sk: Zmeniť názov

en: Connected
sk: Pripojené

en: %1% Battery
sk: %1% batéria

en: Enable Bluetooth
sk: Povoliť Bluetooth

en: Paired devices
sk: Spárované zariadenia

en: Available devices
sk: Dostupné zariadenia

[ctx: This device is a Phone]
en: Phone
sk: Telefón

[ctx: This device is a Computer]
en: Computer
sk: Počítač

[ctx: This device is of type Network]
en: Network
sk: Sieť

[ctx: This device is a Headset]
en: Headset
sk: Náhlavná súprava

[ctx: This device is a Headphones]
en: Headphones
sk: Slúchadlá

[ctx: This device is an Audio/Video device]
en: Multimedia
sk: Multimédiá

[ctx: This device is a Keyboard (not the music instrument)]
en: Keyboard
sk: Klávesnica

[ctx: This device is a Mouse]
en: Mouse
sk: Myš

[ctx: This device is a Game controller]
en: Game controller
sk: Herný ovládač

[ctx: This device is a Peripheral device]
en: Peripheral
sk: Periféria

[ctx: This device is a Camera]
en: Camera
sk: Kamera

[ctx: This device is a Printer]
en: Printer
sk: Tlačiareň

[ctx: This device is an Imaging device (printer, scanner, camera, display, …)]
en: Imaging
sk: Zobrazovanie

[ctx: This device is a Wearable]
en: Wearable
sk: Nositeľné zariadenie

[ctx: This device is a Toy]
en: Toy
sk: Hračka

[ctx: This device is a Health device]
en: Health
sk: Zdravie

en: File transfer
sk: Prenos súborov

en: Send file
sk: Odoslať súbor

en: Input
sk: Vstup

en: Audio
sk: Zvuk

en: Network
sk: Sieť

en: Other
sk: Ostatné
