plasma-bigscreen - en to tr translation catalogue (20 entries)

en: Appearance
tr: Görünüş

en: Jan
tr: Oca

en: Feb
tr: Şub

en: Apr
tr: Nis

en: Jun
tr: Haz

en: Jul
tr: Tem

en: Aug
tr: Ağu

en: Sep
tr: Eyl

en: Oct
tr: Eki

en: Nov
tr: Kas

en: Dec
tr: Ara

en: Time Display
tr: Zaman Görünümü

en: Timezone:
tr: Zaman dilimi:

en: Set time automatically:
tr: Zamanı otomatik olarak ayarla:

en: Time
tr: Zaman

en: Date
tr: Tarih

en: Press the [←] Back button to return to appearance settings
tr: Görünüş ayarlarına geri dönmek için [←] Geri düğmesine basın

en: Press the [←] Back button to save configuration and return to settings
tr: Yapılandırmayı kaydedip ayarlara geri dönmek için [←] Geri düğmesine basın

en: Your local timezone is %1
tr: Yerel zaman diliminiz %1

en: Exit
tr: Çık
