plasma-bigscreen - en to tr translation catalogue (24 entries)

en: General
tr: Genel

en: Use Colored Tiles
tr: Renkli Karolar Kullan

en: Use Expanding Tiles
tr: Genişleyen Karolar Kullan

en: close
tr: kapat

en: Pairing Request From %1
tr: %1 Aygıtından Eşleşme İsteği

en: Accept
tr: Kabul Et

en: Reject
tr: Reddet

en: Increase Volume
tr: Ses Düzeyini Artır

en: Decrease Volume
tr: Ses Düzeyini Azalt

en: Mute
tr: Sessiz

en: Audio Device chooser
tr: Ses Aygıtı Seçicisi

en: Network
tr: Ağ

en: Websocket Address:
tr: Websocket Adresi:

en: Additional Settings:
tr: Ek Ayarlar:

en: Enable Notifications
tr: Bildirimleri Etkinleştir

en: Enable Remote TTS
tr: Uzaktan TTS'yi Etkinleştir

en: Enable Remote STT
tr: Uzaktan STT'yi Etkinleştir

en: Recent
tr: Son Kullanılan

en: Voice Apps
tr: Ses Uygulamaları

en: Applications
tr: Uygulamalar

en: Games
tr: Oyunlar

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Getting Ready... Please Wait
tr: Hazırlanıyor... Lütfen Bekleyin

en: Bigscreen has enabled system-wide inhibition
tr: Büyük Ekran, sistem genelinde engellemeyi etkinleştirdi
