plasma-bigscreen - en to tr translation catalogue (37 entries)

en: The user agent to browse with.
tr: Tarama yapılacak kullanıcı aracısı

en: The name of the web app
tr: Web uygulamasının adı

en: link of website to launch
tr: Başlatılacak web sitesinin bağlantısı

en: Webview
tr: Web Görünümü

en: Plasma Bigscreen Webapp runtime
tr: Plasma BüyükEkran web uygulaması çalışma zamanı

en: © 2025 Plasma developers
tr: © 2025 Plasma Geliştiricileri

[ctx: @info:status]
en: Entered Full Screen mode
tr: Tam ekran kipine girildi

[ctx: @action:button]
en: Exit Full Screen (Esc)
tr: Tam Ekrandan Çık (Esc)

[ctx: @action:inmenu]
en: Play
tr: Çal/Oynat

[ctx: @action:inmenu]
en: Pause
tr: Duraklat

[ctx: @action:inmenu]
en: Unmute
tr: Sesi Aç

[ctx: @action:inmenu]
en: Mute
tr: Sesi Kapat

[ctx: @label]
en: Speed
tr: Hız

[ctx: @action:inmenu]
en: Loop
tr: Döngü

[ctx: @action:inmenu]
en: Exit Fullscreen
tr: Tam Ekrandan Çık

[ctx: @action:inmenu]
en: Enter Fullscreen
tr: Tam Ekrana Gir

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Controls
tr: Denetimleri Gizle

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Controls
tr: Denetimleri Göster

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Video
tr: Video Aç

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Audio
tr: Ses Aç

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Video in New Tab
tr: Videoyu Yeni Sekmede Aç

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Audio in New Tab
tr: Sesi Yeni Sekmede Aç

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Video
tr: Videoyu Kaydet

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Video Link
tr: Video Bağlantısını Kopyala

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Image
tr: Görsel Aç

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Image in New Tab
tr: Görseli Yeni Sekmede Aç

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Image
tr: Görseli Kaydet

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Image
tr: Görseli Kopyala

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Image Link
tr: Görsel Bağlantısını Kopyala

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Link
tr: Bağlantı Aç

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Link in New Window
tr: Bağlantıyı Yeni Sekmede Aç

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Link
tr: Bağlantıyı Kaydet

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Link
tr: Bağlantıyı Kopyala

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
tr: Kopyala

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
tr: Kes

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
tr: Yapıştır

en: Open
tr: Aç
