plasma-bigscreen - en to uk translation catalogue (46 entries)

en: Device information
uk: Інформація щодо пристрою

en: Connecting…
uk: З'єднання…

en: Disconnecting…
uk: Від'єднання…

en: Disconnect
uk: Від’єднатися

en: Pair
uk: Пов'язати

en: Connect
uk: З'єднатися

en: Forget device
uk: Забути пристрій

en: Are you sure you want to forget the device %1?
uk: Ви справді хочете, щоб система забула про пристрій %1?

en: Trusted
uk: Довірений

en: Auto-accept incoming connections
uk: Автоматично приймати вхідні з'єднання

en: Blocked
uk: Заблокований

en: Reject all connections from this device
uk: Відмовляти в усіх з'єднаннях з цим пристроєм

en: Device details
uk: Дані щодо пристрою

en: Type: %1
uk: Тип: %1

en: Address: %1
uk: Адреса: %1

en: Battery: %1
uk: Акумулятор: %1

en: Change name
uk: Змінити назву

en: Connected
uk: З'єднано

en: %1% Battery
uk: %1% акумулятора

en: Enable Bluetooth
uk: Увімкнути Bluetooth

en: Paired devices
uk: Пов'язані пристрої

en: Available devices
uk: Доступні пристрої

[ctx: This device is a Phone]
en: Phone
uk: Телефон

[ctx: This device is a Modem]
en: Modem
uk: Модем

[ctx: This device is a Computer]
en: Computer
uk: Комп'ютер

[ctx: This device is of type Network]
en: Network
uk: Мережа

[ctx: This device is a Headset]
en: Headset
uk: Гарнітура

[ctx: This device is a Headphones]
en: Headphones
uk: Навушники

[ctx: This device is an Audio/Video device]
en: Multimedia
uk: Мультимедіа

[ctx: This device is a Keyboard (not the music instrument)]
en: Keyboard
uk: Клавіатура

[ctx: This device is a Mouse]
en: Mouse
uk: Миша

[ctx: This device is a Game controller]
en: Game controller
uk: Ігровий контролер

[ctx: This device is a Graphics Tablet (input device)]
en: Tablet
uk: Планшет

[ctx: This device is a Peripheral device]
en: Peripheral
uk: Периферія

[ctx: This device is a Camera]
en: Camera
uk: Фотоапарат

[ctx: This device is a Printer]
en: Printer
uk: Принтер

[ctx: This device is an Imaging device (printer, scanner, camera, display, …)]
en: Imaging
uk: Сканер

[ctx: This device is a Wearable]
en: Wearable
uk: Одяг

[ctx: This device is a Toy]
en: Toy
uk: Іграшка

[ctx: This device is a Health device]
en: Health
uk: Здоров’я

en: File transfer
uk: Передавання файлів

en: Send file
uk: Надіслати файл

en: Input
uk: Введення

en: Audio
uk: Звук

en: Network
uk: Мережа

en: Other
uk: Інше
