plasma-browser-integration - en to ar translation catalogue (21 entries)

en: This type of file can harm your computer. If you want to keep it, accept this download from the browser window.
ar: يمكن لنوع الملفات هذا إلحاق الأذى بحاسوبك. إن أردت إبقائه فاقبل هذا التنزيل من نافذة المتصفّح.

en: Access denied.
ar: رُفض الوصول.

en: Insufficient free space.
ar: المساحة غير كافية.

en: The file name you have chosen is too long.
ar: اسم الملف الذي اخترت طويل جدًا.

en: The file is too large to be downloaded.
ar: الملف كبير جدًا ولا يمكن تنزيله.

en: The file possibly contains malicious contents.
ar: قد يحتوي الملف على محتويات ضارة.

en: A temporary error has occurred. Please try again later.
ar: وقع عُطل مؤقّت. من فضلك أعِد المحاولة لاحقًا.

en: A network error has occurred.
ar: وقع عُطل في الشبكة.

en: The network operation timed out.
ar: انتهت مهلة عملية الشبكة.

en: The network connection has been lost.
ar: فُقد الاتصال بالشبكة.

en: The server is no longer reachable.
ar: لم نعد نستطيع التواصل مع الخادوم.

en: A server error has occurred.
ar: وقع عُطل في الخادوم.

en: The server does not have the requested data.
ar: لا يحتوي الخادوم على البيانات المطلوبة.

en: The browser application closed unexpectedly.
ar: أُغلق تطبيق المتصفّح إغلاقًا غير متوقّع.

en: An unknown error occurred while downloading.
ar: وقع عُطل مجهول أثناء التنزيل.

[ctx: Job heading, like 'Copying']
en: Downloading
ar: يُنزّل

[ctx: The URL being downloaded]
en: Source
ar: المصدر

[ctx: The location being downloaded to]
en: Destination
ar: المقصد

[ctx: Dummy search result]
en: Additional permissions are required
ar: مطلوب تصاريح إضافية

en: Mute Tab
ar: اكتم اللسان

en: Unmute Tab
ar: أزِل كتم اللسان
