plasma-browser-integration - en to da translation catalogue (20 entries)

en: This type of file can harm your computer. If you want to keep it, accept this download from the browser window.
da: Denne type fil kan skade din computer. Hvis du vil beholde den, skal du accepterer denne download fra browservinduet.

en: Access denied.
da: Adgang nægtet.

en: Insufficient free space.
da: Utilstrækkelig ledig diskplads.

en: The file name you have chosen is too long.
da: Det filnavn du har valgt er for langt.

en: The file is too large to be downloaded.
da: Filen er for stor til at blive downloadet.

en: The file possibly contains malicious contents.
da: Filen har muligvis ondsindet indhold.

en: A temporary error has occurred. Please try again later.
da: En midlertidig fejl opstod. Prøv igen senere.

en: A network error has occurred.
da: En netværksfejl opstod.

en: The network operation timed out.
da: Netværksoperationen havde tidsudløb.

en: The network connection has been lost.
da: Netværksforbindelsen blev mistet.

en: The server is no longer reachable.
da: Serveren er ikke længere tilgængelig.

en: A server error has occurred.
da: En serverfejl opstod.

en: The server does not have the requested data.
da: Serveren har ikke de ønskede data.

en: The browser application closed unexpectedly.
da: Browseren lukkede uventet.

en: An unknown error occurred while downloading.
da: En ukendt fejl opstod under download.

[ctx: Job heading, like 'Copying']
en: Downloading
da: Downloader

[ctx: The URL being downloaded]
en: Source
da: Kilde

[ctx: Dummy search result]
en: Additional permissions are required
da: Yderligere tilladelser er krævet

en: Mute Tab
da: Slå lyden fra i faneblad

en: Unmute Tab
da: Slå lyden til i faneblad
