plasma-browser-integration - en to hu translation catalogue (21 entries)

en: This type of file can harm your computer. If you want to keep it, accept this download from the browser window.
hu: Ez a fájltípus árthat a számítógépének. Ha meg akarja tartani, hagyja jóvá a letöltést a böngésző ablakában.

en: Access denied.
hu: Hozzáférés megtagadva.

en: Insufficient free space.
hu: Kevés a lemezterület.

en: The file name you have chosen is too long.
hu: A megadott fájlnév túl hosszú.

en: The file is too large to be downloaded.
hu: A fájl túl nagy, nem lehet letölteni.

en: The file possibly contains malicious contents.
hu: A fájl valószínűleg kártékony.

en: A temporary error has occurred. Please try again later.
hu: Átmeneti hiba történt. Próbálja újra később.

en: A network error has occurred.
hu: Hálózati hiba történt.

en: The network operation timed out.
hu: A hálózati művelet időtúllépés miatt megszakadt.

en: The network connection has been lost.
hu: A hálózati kapcsolat megszakadt.

en: The server is no longer reachable.
hu: A kiszolgáló nem érhető el többé.

en: A server error has occurred.
hu: Kiszolgálóhiba történt.

en: The server does not have the requested data.
hu: A kiszolgáló nem rendelkezik a kért adatokkal.

en: The browser application closed unexpectedly.
hu: A böngésző váratlanul bezárult.

en: An unknown error occurred while downloading.
hu: Ismeretlen hiba történt a letöltés során.

[ctx: Job heading, like 'Copying']
en: Downloading
hu: Letöltés

[ctx: The URL being downloaded]
en: Source
hu: Forrás

[ctx: The location being downloaded to]
en: Destination
hu: Cél

[ctx: Dummy search result]
en: Additional permissions are required
hu: További jogosultságok szükségesek

en: Mute Tab
hu: Lap némítása

en: Unmute Tab
hu: Lap visszahangosítása
