plasma-browser-integration - en to id translation catalogue (21 entries)

en: This type of file can harm your computer. If you want to keep it, accept this download from the browser window.
id: Jenis file ini dapat membahayakan komputer Anda. Jika Anda ingin menyimpannya, terima unduhan ini dari jendela browser.

en: Access denied.
id: Akses ditolak.

en: Insufficient free space.
id: Tidak cukup ruang bebas.

en: The file name you have chosen is too long.
id: Nama file yang kamu pilih terlalu panjang.

en: The file is too large to be downloaded.
id: File terlalu besar untuk diunduh.

en: The file possibly contains malicious contents.
id: Kemungkinan file berisi konten jahat.

en: A temporary error has occurred. Please try again later.
id: Sebuah error temporer telah terjadi. Silakan coba kembali nanti.

en: A network error has occurred.
id: Sebuah error network telah terjadi.

en: The network operation timed out.
id: Operasi network waktunya habis.

en: The network connection has been lost.
id: Koneksi network telah hilang.

en: The server is no longer reachable.
id: Server tidak lagi dapat dicapai.

en: A server error has occurred.
id: Sebuah error server telah terjadi.

en: The server does not have the requested data.
id: Server tidaklah memiliki data yang diminta.

en: The browser application closed unexpectedly.
id: Aplikasi penelusur tertutup secara tiba-tiba.

en: An unknown error occurred while downloading.
id: Sebuah error takdiketahui terjadi ketika sedang mengunduh.

[ctx: Job heading, like 'Copying']
en: Downloading
id: Mengunduh

[ctx: The URL being downloaded]
en: Source
id: Sumber

[ctx: The location being downloaded to]
en: Destination
id: Tujuan

[ctx: Dummy search result]
en: Additional permissions are required
id: Perizinan tambahan diperlukan

en: Mute Tab
id: Bungkam Tab

en: Unmute Tab
id: Bunyikan Tab
