plasma-browser-integration - en to is translation catalogue (21 entries)

en: This type of file can harm your computer. If you want to keep it, accept this download from the browser window.
is: Skrá af þessari gerð getur skaðað tölvuna þína. Ef þú vilt halda henni skaltu samþykkja þetta niðurhal í vafraglugganum.

en: Access denied.
is: Aðgangi hafnað.

en: Insufficient free space.
is: Ekki nóg diskpláss.

en: The file name you have chosen is too long.
is: Skrárheitið sem þú valdir er of langt.

en: The file is too large to be downloaded.
is: Skráin er of stór til að hægt sé að sækja hana.

en: The file possibly contains malicious contents.
is: Skráin inniheldur hugsanlega skaðlegt efni.

en: A temporary error has occurred. Please try again later.
is: Tímabundin villa kom upp. Reyndu aftur síðar.

en: A network error has occurred.
is: Netvilla kom upp.

en: The network operation timed out.
is: Netaðgerðin rann út á tíma.

en: The network connection has been lost.
is: Nettengingin brást.

en: The server is no longer reachable.
is: Ekki næst lengur í þjóninn.

en: A server error has occurred.
is: Þjónsvilla kom upp.

en: The server does not have the requested data.
is: Þjónninn er ekki með umbeðin gögn.

en: The browser application closed unexpectedly.
is: Vafraforritið lokaðist óvænt.

en: An unknown error occurred while downloading.
is: Óþekkt villa kom upp við niðurhal.

[ctx: Job heading, like 'Copying']
en: Downloading
is: Sæki

[ctx: The URL being downloaded]
en: Source
is: Uppruni

[ctx: The location being downloaded to]
en: Destination
is: Áfangastaður

[ctx: Dummy search result]
en: Additional permissions are required
is: Viðbótarheimilda er krafist

en: Mute Tab
is: Þagga flipa

en: Unmute Tab
is: Afþagga flipa
