plasma-browser-integration - en to ja translation catalogue (21 entries)

en: This type of file can harm your computer. If you want to keep it, accept this download from the browser window.
ja: この種類のファイルはコンピュータに害を与える恐れがあります。続行する場合は、ブラウザのウィンドウからダウンロードを承諾してください。

en: Access denied.
ja: アクセスが拒否されました。

en: Insufficient free space.
ja: 空き容量が不足しています。

en: The file name you have chosen is too long.
ja: 指定したファイル名が長すぎます。

en: The file is too large to be downloaded.
ja: ファイルが大きすぎてダウンロードできません。

en: The file possibly contains malicious contents.
ja: ファイルに悪意のあるコンテンツが含まれている可能性があります。

en: A temporary error has occurred. Please try again later.
ja: 一時的なエラーが発生しました。しばらくたってからやり直してください。

en: A network error has occurred.
ja: ネットワークエラーが発生しました。

en: The network operation timed out.
ja: ネットワーク操作がタイムアウトしました。

en: The network connection has been lost.
ja: ネットワーク接続が失われました。

en: The server is no longer reachable.
ja: サーバに到達できなくなりました。

en: A server error has occurred.
ja: サーバエラーが発生しました。

en: The server does not have the requested data.
ja: 要求されたデータがサーバ上にありません。

en: The browser application closed unexpectedly.
ja: ブラウザアプリケーションが異常終了しました。

en: An unknown error occurred while downloading.
ja: ダウンロード中に不明なエラーが発生しました。

[ctx: Job heading, like 'Copying']
en: Downloading
ja: ダウンロード中

[ctx: The URL being downloaded]
en: Source
ja: ダウンロード元

[ctx: The location being downloaded to]
en: Destination
ja: 保存先

[ctx: Dummy search result]
en: Additional permissions are required
ja: 追加の承認が必要です

en: Mute Tab
ja: タブをミュート

en: Unmute Tab
ja: タブをアンミュート
