plasma-browser-integration - en to nl translation catalogue (21 entries)

en: This type of file can harm your computer. If you want to keep it, accept this download from the browser window.
nl: Dit type bestand kan uw computer beschadigen. Als u het wilt houden, accepteer deze download uit het browservenster.

en: Access denied.
nl: Toegang geweigerd.

en: Insufficient free space.
nl: Onvoldoende vrije fruimte.

en: The file name you have chosen is too long.
nl: De gekozen bestandsnaam is te lang.

en: The file is too large to be downloaded.
nl: Het bestand is groot om gedownload te worden.

en: The file possibly contains malicious contents.
nl: Het bestand bevat mogelijk kwaadaardige inhoud.

en: A temporary error has occurred. Please try again later.
nl: Et deed zich een tijdelijke fout voor. Probeer het later nog eens.

en: A network error has occurred.
nl: Er deed zich een netwerkfout voor.

en: The network operation timed out.
nl: De wachttijd voor netwerkoperatie is verstreken.

en: The network connection has been lost.
nl: De netwerkverbinding is verbroken.

en: The server is no longer reachable.
nl: De server is niet langer bereikbaar.

en: A server error has occurred.
nl: Er is een serverfout opgetreden.

en: The server does not have the requested data.
nl: De server heeft niet de vereiste gegevens.

en: The browser application closed unexpectedly.
nl: De toepassing browser is onverwacht afgesloten.

en: An unknown error occurred while downloading.
nl: Er deed zich een onbekende fout voor bij het downloaden.

[ctx: Job heading, like 'Copying']
en: Downloading
nl: Bezig met downloaden

[ctx: The URL being downloaded]
en: Source
nl: Bron

[ctx: The location being downloaded to]
en: Destination
nl: Bestemming

[ctx: Dummy search result]
en: Additional permissions are required
nl: Extra toegangsrechten zijn vereist

en: Mute Tab
nl: Tabblad 'Geluid uit'

en: Unmute Tab
nl: Tabblad 'Geluid uit' opheffen
