plasma-browser-integration - en to pa translation catalogue (21 entries)

en: This type of file can harm your computer. If you want to keep it, accept this download from the browser window.
pa: ਇਸ ਕਿਸਮ ਦੀ ਫਾਇਲ ਤੁਹਾਡੇ ਕੰਪਿਊਟਰ ਨੂੰ ਨੁਕਸਾਨ ਕਰ ਸਕਦੀ ਹੈ। ਜੇ ਤੁਸੀਂ ਇਸ ਨੁੂੰ ਰੱਖਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ ਤਾਂ ਇਸ ਡਾਊਨਲੋਡ ਨੂੰ ਬਰਾਊਜ਼ਰ ਵਿੰਡੋ ਤੋਂ ਮਨਜ਼ੂਰ ਕਰੋ।

en: Access denied.
pa: ਪਹੁੰਚ ਪਾਬੰਦੀ ਹੈ।

en: Insufficient free space.
pa: ਲੋੜੀਂਦੀ ਖਾਲੀ ਥਾਂ ਨਹੀਂ ਹੈ।

en: The file name you have chosen is too long.
pa: ਤੁਹਾਡੇ ਵਲੋਂ ਚੁਣਿਆ ਗਿਆ ਫਾਇਲ ਦਾ ਨਾਂ ਬਹੁਤ ਵੱਡਾ ਹੈ।

en: The file is too large to be downloaded.
pa: ਫ਼ਾਇਲ ਡਾਊਨਲੋਡ ਕਰਨ ਲਈ ਬਹੁਤ ਹੀ ਵੱਡੀ ਹੈ।

en: The file possibly contains malicious contents.
pa: ਫਾਇਲ ਵਿੱਚ ਸੰਭਵ ਤੌਰ ਉੱਤੇ ਨਕਸਾਨਦਾਇਕ ਸਮੱਗਰੀ ਹੈ।

en: A temporary error has occurred. Please try again later.
pa: ਆਰਜ਼ੀ ਗਲਤੀ ਵਾਪਰੀ ਹੈ। ਬਾਅਦ ਵਿੱਚ ਫੇਰ ਕੋਸ਼ਿਸ਼ ਕਰਕੇ ਵੇਖੋ।

en: A network error has occurred.
pa: ਨੈੱਟਵਰਕ ਗਲਤੀ ਆਈ ਹੈ।

en: The network operation timed out.
pa: ਨੈੱਟਵਰਕ ਓਪਰੇਸ਼ਨ ਲਈ ਸਮਾਂ ਸਮਾਪਤ ਹੋਇਆ।

en: The network connection has been lost.
pa: ਨੈੱਟਵਰਕ ਕਨੈਕਸ਼ਨ ਖਤਮ ਹੋ ਗਿਆ ਹੈ।

en: The server is no longer reachable.
pa: ਸਰਵਰ ਪਹੁੰਚ ਵਿੱਚ ਨਹੀਂ ਰਿਹਾ ਹੈ।

en: A server error has occurred.
pa: ਸਰਵਰ ਗਲਤੀ ਆਈ ਹੈ।

en: The server does not have the requested data.
pa: ਸਰਵਰ ਕੋਲ ਮੰਗ ਕੀਤਾ ਡਾਟਾ ਨਹੀਂ ਹੈ।

en: The browser application closed unexpectedly.
pa: ਬਰਾਊਜ਼ਰ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਅਚਾਨਕ ਬੰਦ ਹੋ ਗਈ ਹੈ।

en: An unknown error occurred while downloading.
pa: ਡਾਊਨਲੋਡ ਕਰਨ ਦੌਰਾਨ ਅਣਪਛਾਤੀ ਗਲਤੀ ਆਈ ਹੈ।

[ctx: Job heading, like 'Copying']
en: Downloading
pa: ਡਾਊਨਲੋਡ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

[ctx: The URL being downloaded]
en: Source
pa: ਸਰੋਤ

[ctx: The location being downloaded to]
en: Destination
pa: ਟਿਕਾਣਾ

[ctx: Dummy search result]
en: Additional permissions are required
pa: ਵਧੀਆ ਮਨਜ਼ੂਰੀਆਂ ਦੀ ਲੋੜ ਹੈ

en: Mute Tab
pa: ਟੈਬ ਨੂੰ ਮੌਨ ਕਰੋ

en: Unmute Tab
pa: ਟੈਬ ਨੂੰ ਅਣ-ਮੌਨ ਕਰੋ
