plasma-browser-integration - en to ro translation catalogue (21 entries)

en: This type of file can harm your computer. If you want to keep it, accept this download from the browser window.
ro: Acest tip de fișier poate dăuna calculatorului. Dacă doriți să-l păstrați, acceptați această descărcare în fereastra navigatorului.

en: Access denied.
ro: Acces refuzat.

en: Insufficient free space.
ro: Spațiu liber insuficient.

en: The file name you have chosen is too long.
ro: Denumirea de fișier aleasă e prea lungă.

en: The file is too large to be downloaded.
ro: Fișierul e prea mare pentru a fi descărcat.

en: The file possibly contains malicious contents.
ro: Fișierul poate avea conținut dăunător.

en: A temporary error has occurred. Please try again later.
ro: A intervenit o eroare temporară, încercați mai târziu.

en: A network error has occurred.
ro: A intervenit o eroare de rețea.

en: The network operation timed out.
ro: Operația de rețea a expirat.

en: The network connection has been lost.
ro: Conexiunea de rețea a fost pierdută.

en: The server is no longer reachable.
ro: Serverul nu mai e accesibil.

en: A server error has occurred.
ro: A intervenit o eroare de server.

en: The server does not have the requested data.
ro: Serverul nu deține datele cerute.

en: The browser application closed unexpectedly.
ro: Aplicația de navigare s-a închis pe neașteptate.

en: An unknown error occurred while downloading.
ro: A intervenit o eroare necunoscută în timpul descărcării.

[ctx: Job heading, like 'Copying']
en: Downloading
ro: Se descarcă

[ctx: The URL being downloaded]
en: Source
ro: Sursă

[ctx: The location being downloaded to]
en: Destination
ro: Destinație

[ctx: Dummy search result]
en: Additional permissions are required
ro: Sunt necesare permisiuni suplimentare

en: Mute Tab
ro: Muțește fila

en: Unmute Tab
ro: Sonorizează fila
