plasma-browser-integration - en to tr translation catalogue (21 entries)

en: This type of file can harm your computer. If you want to keep it, accept this download from the browser window.
tr: Bu dosya türü bilgisayarınıza zarar verebilir. Tutmak isterseniz bu indirmeyi tarayıcı penceresinden kabul edin.

en: Access denied.
tr: Erişim reddedildi.

en: Insufficient free space.
tr: Yetersiz boş alan.

en: The file name you have chosen is too long.
tr: Seçtiğiniz dosya adı pek uzun.

en: The file is too large to be downloaded.
tr: Bu dosya indirilebilmek için çok büyük.

en: The file possibly contains malicious contents.
tr: Dosya büyük olasılıkla zararlı içeriğe sahip.

en: A temporary error has occurred. Please try again later.
tr: Geçici bir hata oluştu. Lütfen daha sonra yeniden deneyin.

en: A network error has occurred.
tr: Bir ağ hatası oluştu.

en: The network operation timed out.
tr: Ağ işlemi zaman aşımına uğradı.

en: The network connection has been lost.
tr: Ağ bağlantısı kayboldu.

en: The server is no longer reachable.
tr: Sunucuya artık ulaşılamıyor.

en: A server error has occurred.
tr: Bir sunucu hatası oluştu.

en: The server does not have the requested data.
tr: Sunucuda istenen veri yok.

en: The browser application closed unexpectedly.
tr: Tarayıcı uygulaması beklenmedik bir biçimde kapandı.

en: An unknown error occurred while downloading.
tr: İndirme sırasında beklenmedik bir hata oluştu.

[ctx: Job heading, like 'Copying']
en: Downloading
tr: İndiriliyor

[ctx: The URL being downloaded]
en: Source
tr: Kaynak

[ctx: The location being downloaded to]
en: Destination
tr: Hedef

[ctx: Dummy search result]
en: Additional permissions are required
tr: Ek izinler gerekiyor

en: Mute Tab
tr: Sekmeyi Sessize Al

en: Unmute Tab
tr: Sekmenin Sesini Aç
