plasma-camera - en to ar translation catalogue (44 entries)

en: Photo
ar: صورة

en: Video
ar: فيديو

en: Microphone is enabled
ar: الميكروفون ممكّن

en: Microphone is disabled
ar: الميكروفون معطل

en: Exposure
ar: التّعرض

en: Camera
ar: كاميرا

en: An error occurred: "%1". Please consider restarting the application if it stopped working.
ar: حدث خطأ: "%1". الرجاء إعادة تشغيل التطبيق إذا توقف عن العمل.

en: The video encoder is struggling to keep up. Try lowering your recording settings to improve performance.
ar: مُرمز الفيديو يُعاني من بطء في الأداء. حاول خفض إعدادات التسجيل لتحسين الأداء.

en: Switch mode
ar: بدل الوضع

en: Switch Camera
ar: بدّل الكاميرا

en: Cancel self-timer
ar: ألغ المؤقت الذاتي

en: Capture photo
ar: التقط صورة

en: Stop recording video
ar: أوقف تسجيل الفيديو

en: Start recording video
ar: ابدأ تسجيل الفيديو

en: Failed to take a photo
ar: فشل في أخذ صورة

en: Failed to start recording
ar: فشل في بدء التسجيل

en: Exposure Value
ar: قيمة التعرض

en: Camera not available
ar: الكاميرا غير متاحة

en: Settings
ar: إعدادات

en: Select camera
ar: اختر كاميرا

en: Video recording resolution
ar: دقة تسجيل الفيديو

en: Video recording quality
ar: جودة تسجيل الفيديو

en: Video recording frame rate
ar: معدل إطارات تسجيل الفيديو

en: Video recording codec
ar: مرماز تسجيل الفيديو

en: Filename pattern
ar: نمط اسم الملف

en: Output path
ar: مسار الخرج

en: About
ar: عن

en: Video Recording Resolution
ar: دقة تسجيل الفيديو

en: Auto
ar: آليّ

en: Video Recording Quality
ar: جودة تسجيل الفيديو

en: Very low quality
ar: جودة منخفضة للغاية

en: Low quality
ar: جودة منخفضة

en: Normal quality
ar: جودة عادية

en: High quality
ar: جودة عالية

en: Very high quality
ar: جودة عالية جدا

en: Video Recording Framerate
ar: معدل إطارات تسجيل الفيديو

en: Video Recording Codec
ar: مرماز تسجيل الفيديو

en: Select Camera
ar: اختر كاميرا

en: Output filename pattern
ar: نمط اسم الملف الخرج

en: © Plasma Mobile Developers
ar: © مطوري بلازما موبايل

en: Marco Martin
ar: ماركو مارتن

en: Jonah Brüchert
ar: جوناه بروكيرت

en: Andrew Wang
ar: أندرو وانغ

en: Devin Lin
ar: ديفين لين
