plasma-camera - en to tr translation catalogue (39 entries)

en: Photo
tr: Fotoğraf

en: Microphone is enabled
tr: Mikrofon etkin

en: Microphone is disabled
tr: Mikrofon devre dışı

en: Exposure
tr: Pozlama

en: Camera
tr: Kamera

en: An error occurred: "%1". Please consider restarting the application if it stopped working.
tr: Bir hata oluştu: "%1". Çalışmayı durdurduysa lütfen uygulamayı yeniden başlatmayı düşünün.

en: The video encoder is struggling to keep up. Try lowering your recording settings to improve performance.
tr: Video kodlayıcısı ayak uydurmakta zorlanıyor. Başarımı artırmak için kayıt ayarlarınızı düşürmeyi deneyin.

en: Switch mode
tr: Kip değiştir

en: Switch Camera
tr: Kamerayı Değiştir

en: Cancel self-timer
tr: Geri sayımı iptal et

en: Capture photo
tr: Fotoğraf çek

en: Stop recording video
tr: Video kaydını durdur

en: Start recording video
tr: Video kaydetmeye başla

en: Failed to take a photo
tr: Fotoğraf çekilemedi

en: Failed to start recording
tr: Kayıt başlatılamadı

en: Exposure Value
tr: Pozlama Değeri

en: Camera not available
tr: Kamera kullanılamıyor

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Select camera
tr: Kamera seç

en: Video recording resolution
tr: Video kayıt çözünürlüğü

en: Video recording quality
tr: Video kayıt kalitesi

en: Video recording frame rate
tr: Video kayıt kare hızı

en: Video recording codec
tr: Video kayıt kodlayıcısı

en: Filename pattern
tr: Dosya adı dizgisi

en: Output path
tr: Çıktı yolu

en: About
tr: Hakkında

en: Video Recording Resolution
tr: Video kayıt çözünürlüğü

en: Auto
tr: Otomatik

en: Video Recording Quality
tr: Video kayıt kalitesi

en: Very low quality
tr: Çok düşük kalite

en: Low quality
tr: Düşük kalite

en: Normal quality
tr: Normal kalite

en: High quality
tr: Yüksek kalite

en: Very high quality
tr: Çok yüksek kalite

en: Video Recording Framerate
tr: Video kayıt kare hızı

en: Video Recording Codec
tr: Video kayıt kodlayıcısı

en: Select Camera
tr: Kamera Seç

en: Output filename pattern
tr: Çıktı dosyası dizgisi

en: © Plasma Mobile Developers
tr: © Plasma Cep Geliştiricileri
