kcmkeyboard - en to af translation catalogue (12 entries)

en: Switch to Next Keyboard Layout
af: Wissel na Volgende Sleutelbord Uitleg

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, keyboardModelComboBox)
en: Here you can choose a keyboard model. This setting is independent of your keyboard layout and refers to the "hardware" model, i.e. the way your keyboard is manufactured. Modern keyboards that come with your computer usually have two extra keys and are referred to as "104-key" models, which is probably what you want if you do not know what kind of keyboard you have.
af: Hier jy kan kies 'n sleutelbord model. Hierdie opset is onafhanklike van jou sleutelbord uitleg en verwys na die "hardeware" model, b.v. die manier waarop jou sleutelbord vervaardig is. Moderne sleutelborde wat gewoonlik met jou rekenaar kom, het twee addisionele sleutels en word verwys na as "104-sleutel" modelle, wat waarskynlik is wat jy wil hê as jy nie weet watter tipe sleutelbord jy het nie.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: If you select "Application" or "Window" switching policy, changing the keyboard layout will only affect the current application or window.
af: Indien jy kies "Program" of "Venster" wissel manier, verandering van die sleutelbord uitleg sal slegs die huidige program of venster beinvloed.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: Switching Policy
af: Omskakeling Beleid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByGlobalRadioBtn)
en: &Global
af: Globale

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByWindowRadioBtn)
en: &Window
af: Venster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: T&urn on
af: Skakel aa&n

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton3)
en: Leave unchan&ged
af: Los &onveranderd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRate)
en: &Rate:
af: &Herhaaltempo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, delaySlider) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_repeatDelay)
en: If supported, this option allows you to set the delay after which a pressed key will start generating keycodes. The 'Repeat rate' option controls the frequency of these keycodes.
af: Indien hierdie opsie ondersteun word, laat dit jou toe om te spesifiseer hoe lank die vertraging is nadat 'n sleutel gedruk is totdat dit karakters begin genereer. Die 'herhaaltempo' opsie beheer die frekwensie van hierdie karakters.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_repeatRate) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, rateSlider)
en: If supported, this option allows you to set the rate at which keycodes are generated while a key is pressed.
af: Indien hierdie opsie ondersteun word, laat dit jou toe om die tempo waarteen sleutelkodes gegenereer word, wanneer 'n sleutel gedruk word, te stel.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDelay)
en: &Delay:
af: &Vertraging
