plasma-desktop - en to ar translation catalogue (12 entries)

en: Plasma QtQuick Settings
ar: إعدادات بلازما QtQuick

en: Configure Plasma QtQuick Settings
ar: اضبط إعدادات بلازما QtQuick

en: Maintainer
ar: المشرف

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, kmessagewidget)
en: These settings adjust the QtQuick settings used by Plasma. Only adjust if you know what you are doing.
ar: هذه الإعدادات تعدل إعدادات بلازما QtQuick. عدلها إذا كنت تعرف ماذا تفعل.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rendering Backend:
ar: خلفية التصيير:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SceneGraphBackend) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_RenderLoop)
en: Automatic
ar: آلي

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SceneGraphBackend)
en: Software
ar: برمجي

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: GL Core Profile:
ar: الملف الأساسي لGL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Render Loop:
ar: حلقة التصيير:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_RenderLoop)
en: Basic
ar: أساسي

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_RenderLoop)
en: Threaded
ar: خيوط

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ForceGlCoreProfile)
en: Force
ar: أجبر
