plasma-desktop - en to ar translation catalogue (7 entries)

[ctx: @action:inmenu removes widget]
en: Remove
ar: أزِل

[ctx: @action:inmenu opens widget config dialog]
en: Configure…
ar: اضبط…

[ctx: @action:inmenu opens widget alternatives explorer]
en: Show Alternatives…
ar: أظهر البدائل...

[ctx: @label:spinbox]
en: Spacer width
ar: عرض المُباعد

[ctx: @option:check Whether to allow a spacer widget to fill available space]
en: Flexible size
ar: حجمًا مرنًا

[ctx: @info:whatsthis Accessible description for entering Panel edit mode click area]
en: Open Panel configuration ui
ar: افتح واجهة ضبط اللوحة

[ctx: @action:button opens widget explorer]
en: Add Widgets…
ar: أضف ودجات...
