plasma-desktop - en to ast translation catalogue (20 entries)

en: Device Automounter
ast: Montador automáticu de preseos

en: (c) 2009 Trever Fischer, (c) 2015 Kai Uwe Broulik
ast: (c) 2009 Trever Fischer
    (c) 2015 Kai Uwe Broulik

en: Original Author
ast: L'autor orixinal

en: Plasma 5 Port
ast: Portabilidá a Plasma 5

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, deviceView)
en: This list contains the storage devices known to the system. If "Automount on Login" is checked, the device will be automatically mounted even though "Mount all removable media at login" is unchecked. The same applies for "Automount on Attach".
ast: Esta llista contién los preseos d'almacenamientu que'l sistema conoz. Si'l caxellu de «Montar al aniciar la sesión» ta marcáu, el preséu móntase automáticamente magar que'l caxellu de "Montar tolos medios al aniciar la sesión" tea desamarcáu. Lo mismo s'aplica pal caxellu de «Montar automáticamente al conectar».

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, forgetDevice)
en: Clicking this button causes the selected devices to be 'forgotten'. This is only useful if "Only automatically mount removable media that has been manually mounted before" is checked. Once a device is forgotten and the system is set to only automatically mount familiar devices, the device will not be automatically mounted.
ast: Al calcar esti botón fai que s'escaezan los preseos seleicionaos. Esta opción ye namás útil si'l caxellu de «Montar namás los medios estrayibles que se montaron manualmente con anterioridá» ta marcáu. Namás que s'escaez un preséu ya'l sistema ta configuráu pa montar namás los preseos que conoz, el preséu nun se monta automáticamente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, forgetDevice)
en: Forget Device
ast: Escacer el preséu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutomountUnknownDevices)
en: When this is not checked, only remembered devices will be automatically mounted. A device is 'remembered' if it has ever been mounted before. For instance, plugging in a USB media player to charge is not sufficient to 'remember' it - if the files are not accessed, it will not be automatically mounted the next time it is seen. Once they have been accessed, however, the device's contents will be automatically made available to the system.
ast: Cuando esti caxellu nun ta marcáu, namás se monten automáticamente los preseos recordaos. Un preséu «recoardáu» yelo si se montó con anterioridá. Por exemplu, al conectar un reproductor multimedia USB pa cargar nun ye abondo pa «recordalu»: si nun s'accede a los ficheros, nun se va montarautomáticamente la próxima vegada que lu conectes. Namás que s'acceda alos ficheros, por embargu, el conteníu del preséu va tar disponibleautomáticamente pal sistema.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutomountUnknownDevices)
en: Automatically mount removable media that have never been mounted before
ast: Montar automáticamente los medios qu'enxamás se montaren anteriormente

en: Automount Device
ast: Preséu de montaxe automáticu

[ctx: As in automount on login]
en: On Login
ast: Al aniciar la sesión

[ctx: As in automount on attach]
en: On Attach
ast: Al conectar

en: All Devices
ast: Tolos preseos

en: All Known Devices
ast: Tolos preseos conocíos

en: Attached Devices
ast: Preseos conectaos

en: Disconnected Devices
ast: Preseos desconectaos

en: This device will be automatically mounted at login.
ast: Esti preséu móntase automáticamente nel aniciu de la sesión.

en: This device will not be automatically mounted at login.
ast: Esti preséu nun se monta automáticamente nel aniciu de la sesión.

en: This device will be automatically mounted when attached.
ast: Esti preséu montase automáticamente al conectalu.

en: This device will not be automatically mounted when attached.
ast: Esti preséu nun se monta automáticamente al conectalu.
