plasma-desktop - en to az translation catalogue (41 entries)

en: Calibration
az: Kalibrləmək

en: Next
az: Növbəti

en: Please wait a moment to calculate the precision
az: Dəqiqliyin hesablanması üçün bir az gözləyin

en: (usually X)
az: (adətən X)

en: (usually Y)
az: (adətən Y)

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>minimum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
az: <qt>Kalibrləmək cihazın dəqiqlik həddini müəyyən etməyə hazırdır. <br /><br />Lütfən cihazınızda <b>%1 %2 oxlarını</b> <b>minimum</b> səviyyəyə dəyişin. <br /><br />Növbəti mərhələyə keçmək üçün istənilən süyməni vurun.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>center</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
az: <qt>Kalibrləmək cihazın dəqiqlik həddini müəyyən etməyə hazırdır. <br /><br />Lütfən cihazınızda <b>%1 %2 oxlarını</b> <b>orta</b> səviyyəyə dəyişin. <br /><br />Növbəti mərhələyə keçmək üçün istənilən süyməni vurun.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>maximum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
az: <qt>Kalibrləmək cihazın dəqiqlik həddini müəyyən etməyə hazırdır. <br /><br />Lütfən cihazınızda <b>%1 %2 oxlarını</b> <b>maksimum</b> səviyyəyə dəyişin. <br /><br />Növbəti mərhələyə keçmək üçün istənilən süyməni vurun.</qt>

en: Communication Error
az: Bağlantı xətası

en: You have successfully calibrated your device
az: Siz cihazınızı uğurla kilibrlədiniz

en: Calibration Success
az: Kalibrləmək uğurlu oldu

en: Value Axis %1: %2
az: %1 Oxu üzrə göstərici: %2

en: The given device %1 could not be opened: %2
az: Verilmiş %1 cihazı tapılmadı: %2

en: The given device %1 is not a joystick.
az: Verilmi. %1 cihazı joystick deyil.

en: Could not get kernel driver version for joystick device %1: %2
az: %1 joystick cihazı üçün nüvə sürücüsü tapılmadı: %2

en: The current running kernel driver version (%1.%2.%3) is not the one this module was compiled for (%4.%5.%6).
az: Cari nüvə versiyası (%1.%2.%3) yığılan (%4.%5.%6) üçün yığılan modul versiyasından fərqlənir.

en: Could not get number of buttons for joystick device %1: %2
az: %1 Joystick cihazı üçün nömrələri alına bilmədi: %2

en: Could not get number of axes for joystick device %1: %2
az: %1 Joystick cihazı üçün oxların nömrələri alına bilmədi: %2

en: Could not get calibration values for joystick device %1: %2
az: %1 Joystick cihazı üçün kalibrləmək gğstəriciləri alına bilmədi: %2

en: Could not restore calibration values for joystick device %1: %2
az: %1 Joystick cihazı üçün kalibrləmə göstəricisini bərpa etmək mümkün olmadı: %2

en: Could not initialize calibration values for joystick device %1: %2
az: %1 Joystick cihazı üçün kalibrləmə göstəricilərini qurmaq mümkün olmadı: %2

en: Could not apply calibration values for joystick device %1: %2
az: %1 Joystick cihazı üçün kalibrləmə göstəricilərini tətbiq etmək mümkün olmadı: %2

en: internal error - code %1 unknown
az: daxili xəta - naməlum %1 kodu

en: KDE Joystick Control Module
az: KDE Joystick İdarəetmə Modulu

en: KDE System Settings Module to test Joysticks
az: Joystiklərin yoxlanılması üçün KDE sistem ayarları modulu

en: <h1>Joystick</h1>This module helps to check if your joystick is working correctly.<br />If it delivers wrong values for the axes, you can try to solve this with the calibration.<br />This module tries to find all available joystick devices by checking /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you have another device file, enter it in the combobox.<br />The Buttons list shows the state of the buttons on your joystick, the Axes list shows the current value for all axes.<br />NOTE: the current Linux device driver (Kernel 2.4, 2.6) can only autodetect<ul><li>2-axis, 4-button joystick</li><li>3-axis, 4-button joystick</li><li>4-axis, 4-button joystick</li><li>Saitek Cyborg 'digital' joysticks</li></ul>(For details you can check your Linux source/Documentation/input/joystick.txt)
az: <h1>Joystick</h1>Bu modul əgər sizin joystick düzgün işləyirsə onu yoxlamağa kömək edir.<br />Əgər oxlar üçün düzgün göstərici vermirsə siz bu probıemi kalibrləmə ilə həll edə bilərsiniz.<br />Bu modul bütün mövcud joystick cihazlarını /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4] yoxlamaqla tapmağa çalışır.<br />əgər sizin başqa cihaz faylınız varsa onu siyahılar sahəsinə daxil edin.<br />Düymələr siyahısı, joystickinizdəki düymələrin vəziyyətini göstərir, Oxlar siyahısı bütün oxların cari dəyərini göstərir.<br />QEYD: indiki Linux cihaz sürücüsü (Kernel 2.4, 2.6) yalnız avtomatik təyin edə bilər.<ul><li>2 oxlu, 4 düyməli joystick</li><li>3 oxlu, 4 düyməli joystick</li><li>4 oxlu, 4 düyməli joystick</li><li>Saitek Cyborg rəqəmsal joystikləri</li></ul>(Ətraflı məlumat üçün Linux source/Documentation/input/joystick.txt faylındakı sənədə baxa bilərsiniz)

en: Device:
az: Cihaz:

[ctx: Cue for deflection of the stick]
en: Position:
az: Mövqe:

en: Show trace
az: İzi göstərmək

en: PRESSED
az: BASILI

en: Buttons:
az: Düymələr:

en: State
az: Vəziyyəti

en: Axes:
az: Oxlar:

en: Value
az: Dəyər

en: Calibrate
az: Kalibrləmək

en: No joystick device automatically found on this computer.<br />Checks were done in /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you know that there is one attached, please enter the correct device file.
az: Bu kompyuterdə joystick avtomatik olaraq tapılmadı.<br />/dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4] qurğusu yoxlanıldı<br />Əgər joystickin hansı qurğuda işlədiyini bilirsinizsə onu göstərin.

en: The given device name is invalid (does not contain /dev).
    Please select a device from the list or
    enter a device file, like /dev/js0.
az: Verilmiş cihaz adı sıhvdir (/dev yoxdur).
    Lütfən cihazı siyahıdan seçin və ya
    onun adını daxil edin, məsələn, /dev/js0.

en: Unknown Device
az: Naməlum Cihaz

en: Device Error
az: Cihaz Xətası

en: <qt>Calibration is about to check the precision.<br /><br /><b>Please move all axes to their center position and then do not touch the joystick anymore.</b><br /><br />Click OK to start the calibration.</qt>
az: <qt>Dəqiqliyin tənzimləmlənməsi başlayır.<br /><br />Lütfən bütün oxları mərkəzə gətirin və bundan sonra onlara toxunmayın.<b></b><br />Tənzimləməni başalamaq üçün OK seçin.<br />

en: Restored all calibration values for joystick device %1.
az: %1 Joystick cihazının bütün kalibrləmə dəyərlərini bərpa edin.
