plasma-desktop - en to az translation catalogue (20 entries)

en: Background Services
az: Arxa fon Xidmətləri

en: Failed to stop service: %1
az: Dayandırılması mümkün olmayan xidmət: %1

en: Failed to start service: %1
az: Başladılması mümkün olmayan xidmət: %1

en: Failed to stop service.
az: Xidməti dayandırmaq mümkün olmadı.

en: Failed to start service.
az: Xidməti başlatmaq mümkün olmadı.

en: Failed to notify KDE Service Manager (kded5) of saved changed: %1
az: KDE Xidmət Menecerinə (kded5) saxlanılan dəyişikliyə dair məlumat verilmədi:%1

en: <p>This module allows you to have an overview of all plugins of the KDE Daemon, also referred to as KDE Services. Generally, there are two types of service:</p> <ul><li>Services invoked at startup</li><li>Services called on demand</li></ul> <p>The latter are only listed for convenience. The startup services can be started and stopped. You can also define whether services should be loaded at startup.</p> <p><b>Use this with care: some services are vital for Plasma; do not deactivate services if you  do not know what you are doing.</b></p>
az: <p>Bu modul KDE Xidmətləri olaraq adlandırılan KDE Daemon'un bütün pluginlərinə ümumi bir nəzər salmanızı təmin edir. Əsasən iki npv xidmətlər var:</p> <ul><li>Xidmətlər başlanğıcda çağırıldı</li><li>Xidmətlər tələb olunur</li></ul> <p>Sonuncular yalnız rahatlıq üçün hesablanıb. Başlatma xidmətləri başladıla və dayandırıla bilər. Xidmətlərin başlanğıcda işə düşüb,düşmədiyini təyin edə bilərsiniz.</p> <p><b>Bunu ehtiyatla istifadə edin: bəzi xidmətlər Plazma üçün çox vacibdir; nə etdiyinizi bilmirsinizsə, xidmətləri söndürməyin.</b></p>

en: The background services manager (kded5) is currently not running. Make sure it is installed correctly.
az: Fon xidmətləri meneceri (kded5) hazırda işləmir. Düzgün quraşdırıldığına əmin olun.

en: Some services disable themselves again when manually started if they are not useful in the current environment.
az: Bəzi xidmətlər, hazırkı mühitdə yararlı olmadıqda əl ilə işə salındıqda yenidən qeyri-aktiv edilirlər

en: Some services were automatically started/stopped when the background services manager (kded5) was restarted to apply your changes.
az: Dəyişikliklərinizi tətbiq etmək üçün fon xidmətləri meneceri (kded5) yenidən başladıqda bəzi xidmətlər avtomatik olaraq yenidən başladıldı/dayandırıldı.

en: All Services
az: Bütün xidmətlər

[ctx: List running services]
en: Running
az: İşlək

[ctx: List not running services]
en: Not Running
az: İşləməyən

en: Startup Services
az: Başlatma Xidmətləri

en: Load-on-Demand Services
az: Təlabata görə yüklənən xidmətlər

en: Toggle automatically loading this service on startup
az: Başlandıqda bu xidməti avtomatik yükləməyi aç/bağla

en: Not running
az: İşlək olmayan

en: Running
az: İşlək

en: Stop Service
az: Xidməti dayandıqmaq

en: Start Service
az: Başlatma Xidməti
