plasma-desktop - en to az translation catalogue (97 entries)

en: AltGraph
az: AltGr

en: Press %1 while NumLock, CapsLock and ScrollLock are active
az: NumLock, CapsLock və ScrollLock aktiv olduqda %1 basmaq

en: Press %1 while CapsLock and ScrollLock are active
az: CapsLock və ScrollLock aktiv olduqda %1 basmaq

en: Press %1 while NumLock and ScrollLock are active
az: NumLock,və ScrollLock aktiv olduqda %1 basmaq

en: Press %1 while ScrollLock is active
az: ScrollLock aktiv olduqda %1 basmaq

en: Press %1 while NumLock and CapsLock are active
az: NumLock,və  CapsLock aktiv olduqda %1 basmaq

en: Press %1 while CapsLock is active
az: CapsLock aktiv olduqda %1 basmaq

en: Press %1 while NumLock is active
az: NumLock aktiv olduqda %1 basmaq

en: Press %1
az: %1 basmaq

en: Could not set gsettings for Orca: "%1" failed
az: "%1" əmri ilə Orca ayarlarını dəyişmək mümkün olmadı

en: Error: Could not launch "orca --setup"
az: "orca --setup" funksiyasını başlatmaq mümkün olmadı

note: i18n: ectx: label, entry (SystemBell), group (Bell)
en: Use System Bell
az: Sistem səs siqnalını istiafadə etmək

note: i18n: ectx: label, entry (CustomBell), group (Bell)
en: Customize system bell
az: Sistem səs siqnalınını dəyişmək

note: i18n: ectx: label, entry (CustomBellFile), group (Bell)
en: Sound file for the Bell
az: Siqnal üçün səs faylı

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleBell), group (Bell)
en: Use a visual bell instead of a sound
az: Səs əvəzinə viziual siqnal istifadə etmək

note: i18n: ectx: label, entry (InvertScreen), group (Bell)
en: Invert the system colors on the bell
az: Sistem rənglərini səs siqnalına çevirmək

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleBellColor), group (Bell)
en: Color of the Visible Bell
az: Vizual Siqnalın Rəngi

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleBellPause), group (Bell)
en: Duration of the Visible Bell
az: Vizual Siqnalın Müddəti

note: i18n: ectx: label, entry (StickyKeys), group (Keyboard)
en: Use sticky Keys
az: Yapışqan düymələri istifadə etmək

note: i18n: ectx: label, entry (StickyKeysLatch), group (Keyboard)
en: Lock the sticky keys
az: Yapışqan düymələri kiilidləmək

note: i18n: ectx: label, entry (StickyKeysAutoOff), group (Keyboard)
en: Turn sticky keys off when two keys are pressed simultaneously
az: Yapışqan düymələri iki düymə eyni zamanda basıldığında söndür

note: i18n: ectx: label, entry (StickyKeysBeep), group (Keyboard)
en: Beep on a sticky key press
az: Yapışqan düymələri basarkən siqnal

note: i18n: ectx: label, entry (ToggleKeysBeep), group (Keyboard)
en: Toggle keys beep
az: Düymələr siqnalını dəyişdirmək

note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardNotifyModifiers), group (Keyboard)
en: Notify when a keyboard modifier is pressed
az: Klaviatura dəyişdiricisinə basılma bildirişi

note: i18n: ectx: label, entry (AccessXTimeout), group (Keyboard)
en: Use a timeout delay
az: Gecikmə vaxtı

note: i18n: ectx: label, entry (AccessXBeep), group (Keyboard)
en: Use a beep for access
az: Giriş siqnalını istifadə etmək

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeys), group (Keyboard)
en: Use slow keypresses
az: Yavaş düymələri istifadə etmək

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeysDelay), group (Keyboard)
en: Delay for the key press
az: Düymə basılımısnda gecikmə

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeysPressBeep), group (Keyboard)
en: Beep on a slow keypress
az: Düymənin asta basılması siqnalı

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeysAcceptBeep), group (Keyboard)
en: Beep on an accepted keypress
az: Düymə basılmasının qəbul edilməsi siqnalı

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeysRejectBeep), group (Keyboard)
en: Beep on a rejected keypress
az: Düymə basılmasının qəbul edilməməsi siqnalı

note: i18n: ectx: label, entry (BounceKeys), group (Keyboard)
en: Bounce Keys
az: Elastik Düymələr

note: i18n: ectx: label, entry (BounceKeysDelay), group (Keyboard)
en: Use a delay for bouncing
az: Elastiklik geçikməsini istifadə etmək

note: i18n: ectx: label, entry (BounceKeysRejectBeep), group (Keyboard)
en: Beep if a bounce key event is rejected
az: Elastik düymə hadisəsinin qəbul edilməməsi siqnalı

note: i18n: ectx: label, entry (MouseKeys), group (Mouse)
en: Use keys to control the mouse
az: Siçanın idarə edilməsi düymələrini istifadə etmək

note: i18n: ectx: label, entry (AccelerationDelay), group (Mouse)
en: Delay for the mouse movement
az: Siçanın hərəkəti gecikməsi

note: i18n: ectx: label, entry (RepetitionInterval), group (Mouse)
en: Repetition interval for the mouse movement
az: Siçanın hərəkətinin təkrarlanması aralığı

note: i18n: ectx: label, entry (AccelerationTime), group (Mouse)
en: Time to hit maximum velocity
az: Maksimum sürətə çatma vaxtı

note: i18n: ectx: label, entry (MaxSpeed), group (Mouse)
en: Maximum Velocity
az: Maksimum Sürət

note: i18n: ectx: label, entry (ProfileCurve), group (Mouse)
en: Mouse Key Curve
az: Siçan İdarə edilməsi düyməsi əyrisi

note: i18n: ectx: label, entry (Gestures), group (Keyboard)
en: Use Gestures
az: Jestləri istifadə etmək

note: i18n: ectx: label, entry (GestureConfirmation), group (Keyboard)
en: Ask for Confirmation for a gesture
az: Jestin təsdiqlənməsini tələb etmək

note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardNotifyAccess), group (Keyboard)
en: Confirm access to the Keyboard
az: Klaviaturaya girişi təsdiq etmək

note: i18n: ectx: label, entry (Enabled), group (ScreenReader)
en: Enable Screen Reader
az: Ekran Oxuyucunu Aktiv etmək

en: Please choose an audio file
az: Səs faylını seçin

en: Audio Files (*.mp3 *.ogg *.wav)
az: Səs Faylları (*.mp3 *.ogg *.wav)

en: Audible bell:
az: Səs siqnalı:

[ctx: Enable the system bell]
en: Enable
az: Aktiv etmək

[ctx: Defines if the system will use a sound system bell]
en: Custom sound:
az: İstifadəçi siqnalı:

en: Search audio file for the system bell
az: Sİstem siqnalı üçün səs faylı axtarmaq

en: Button search audio file
az: Səs faylı düyməsi

en: Visual bell:
az: Vizual siqnal:

[ctx: Enable visual bell]
en: Enable
az: Aktiv etmək

[ctx: Invert screen on a system bell]
en: Invert Screen
az: Ekranın əksi

[ctx: Flash screen on a system bell]
en: Flash
az: Fənər

[ctx: Color of the system bell]
en: Color
az: Rəng

[ctx: Duration of the system bell]
en: Duration:
az: Müddəti:

en: Slow keys:
az: Yavaş düymələr:

[ctx: Enable slow keys]
en: Enable
az: Aktiv etmək

[ctx: Slow keys Delay]
en: Delay:
az: Müddət:

en: Ring system bell:
az: Sistem səs siqnalı:

[ctx: Use system bell when a key is pressed]
en: when any key is &pressed
az: Hər hansı dü&ymə basıldığında

[ctx: Use system bell when a key is accepted]
en: when any key is &accepted
az: Hər h&ansı bir düymə qəbul edildiyində

[ctx: Use system bell when a key is rejected]
en: when any key is &rejected
az: Hər hansı düymə &rədd edildiyində

en: Bounce keys:
az: Elastik düymələr:

[ctx: Bounce keys enable]
en: Enable
az: Aktiv etmək

[ctx: Bounce keys delay]
en: Delay:
az: Müddət:

en: Ring system bell when rejected
az: Düymə basılması rədd edildiyində sistem siqnalı

en: This module lets you configure the accessibility features such as a screen reader.
az: Bu modul xüsusi imkanların ayarlanmasına imkan verir, məsələn ekrandan oxuma proqramı.

[ctx: System Bell]
en: Bell
az: Səs siqnalı

[ctx: System Modifier Keys]
en: Modifier Keys
az: Dəyişdirici Düymələr

[ctx: System keyboard filters]
en: Keyboard Filters
az: Klaviatura Filtrləri

[ctx: System mouse navigation]
en: Mouse Navigation
az: Siçan Naviqasiyası

[ctx: System mouse navigation]
en: Screen Reader
az: Ekran Oxuyucu

en: Sticky keys:
az: Yapışqan Düymələr:

[ctx: Enable sticky keys]
en: Enable
az: Aktiv etmək

[ctx: Lock sticky keys]
en: Lock
az: Kilidləmək

en: Disable when two keys are held down
az: İki düymə basıldıqda söndürmək

en: Ring system bell when modifier keys are used
az: Dəyişdirici düyməi stifadə edildikdə sistem siqnalını səsləndirmək

en: Feedback:
az: Rəy bildirişi:

en: Ring system bell when locking keys are toggled
az: Dəyişdirici düymələri dəyişdirdikdə sistem siqnalından istifadə etmək

en: Show notification when modifier or locking keys are used
az: Kilidləmə və ya dəyişdirici düymələr istifadə edildikdə bidirişləri göstərmək

en: Configure Notifications…
az: Bildirişlərin Tənzimlənməsi...

en: Use number pad to move cursor:
az: Rəqəm düymələri ilə kursorun hərəkəti:

en: Enable
az: Aktiv etmək

en: When a gesture is used:
az: Jest istifadə edildikdə:

en: Display a confirmation dialog
az: Təsdiqləmə dialoqunu göstərmək

en: Ring the System Bell
az: Sistem səs siqnalını istiafadə etmək

en: Show a notification
az: Bildirişi Göstərmək

en: Acceleration delay:
az: Sürətlənmə gecikməsi:

en: Repeat interval:
az: Təkraretmə intervalı:

en: Acceleration time:
az: Sürətlənmə vaxtı:

en: Maximum speed:
az: Maksimum sütət:

en: Acceleration profile:
az: Sürətlənmə profili:

en: Launch Orca Screen Reader Configuration…
az: Orca Ekran Oxuyucu Tənzimləmələrinini başlatmaq...

en: Please note that you may have to log out or reboot once to allow the screen reader to work properly.
az: Burada ekran oxuyucusunu aktiv etdikdə onun düzgün işləməsi üçün sistemdən çıxmaq və ya sistemi yenidən başlatmaq lazım ola bilər.

en: It appears that the Orca Screen Reader is not installed. Please install it before trying to use this feature, and then log out or reboot
az: Orca Ekran Oxuyucunun quraşdırılmadığı görünür. Lütfən bu xüsusiyyəti istifadə etməzdən əvvəl onu quraşdırın və sonra tətbiqdən çıxaraq yenidən başladın
