plasma-desktop - en to az translation catalogue (19 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (keepHistoryFor), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: How many months keep the activity history
az: Fəaliyyət jurnalı neçə ay saxlanılsın

note: i18n: ectx: label, entry (whatToRemember), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: Which data to keep in activity history
az: Fəaliyyət jurnalında hansı məlumatlar saxlanılsın

note: i18n: ectx: label, entry (allowedApplications), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: List of Applications whose activity history to save
az: Fəaliyyət jurnalı saxlanılacaq tətbiqlərin siyahısı

note: i18n: ectx: label, entry (blockedApplications), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: List of Applications whose activity history not to save
az: Fəaliyyət jurnalı saxlanılmayacaq tətbiqlərin siyahısı

[ctx: unlimited number of months]
en: Forever
az: Həmişəlik

en: Forget the last hour
az: Sonuncu saat unudulsun

en: Forget the last two hours
az: Sonuncu iki saat unudulsun

en: Forget a day
az: Gün unudulsun

en: Forget everything
az: Hər şey unudulsun

[ctx: unit of time. months to keep the history]
en:  month |  months
az[0]:  ay
az[1]:  ay

[ctx: for in 'keep history for 5 months']
en: For
az: Bunun üçün:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, messageWidget)
en: Cleared the activity history.
az: Fəaliyyət jurnalı təmizləndi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelKeepHistory)
en: Keep history:
az: Jurnalı saxlayın:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonClearRecentHistory)
en: Clear History
az: Jurnalı təmizləyin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRememberAllApplications)
en: For a&ll applications
az: &Bütün tətbiqlər üçün

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioDontRememberApplications)
en: &Do not remember
az: &Xatırladılmasın

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRememberSpecificApplications)
en: O&nly for specific applications:
az: Yal&nız xüsusi tətbiqlər üçün:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRememberDocuments)
en: Remember opened documents:
az: Açılmış sənədləri xatırlamaq:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_blockedByDefault)
en: Blacklist applications not on the list
az: Siyahıda qara siyahıya düşən tətbiqlər yoxdur
