plasma-desktop - en to az translation catalogue (31 entries)

en: Visual behavior:
az: Vizual davranış:

note: i18n: ectx: label, entry (delay), group (PlasmaToolTips)
en: Display informational tooltips on mouse hover
az: Siçan üzərində dayandıqda köməkçi məlumatları göstərmək

note: i18n: ectx: label, entry (osdEnabled), group (OSD)
en: Display visual feedback for status changes
az: Vəziyyət dəyişiklikləri ilə bağlı vizual rəyləri göstərmək

en: Animation speed:
az: Animasiya sürəti:

[ctx: Animation speed]
en: Slow
az: Yavaş

[ctx: Animation speed]
en: Instant
az: Ani

[ctx: part of a sentence: 'Clicking files or folders [opens them/selects them]']
en: Clicking files or folders:
az: Faylları və qovluqları açmaq üçün klikləmə:

[ctx: part of a sentence: 'Clicking files or folders opens them']
en: Opens them
az: Onları açmaq

en: Select by clicking on item's selection marker
az: Elementin seçim işarəsini klikləyərək seçmək

[ctx: part of a sentence: 'Clicking files or folders selects them']
en: Selects them
az: Onları seçmək

en: Open by double-clicking instead
az: Əvəzinə cüt kliklə açmaq

en: Clicking in scrollbar track:
az: Sürüşdürmə çubuğuna klikləyərək

[ctx: @radio part of a complete sentence: 'Clicking in scrollbar track scrolls one page up or down']
en: Scrolls one page up or down
az: Bir səhifə yuxarı və ya aşağı sürüşdürür

en: Middle-click to scroll to clicked location
az: Seçilmiş yerə sürüşdürmək üçün orta düymə kliki

[ctx: @radio part of a complete sentence: 'Clicking in scrollbar track scrolls to the clicked location']
en: Scrolls to the clicked location
az: Seçilmiş yerə sürüşdürür

en: Middle Click:
az: Orta düymə kliki:

en: Paste selected text
az: Seçilmiş mətni yerləşdirin

en: Touch Mode:
az: Toxunma sensoru rejimi

[ctx: As in: 'Touch Mode is automatically enabled as needed']
en: Automatically enable as needed
az: Lazım gəldikdə avtomatik aktiv edilsin

[ctx: As in: 'Touch Mode is never enabled']
en: Never enabled
az: Heç vaxt aktiv edilməsin

en: Touch Mode will be automatically activated whenever the system detects a touchscreen but no mouse or touchpad. For example: when a transformable laptop's keyboard is flipped around or detached.
az: Toxunma sensoru rejimi siçan və toxunma paneli deyil, sensor ekran aşkarlandıqda avtomatik aktiv olunacaq. Məsələn transformer noutbuklarda klaviatura modulu arxaya qatlandıqda və ya çıxarıldığında.

[ctx: As in: 'Touch Mode is always enabled']
en: Always enabled
az: Həmişə aktivdir

en: In Touch Mode, many elements of the user interface will become larger to more easily accommodate touch interaction.
az: Toxunma sensoru rejimində bir çox elementlər sensor ekranda toxunuşla asan idarə olunması üçün daha böyük göstərilir.

note: i18n: ectx: label, entry (singleClick), group (KDE)
en: Single click to open files
az: Faylları açmaq üçün tək klik

note: i18n: ectx: label, entry (animationDurationFactor), group (KDE)
en: Animation speed
az: Animasiya sürəti

note: i18n: ectx: label, entry (scrollbarLeftClickNavigatesByPage), group (KDE)
en: Left-click in scrollbar track moves scrollbar by one page
az: Sürüşdürmə çubuğuna sol klik onu bir səhifə sürüşdürür

note: i18n: ectx: label, entry (tabletMode), group (Input)
en: Automatically switch to touch-optimized mode
az: Avtomatik toxunmaya uyğunlaşdırılmış rejimə keçilsin

note: i18n: ectx: label, entry (primarySelection), group (Wayland)
en: Enable middle click selection pasting
az: Orta klik ilə yerləşdirməni aktiv edin

note: i18n: ectx: tooltip, entry (osdEnabled), group (OSD)
en: Show an on-screen display to indicate status changes such as brightness or volume
az: Parlaqlıq və ya səs səviyyəsi kimi vəziyyət dəyiikliklərini göstərmək üçün ekranda bildirişin görünməsi

note: i18n: ectx: label, entry (osdKbdLayoutChangedEnabled), group (OSD)
en: OSD on layout change
az: Klaviatura qatı dəyişdiyində OSD bildirişi

note: i18n: ectx: tooltip, entry (osdKbdLayoutChangedEnabled), group (OSD)
en: Show a popup on layout changes
az: Klaviatura qatını dəyişdikdə popup pəncərənin görünməsi
