plasma-desktop - en to az translation catalogue (27 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Date and Time
az: Tarix və Vaxt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, setDateTimeAuto)
en: Set date and time &automatically
az: Tarix və Vaxtın &avtomatik təyin edilməsi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeServerLabel)
en: &Time server:
az: &Vaxt serveri:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDatePicker, cal)
en: Here you can change the system date's day of the month, month and year.
az: Burada siz sistemdəki tarixin gününü, ayını və ilini dəyişə bilərsiniz.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Time Zone
az: Saat Qurşağı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: To change the local time zone, select your area from the list below.
az: Lokal saat qurşağını dəyişmək üçün aşağıdakı siyahıdan olduğunuz yeri seçin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_local)
en: Current local time zone:
az: hazırkı lokal saat qurşağı:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KTreeWidgetSearchLine, tzonesearch)
en: Search…
az: Axtarış...

en: No NTP utility has been found. Install 'ntpdate' or 'rdate' command to enable automatic updating of date and time.
az: NTP vasitəsi tapılmadı. Tarix və Vaxtın avtomatik qurulması üçün 'ntpdate' və ya 'rdate' əmrlərindən istifadə edin.

en: Here you can change the system time. Click into the hours, minutes or seconds field to change the relevant value, either using the up and down buttons to the right or by entering a new value.
az: Burada siz sistem vaxtını dəyişə bilərsiniz. Saat. səqiqə və saniyə göstəricilərinin üzərinə vurmaqla və ya klaviaturada aşağı-yuxarı, sağa-sola oxlarının həmçinin sicanın diyircəyini irəli-geri fırlamaqla göstəriciləri dəyişə bilərsiniz.

[ctx: %1 is name of time zone]
en: Current local time zone: %1
az: Cari lokal saat qurşağı: %1

[ctx: %1 is name of time zone, %2 is its abbreviation]
en: Current local time zone: %1 (%2)
az: Cari lokal saat qurşağı: %1 (%2)

en: Public Time Server (pool.ntp.org),        asia.pool.ntp.org,        europe.pool.ntp.org,        north-america.pool.ntp.org,        oceania.pool.ntp.org
az: Publik Vaxt serveri (pool.ntp.org),        asia.pool.ntp.org,        europe.pool.ntp.org,        north-america.pool.ntp.org,        oceania.pool.ntp.org

en: Unable to contact time server: %1.
az: Qoşulması mümkün olmayan vaxt serveri:%1

en: Can not set date.
az: Tarix qurula bilmir.

en: Error setting new time zone.
az: Yeni saat qurşağının ayarlanmasında xəta

en: Time zone Error
az: Saat Qurşağı Xətası

en: <h1>Date & Time</h1> This system settings module can be used to set the system date and time. As these settings do not only affect you as a user, but rather the whole system, you can only change these settings when you start the System Settings as root. If you do not have the root password, but feel the system time should be corrected, please contact your system administrator.
az: <h1>Tarix və Vaxt</h1> Bu sistem ayarları sistem tarixini və vaxtını qurmaq üçün istifadə oluna bilər. Bu parametrlər yalnız bir istifadəçi olaraq sizə deyil, bütün sistemə təsir etdiyindən Sistem ayarlarını kök (root) olaraq işə saldığınız zaman bu parametrləri dəyişə bilərsiniz. Kök (root) parolunuz yoxdursa, ancaq sistem vaxtının düzəldilməsini vacib hesab edirsinizsə, sistem administratorunuzla əlaqə saxlayın.

en: KDE Clock Control Module
az: KDE Saat İdarəetmə Modulu

en: Original author
az: Əsas müəllifi

en: Current Maintainer
az: Cari müşayətçi

en: Added NTP support
az: NTP dəstəklənməsi əlavə edildi

en: <h1>Date & Time</h1> This control module can be used to set the system date and time. As these settings do not only affect you as a user, but rather the whole system, you can only change these settings when you start the System Settings as root. If you do not have the root password, but feel the system time should be corrected, please contact your system administrator.
az: <h1>Tarix və Vaxt</h1> Bu idarəetmə modulu sistem tarix və vaxtını qurmaq üçün istifadə oluna bilər. Bu parametrlər yalnız bir istifadəçi olaraq sizə deyil, bütün sistemə təsir etdiyindən Sistem ayarlarını kök (root) olaraq işə saldığınız zaman bu parametrləri dəyişə bilərsiniz. Kök (root) parolunuz yoxdursa, ancaq sistem vaxtının düzəldilməsini vacib hesab edirsinizsə, sistem administratorunuzla əlaqə saxlayın.

en: Unable to authenticate/execute the action: %1, %2
az: Təsdiq və icra edilməsi mümkü olmayan fəaliyyət: %1, %2

en: Unable to change NTP settings
az: NTP ayarlarını dəyişmək olmur.

en: Unable to set current time
az: Cari vaxtı qurmaq olmur

en: Unable to set timezone
az: Saat qurşağını təyin etmək olmur
