plasma-desktop - en to az translation catalogue (64 entries)

en: Keyboard Layout Switcher
az: Klaviatura qatı çeviricisi

en: Switch to Next Keyboard Layout
az: Növbəti klaviatura qatını seçin

en: Switch keyboard layout to %1
az: Klaviatura qatını %1 çevirmək

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddLayoutDialog)
en: Add Layout
az: Qat əlavə etmək

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, layoutSearchField)
en: Search…
az: Axtarış…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcutLabel)
en: Shortcut:
az: Qısayol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: Label:
az: Yarlıq:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, prevbutton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Preview
az: Öncədən baxış

en: KDE Keyboard Control Module
az: KDE klaviatura idarəetmə modulu

en: <h1>Keyboard</h1> This control module can be used to configure keyboard parameters and layouts.
az: <h1>Klaviatura</h1> Bu idarəetmə modulu ilə klaviatura parametrlərini və qatlarını ayarlamaq olar.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabHardware)
en: Hardware
az: Avadanlıq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Keyboard &model:
az: Klaviatura &modeli:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, keyboardModelComboBox)
en: Here you can choose a keyboard model. This setting is independent of your keyboard layout and refers to the "hardware" model, i.e. the way your keyboard is manufactured. Modern keyboards that come with your computer usually have two extra keys and are referred to as "104-key" models, which is probably what you want if you do not know what kind of keyboard you have.
az: Burada siz klaviatura modelini seçə bilərsiniz. Bu ayar sizin klaviatura qatınızdan deyil, avadanlığın modelindən asılıdır (məs., klaviaturanın kim tərfindən istehsal edilməsindən). Müasir klaviaturalar iki əlavə düymələrlə, 104 düyməli klaviaturalardır. Ola bilsin ki, sizdə də məhz belə klaviaturadır.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLayouts)
en: Layouts
az: Qatlar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: If you select "Application" or "Window" switching policy, changing the keyboard layout will only affect the current application or window.
az: Əgər siz "Tətbiq" və ya "Pəncərə" keçid rejimi seçsəniz hər tətbiq və ya pəncərə ozünəməxsus klaviatura qatına malik olacaq.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: Switching Policy
az: Keçid rejimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByGlobalRadioBtn)
en: &Global
az: Q&lobal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByDesktopRadioBtn)
en: &Desktop
az: İş &masası

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByApplicationRadioBtn)
en: &Application
az: &Tətəbiq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByWindowRadioBtn)
en: &Window
az: &Pəncərə

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shortcutsGroupBox)
en: Shortcuts for Switching Layout
az: Qat dəyişmək üçün qısayollar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Main shortcuts:
az: Əsas qısayollar:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, xkbGrpShortcutBtn)
en: This is a shortcut for switching layouts which is handled by X.org. It allows modifier-only shortcuts.
az: Bu, X.org qrafik sisteminin yaratdığı klaviatura qatı dəyişmək üçün qısayoldur. Yalnız dəyişdirici qısayollara icazə verilir (məs., Alt+Shift).

[ctx: no shortcut defined]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, xkbGrpShortcutBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, xkb3rdLevelShortcutBtn)
en: None
az: Heç biri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: 3rd level shortcuts:
az: 3-cü səviyyəli qisayollar (tipoqrafiya simvolları toplusu):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, xkb3rdLevelShortcutBtn)
en: This is a shortcut for switching to a third level of the active layout (if it has one) which is handled by X.org. It allows modifier-only shortcuts.
az: Üçüncü səviyyə qatına keçid üçün X.org qrafik sistemi tərəfindən yaradılan qısayol düyməsi. Yalnız dəyişdirici qısayollara icazə verilir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Alternative shortcut:
az: Alternativ qısayol:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KKeySequenceWidget, kdeKeySequence)
en: This is a shortcut for switching layouts. It does not support modifier-only shortcuts and also may not work in some situations (e.g. if popup is active or from screensaver).
az: Bu klaviatura qatını dəyişmək üçün qısayoldur. Bu qısayol təkcə dəyişdirici düymələri dəstəkləməz və bəzi hallarda işləməyə bilər məs., sürüşən menyuda və ya ekran qoruyucusunda).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_configureLayouts)
en: Configure layouts
az: Qatların tənzimlənməsi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addLayoutBtn)
en: Add
az: Əlavə etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeLayoutBtn)
en: Remove
az: Silmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUpBtn)
en: Move Up
az: Yuxarı sürüşdürmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDownBtn)
en: Move Down
az: Aşağı sürüşdürmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, layoutLoopingCheckBox)
en: Spare layouts
az: Dəyişən qatların sayını məhdudlaşdırmaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Main layout count:
az: Əsas qatların sayı:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdvanced)
en: Advanced
az: Təkmilləşmiş

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_resetOldXkbOptions)
en: &Configure keyboard options
az: &Klaviatura seçimlərini tənzimləmək

[ctx: unknown keyboard model vendor]
en: Unknown
az: Naməlum

[ctx: no shortcuts defined]
en: None
az: Heç biri

en: %1 shortcut | %1 shortcuts
az[0]: %1 qısayol
az[1]: %1 qısayol

[ctx: layout map name]
en: Map
az: Xəritə

en: Layout
az: Qat

en: Label
az: İşarə

en: Shortcut
az: Qısayol

[ctx: variant]
en: Default
az: Standart

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: When a key is held:
az: Düymə tutulduqda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, accentMenuRadioButton)
en: &Show accented and similar characters
az: Vurğulu və oxşar simvolları gö&stərin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, repeatRadioButton)
en: &Repeat the key
az: Düyməni tək&rarlayın

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, nothingRadioButton)
en: &Do nothing
az: &Heç biri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Test area:
az: Test sahəsi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit)
en: Allows to test keyboard repeat and click volume (just don't forget to apply the changes).
az: Burada düymələrin təkraralanma ayarlarını və düymə basılarkən siqnal səsini yoxlamaq olar (yoxladıqdan sonra dəyişiklikləri saxlamağı unutmayın).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, numlockGroupBox)
en: If supported, this option allows you to setup the state of NumLock after Plasma startup.<p>You can configure NumLock to be turned on or off, or configure Plasma not to set NumLock state.
az: Əgər dəstəklənirsə, bu parametr Plasma başladıqdan sonra NumLock -unvəziyyətini ayarlamağa imkan verir.<p>Plasma başladıqda NumLock -u aktiv və ya qeyri-aktiv edə və ya NumLock-un vəziyyətini dəyişməz saxlaya bilərsiniz.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, numlockGroupBox)
en: NumLock on Plasma Startup
az: Plasma başladıqda NumLock rejimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: T&urn on
az: Akt&iv etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: &Turn off
az: Qeyri-ak&tiv etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton3)
en: Leave unchan&ged
az: Dəyişdirməmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRate)
en: &Rate:
az: Tez&lik:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, delaySlider) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_repeatDelay)
en: If supported, this option allows you to set the delay after which a pressed key will start generating keycodes. The 'Repeat rate' option controls the frequency of these keycodes.
az: Dəstəklənirsə, bu seçim gecikməni təyin etməyə imkan verir, bundan sonra basılan bir düymə düymələri kodlaşdırmağa başlayacaq. 'Təkrarlanma dərəcəsi' seçimi bu düymələrin tezliyini tənzimləyir.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_repeatRate) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, rateSlider)
en: If supported, this option allows you to set the rate at which keycodes are generated while a key is pressed.
az: Dəstəklənirsə, bu seçim bir düyməyə basıldığında düymələrin kodlaşdırma sürətini təyin etməyə imkan verir.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_repeatRate)
en:  repeats/s
az:  təkrar/s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDelay)
en: &Delay:
az: Müd&dət:

[ctx: app display name]
en: Keyboard Preview
az: Klaviatura önbaxışı

[ctx: app description]
en: Keyboard layout visualization
az: Klaviatura qatı vizualizasiyası

[ctx: @label]
en: The keyboard geometry failed to load. This often indicates that the selected model does not support a specific layout or layout variant. This problem will likely also present when you try to use this combination of model, layout and variant.
az: Klaviatura sxemi yüklənə bilmədi. Bu ona işarədir ki, seçilmiş model verilmiş qat və ya qatlar variantını dəstəkləmir. Bu problem həmçinin o zaman baş verə bilər ki, siz bu modelin, qatın və variantın kombinasiyasından istifadə etməyə cəhd edirsiniz.
