plasma-desktop - en to az translation catalogue (74 entries)

en: Querying input devices failed. Please reopen this settings module.
az: Giriş cihazlarına sorğu göndərilmədi. Lütfən bu ayarlar modulunu yenidən açın.

en: Critical error on reading fundamental device infos of %1.
az: %1 cihazı haqqında əsas məlumatların oxunmasında ciddi xəta.

en: Pointer device KCM
az: Göstərici cihazın ayarlar modulu

en: System Settings module for managing mice and trackballs.
az: Siçan və trekbolun ayarlar modulu

en: Developer
az: Tərtibatçı

en: Error while loading values. See logs for more information. Please restart this configuration module.
az: Göstəricilərin yüklənməsi zamanı xəta. daha ətraflı məlumatlar jurnalda saxlanılır. Lütfən bu ayarlar modulunu yenidən başladın.

en: No pointer device found. Connect now.
az: Göstərici cihaz tapılmadı. Cihazı qoşmaq.

en: Not able to save all changes. See logs for more information. Please restart this configuration module and try again.
az: Bütün dəyişiklikləri saxlanıla bilmir. Daha çox məlumat üçün qeydlərə baxın. Xahiş edirəm bu ayarlar modulunu yenidən başladın və bir daha yenidən cəhd edin.

en: Error while loading default values. Failed to set some options to their default values.
az: Standart göstəricilərin yüklənməsində xəta. Bəzi seçimləri standart göstəriciləri üçün qurmak mümkün olmadı.

en: Error while adding newly connected device. Please reconnect it and restart this configuration module.
az: Yenicə qoşulmuş cihazı əlavə edilərkən xəta baş verdi. Lütfən yenidən qoşun və bu ayarlar modulunu yenidən başladın.

en: Pointer device disconnected. Closed its setting dialog.
az: Göstərici cihazı bağlandı. Ayarlama dialoqu bağlandı.

en: Pointer device disconnected. No other devices found.
az: Göstərici cihazı bağlandı. Başqa cihaz tapılmadı.

en: Device:
az: Cihaz:

en: General:
az: Əsas:

en: Device enabled
az: Cihaz aktiv edildi

en: Accept input through this device.
az: Girişi bu cihaz vasitəsilə qəbul edin

en: Left handed mode
az: Sol əl rejimi

en: Swap left and right buttons.
az: Sol və Sağ süymələri dəyişmək

en: Press left and right buttons for middle-click
az: Orta düyməni sağ və sol süymələrin birgə basılması kimi qəbul etmək

en: Clicking left and right button simultaneously sends middle button click.
az: Sol və aqğ düymələrin eyni anda basılması orta düymənin basılması kimi qəbul ediləcək

en: Pointer speed:
az: Kursorun sürəti:

en: Acceleration profile:
az: Sürətləndirmə rejimi:

en: Flat
az: Rəvan

en: Cursor moves the same distance as the mouse movement.
az: Kursorun yerdəyişməsi siçanın hərəkər sürətinə bərabərdir.

en: Adaptive
az: Uyğunlaşdırılmış

en: Cursor travel distance depends on the mouse movement speed.
az: Kursorun hərəkəti siçanın hərəkətindən asılıdır

en: Scrolling:
az: Sürüçdürmə:

en: Invert scroll direction
az: Sürüşdürmənin istiqamətini dəyişmək

en: Touchscreen like scrolling.
az: Sürüşdürmə sensor ekranda və ya Mac OS-də olduğu kumu.

en: Scrolling speed:
az: Sürüşdürmə sürəti:

[ctx: Slower Scroll]
en: Slower
az: Yavaş

[ctx: Faster Scroll Speed]
en: Faster
az: Tez

[ctx: @action:button]
en: Re-bind Additional Mouse Buttons…
az: Əlavə siçan düymələrini yenidən təyin et...

[ctx: @label for assigning an action to a numbered button]
en: Extra Button %1:
az: Əlavə %1 düymə:

[ctx: @action:button]
en: Press the mouse button for which you want to add a key binding
az: Düymələr bağı əlavə etmək üçün seçmək istədiyiniz siçan düyməsinə vurun

[ctx: @action:button, %1 is the translation of 'Extra Button %1' from above]
en: Enter the new key combination for %1
az: %1 üçün yeni düymələr birləşməsi daxil edin

[ctx: @action:button]
en: Cancel
az: Ləğv edin

[ctx: @action:button]
en: Press a mouse button
az: Siçan düyməsinə vurun

[ctx: @action:button, Bind a mousebutton to keyboard key(s)]
en: Add Binding…
az: Birləşmə əlavə edin...

[ctx: @action:button]
en: Go back
az: Geriyə

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, KCMMouse)
en: <h1>Mouse</h1> This module allows you to choose various options for the way in which your pointing device works. Your pointing device may be a mouse, trackball, or some other hardware that performs a similar function.
az: <h1>Siçan</h1>Bu modulda siz göstərici cihaz üçün fərqli ayarları tənzimləyə bilərsiniz. Bu siçan, trekbol və ya başqa bu kimi funksiyaları yerinə yetirə bilən cihazlar ola bilər.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: &General
az: &Əsas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, handedBox)
en: If you are left-handed, you may prefer to swap the functions of the left and right buttons on your pointing device by choosing the 'left-handed' option. If your pointing device has more than two buttons, only those that function as the left and right buttons are affected. For example, if you have a three-button mouse, the middle button is unaffected.
az: Əgər solaxaysınızsa siçanın və ya trekbolun sol və sağ düymələrinin yerini sol əl rejimini seçməklə dəyişə bilərsiniz. Əgər cihazınızda ikidən artıq düymə varsa bu ayar ancaq düymələrdən sol və sağ olanlarına aid edilir. Məsələn üçdüyməli siçanda orta düymə neytral qalır.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, handedBox)
en: Button Order
az: Düymələrin süzülüşü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rightHanded)
en: Righ&t handed
az: Sağ ə&l

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leftHanded)
en: Le&ft handed
az: S&ol əl

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbScrollPolarity)
en: Change the direction of scrolling for the mouse wheel or the 4th and 5th mouse buttons.
az: Sürüşdürmə istiqamətini siçanın diyircəyinin və ya 4-cü və 5-ci düymələrinin köməyi ilə dəyişmək.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbScrollPolarity)
en: Re&verse scroll direction
az: Sürüşdürmənin istiqamətini dəyiş&mək

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedTab)
en: Advanced
az: Əlavə

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Pointer acceleration:
az: Kursorun sürətlənməsi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Pointer threshold:
az: Kursorun başlanğıc sürəti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Double click interval:
az: Cüt vurma aralığı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Drag start time:
az: Sürüşdürmənin başlanma zamanı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Drag start distance:
az: Sürüşdürmə başlanğıc məsafəsi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Mouse wheel scrolls by:
az: Siçanın diyircəyi sürüşdürür:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, accel)
en: <p>This option allows you to change the relationship between the distance that the mouse pointer moves on the screen and the relative movement of the physical device itself (which may be a mouse, trackball, or some other pointing device.)</p><p> A high value for the acceleration will lead to large movements of the mouse pointer on the screen even when you only make a small movement with the physical device. Selecting very high values may result in the mouse pointer flying across the screen, making it hard to control.</p>
az: <p>Bu seçim ekranda hətəkət edən kursorla cihazın (siçan, trekbol və ya başqa bir cihaz) özünün hərəkətinin məsafəsini dəyişməyə imkan verir. </p><p>Yüksək sürət göstəricisi cihazın az hərəkt edilməsində belə ekranda kursorun daha geniş və sürətli hərəkət etməsinə gətirib çıxarır. Belə yüksək göstərici cihazla işləməyinzi çətinləşdirə bilər, belə ki, ekranda kursorun hərəkəti daha sürətli olacaq və onu idarə etmək çətin olacaq.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, thresh)
en: <p>The threshold is the smallest distance that the mouse pointer must move on the screen before acceleration has any effect. If the movement is smaller than the threshold, the mouse pointer moves as if the acceleration was set to 1X;</p><p> thus, when you make small movements with the physical device, there is no acceleration at all, giving you a greater degree of control over the mouse pointer. With larger movements of the physical device, you can move the mouse pointer rapidly to different areas on the screen.</p>
az: <p>Kandar hər-hansı sürətləndirmə effekti üçün kursorun ekranda qət etməli olduğu məsafənin minimum həddidir. Əgər qət edilən məsafə bu göstəricidən azdırsa sürətləndirmə 1X göstəricisi verilmiş kimi hərəkət edər. Belə olan halda cihazı qısa məsafədə hərəkət etdirdiyinizdə sürətlənmədən istifadə etməyəcəksiniz və kursor ekranda daha rahat hərəkət etdiriləcək. Bu zaman kursoru cəld olaraq ekranın kənarına hərəkət etdirmək üçün cihazı da daha böyük məsafədə hərəkət etdirmək lazım olacaq.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, doubleClickInterval)
en: The double click interval is the maximal time (in milliseconds) between two mouse clicks which turns them into a double click. If the second click happens later than this time interval after the first click, they are recognized as two separate clicks.
az: İkiqat vurulma intervalı ikiqat vurulma kimi qeydə alınan siçanın düyməsinin birinci və ikinci vurulması arasındakı maksimum müddətdir  (millisaniyələrlə). Əgər ikinci vurulma maksimum müddəti aşarsa o zaman vurulmalar ikisi də ayrı ayrılıqda tək vurulma kimi qeydə alınacaq.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, doubleClickInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, dragStartTime) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_delay) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_interval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinB
en:  msec
az:  msan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, dragStartTime)
en: If you click with the mouse (e.g. in a multi-line editor) and begin to move the mouse within the drag start time, a drag operation will be initiated.
az: Əgər siz siçanın düyməsini vuraraq (məs., mətn redaktorunda) ayarlarda verilən müddət ərzində onu hərəkət edtdirsəniz o zaman elementlərin tutataraq yerini dəyişmə əməli icra ediləcəkdir.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, dragStartDist)
en: If you click with the mouse and begin to move the mouse at least the drag start distance, a drag operation will be initiated.
az: Əgər siçanın düyməsini vuraraq ən az sürükləməyə başlanğıc üzaqlığı qədər siçanı hərəkət etdirsəniz, sürükləmə əməli icra ediləcəkdir.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, wheelScrollLines)
en: If you use the wheel of a mouse, this value determines the number of lines to scroll for each wheel movement. Note that if this number exceeds the number of visible lines, it will be ignored and the wheel movement will be handled as a page up/down movement.
az: Əgər siçanın diyircəyini istifadə etsəniz bu göstərici diyircəyin hər hərəkətində neçə sətrin sürüşdürüləcəyini təyin edir.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, MouseNavigation)
en: Keyboard Navigation
az: Klaviatura ilə idarə

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mouseKeys)
en: &Move pointer with keyboard (using the num pad)
az: Kursoru rəqmli klaviaturanın kö&məyi ilə hərəkət etdirmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: &Acceleration delay:
az: &Sürət kecikməsi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: R&epeat interval:
az: Təkrarlar arası int&erval:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Acceleration &time:
az: Kursorun sürətlənmə müddə&ti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Ma&ximum speed:
az: Ən ço&x sürət:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_max_speed)
en:  pixel/sec
az:  piksel/san

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Acceleration &profile:
az: Sürətlənmə &profili:

en: Mouse
az: Siçan

en: (c) 1997 - 2018 Mouse developers
az: (c) 1997 - 2018 Siçanın ayarlanması modulu tərtibatçıları

en:  pixel |  pixels
az[0]:  piksellər
az[1]:  piksel

en:  line |  lines
az[0]:  sətir
az[1]:  sətirlər
