plasma-desktop - en to az translation catalogue (73 entries)

en: The Shift key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
az: Shift düyməsi aktiv olundu və bundan sonra təqib edən düymələr üçün istifadə olunacaq.

en: The Shift key is now active.
az: Shift düyməsi indi aktivdir.

en: The Shift key is now inactive.
az: Shift düyməsi indi aktiv deyil.

en: The Control key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
az: Control düyməsi aktivdir və bundan sonra təqib edən bütün düymələrdə istifadə olunacaq.

en: The Control key is now active.
az: Control düyməsi indi aktivdir.

en: The Control key is now inactive.
az: Control düyməsi indi aktiv deyil

en: The Alt key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
az: Alt düyməsi aktivdir və bundan sonra təqib edən bütün düymələrdə istifadə olunacaq.

en: The Alt key is now active.
az: Alt düyməsi indi aktivdir.

en: The Alt key is now inactive.
az: Alt düyməsi indi aktiv deyill.

en: The Win key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
az: Win düyməsi aktivdir və bundan sonra təqib edən bütün düymələrdə istifadə olunacaq.

en: The Win key is now active.
az: Win düyməsi indi aktivdir.

en: The Win key is now inactive.
az: Win düyməsi indi aktiv deyil.

en: The Meta key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
az: Meta düyməsi aktivdir və bundan sonra təqib edən bütün düymələrdə istifadə olunacaq.

en: The Meta key is now active.
az: Meta düyməsi indi aktivdir.

en: The Meta key is now inactive.
az: Meta düyməsi indi aktiv deyil.

en: The Super key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
az: Super düyməsi aktivdir və bundan sonra təqib edən bütün düymələrdə istifadə olunacaq.

en: The Super key is now active.
az: Super düyməsi indi aktivdir.

en: The Super key is now inactive.
az: Super düyməsi indi aktiv deyil

en: The Hyper key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
az: Hyper düyməsi aktivdir və bundan sonra təqib edən bütün düymələrdə istifadə olunacaq.

en: The Hyper key is now active.
az: Hyper düyməsi indi aktivdir.

en: The Hyper key is now inactive.
az: Hyper düyməsi indi aktiv deyil.

en: The Alt Graph key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
az: Alt Gr düyməsi aktivdir və bundan sonra təqib edən bütün düymələrdə istifadə olunacaq.

en: The Alt Graph key is now active.
az: Alt Gr düyməsi indi aktivdir.

en: The Alt Graph key is now inactive.
az: Alt Gr düyməsi indi aktiv deyil.

en: The Num Lock key has been activated.
az: Num Lock düyməsi aktiv edildi

en: The Num Lock key is now inactive.
az: Num Lock düyməsi indi aktiv deyil.

en: The Caps Lock key has been activated.
az: Caps Lock düyməsi aktiv edildi.

en: The Caps Lock key is now inactive.
az: Caps Lock düyməsi indi aktiv deyil.

en: The Scroll Lock key has been activated.
az: Scroll Lock düyməsi aktiv edildi.

en: The Scroll Lock key is now inactive.
az: Scroll Lock düyməsi indi aktiv deyil.

en: Toggle Screen Reader On and Off
az: Ekranı oxumaq funksiyasını işə salmaq/söndürmək

[ctx: Name for kaccess shortcuts category]
en: Accessibility
az: Xüsusi imkanlar

en: AltGraph
az: AltGr

en: Warning
az: Xəbərdarlıq

en: &When a gesture was used:
az: &Jest istifadə olunduqda:

en: Change Settings Without Asking
az: Təsdiqləmədən ayarları dəyişdirmək

en: Show This Confirmation Dialog
az: Təsdiqləmə dialoqunu göstərmək

en: Deactivate All AccessX Features & Gestures
az: Bütün xüsusi imkanları və AccessX jestlərini qeyri-aktiv etmək

en: Slow keys
az: Ləng düymələr

en: Bounce keys
az: Qıvraq düymələr

en: Sticky keys
az: Yapışan düymələr

en: Mouse keys
az: Siçanın düymələri

en: Do you really want to deactivate "%1"?
az: "%1" doğrudanmı qeyri-aktiv etmək istəyirsiniz?

en: Do you really want to deactivate "%1" and "%2"?
az: "%1" və "%2" doğrudanmı qeyri aktiv etmək istəyirsiniz?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2" and "%3"?
az: "%1", "%2" və "%3" doğrudanmı qeyri aktiv etmək istəyirsiniz?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
az: "%1", "%2", "%3" və "%4" doğrudanmı qeyri aktiv etmək istəyirsiniz?

en: Do you really want to activate "%1"?
az: "%1" doğrudan aktiv etmək istəyirsiniz?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2"?
az: Siz doğrudan "%1" aktiv və "%2" deaktiv etmək istəyirsiniz?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2" and "%3"?
az: Siz doğrudan "%1" aktiv, "%2" və "%3" qeyri-etmək istəyirsiniz?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2", "%3" and "%4"?
az: Siz doğrudan "%1" aktiv, "%2", "%3" və "%4" qeyri-aktiv etmək istəyirsiniz?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2"?
az: Siz doğrudan "%1" və "%2" aktiv etmək istəyirsiniz?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2" and to deactivate "%3"?
az: Siz doğrudan "%1" və "%2" aktiv və %3" qeyri-aktiv etmək istəyirsiniz?

en: Do you really want to activate "%1", and "%2" and to deactivate "%3" and "%4"?
az: Siz doğrudan "%1", və "%2" aktiv, "%3" və "%4" qeyri-aktiv etmək istəyirsiniz?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3"?
az: Siz doğrudan "%1", "%2" və "%3" aktiv etmək istəyirsiniz?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3" and to deactivate "%4"?
az: Siz doğrudan "%1", "%2" və "%3" aktiv və "%4" deaktiv etmək istəyirsiniz?

en: Do you really want to activate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
az: Siz doğrudan "%1", "%2", "%3" və "%4" aktiv etmək istəyirsiniz?

en: An application has requested to change this setting.
az: Tətbiq bu parametrləri dəyişməyi tələb etdi.

en: You held down the Shift key for 8 seconds or an application has requested to change this setting.
az: əgər Shift düyməsini 8 saniyə basılı saxlasanız tətbiq bu ayarları dəyişməyi tələb edir.

en: You pressed the Shift key 5 consecutive times or an application has requested to change this setting.
az: Əgər siz Shift düyməsini dalbadal 5 dəfə vursanız tətbiq öz ayarlarını dəyişməyi tələb edir.

en: You pressed %1 or an application has requested to change this setting.
az: Siz %1 basdınız və ya tətbiq öz ayarlarını dəyişdirməyi tələb edir.

en: An application has requested to change these settings, or you used a combination of several keyboard gestures.
az: Tətbiq öz ayarlarını dəyişməyi tələb etdi və ya siz bir neçə düymə jestindən istifadə etdiniz.

en: An application has requested to change these settings.
az: Tətbiq öz ayarlarını dəyiçdirməyi tələb etdi.

en: These AccessX settings are needed for some users with motion impairments and can be configured in the KDE System Settings. You can also turn them on and off with standardized keyboard gestures.
    
    If you do not need them, you can select "Deactivate all AccessX features and gestures".
az: Bu AccessX parametrləri bəzi hərəkət qabiliyyəti olmayan istifadəçilər üçün lazımdır və KDE Sistem Parametrlərində konfiqurasiya edilə bilər. Siz həmçinin onları  standartlaşmış düymə jestlərindən istifadə edərək işə sala və söndürə bilərsiniz.
    
    Əgər bunlara ehtiyacınız yoxdursa "Bütün AccessX funksiyalarını və jestlərini qeyri-aktiv etmək" seçinimdən istifadə edərək sönsürə bilərsiniz.

en: Slow keys has been enabled. From now on, you need to press each key for a certain length of time before it gets accepted.
az: Aktiv edilən düymələri göstərmək. Bu andan etibarən hər bir düyməni qəbul edilənədək müəyyən bir müddətdə basılı saxlamaq lazımdır.

en: Slow keys has been disabled.
az: Ləng düymələr qeyri-aktiv edildi.

en: Bounce keys has been enabled. From now on, each key will be blocked for a certain length of time after it was used.
az: Qıvraq düymələr aktiv edildi. Bu andan etibarən hər bir düyməni qəbul edilənədək müəyyən bir müddətdə basılı saxlamaq lazımdır.

en: Bounce keys has been disabled.
az: Qıvraq düymələr qeyri-aktiv edildi.

en: Sticky keys has been enabled. From now on, modifier keys will stay latched after you have released them.
az: Yapışan düymələr aktiv edildi. Bu andan etibarən hər bir düyməni qəbul edilənədək müəyyən bir müddətdə basılı saxlamaq lazımdır.

en: Sticky keys has been disabled.
az: Yapışan düymələr qeyri-aktiv edildi.

en: Mouse keys has been enabled. From now on, you can use the number pad of your keyboard in order to control the mouse.
az: Sişanın düymələri aktiv edildi.  Bu andan etibarən siz rəqəmli düymələrdən istifadə edərək kursoru idarə edə bilərsiniz.

en: Mouse keys has been disabled.
az: Siçanın düyməsinələri qeyri-aktiv edildi.

en: Accessibility
az: Xüsusi imkanlar

en: Author
az: Müəllif
