plasma-desktop - en to az translation catalogue (127 entries)

en: Toggle Invert Effect
az: Rəng çevirmə effekti

en: Toggle Invert Effect on Window
az: POəncərədə rəng çevirmə effekti

en: Move Left
az: Sola köçürmək

en: Move Right
az: Sağa köçürmək

en: Move Up
az: Yuxarı köçürmək

en: Move Down
az: Aşağı köçürmək

en: Move Mouse to Focus
az: Siçanı fokusa gətirmək

en: Move Mouse to Center
az: Siçanı mərkəzə gətirmək

en: Could not set gsettings for Orca: "%1" failed
az: "%1" əmri ilə Orca ayarlarını dəyişmək mümkün olmadı

en: Error: Could not launch "orca --setup"
az: "orca --setup" funksiyasını başlatmaq mümkün olmadı

note: i18n: ectx: label, entry (Gestures), group (Keyboard)
en: Use Gestures
az: Jestləri istifadə etmək

note: i18n: ectx: label, entry (GestureConfirmation), group (Keyboard)
en: Ask for Confirmation for a gesture
az: Jestin təsdiqlənməsini tələb etmək

note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardNotifyAccess), group (Keyboard)
en: Confirm access to the Keyboard
az: Klaviaturaya girişi təsdiq etmək

note: i18n: ectx: label, entry (AccessXTimeout), group (Keyboard)
en: Use a timeout delay
az: Gecikmə vaxtı

note: i18n: ectx: label, entry (AccessXTimeoutDelay), group (Keyboard)
en: Delay for timeout
az: Taym-aut üçün gecikmə

note: i18n: ectx: label, entry (AccessXBeep), group (Keyboard)
en: Use a beep for access
az: Giriş siqnalını istifadə etmək

note: i18n: ectx: label, entry (SystemBell), group (Bell)
en: Use System Bell
az: Sistem səs siqnalını istiafadə etmək

note: i18n: ectx: label, entry (CustomBell), group (Bell)
en: Customize system bell
az: Sistem səs siqnalınını dəyişmək

note: i18n: ectx: label, entry (CustomBellFile), group (Bell)
en: Sound file for the Bell
az: Siqnal üçün səs faylı

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleBell), group (Bell)
en: Use a visual bell instead of a sound
az: Səs əvəzinə viziual siqnal istifadə etmək

note: i18n: ectx: label, entry (InvertScreen), group (Bell)
en: Invert the system colors on the bell
az: Sistem rənglərini səs siqnalına çevirmək

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleBellColor), group (Bell)
en: Color of the Visual Bell
az: Vizual siqnal rəngi

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleBellPause), group (Bell)
en: Duration of the Visual Bell
az: Vizual siqnal müddəti

note: i18n: ectx: label, entry (ColorblindnessCorrection), group (Plugins)
en: Whether Colorblindness Correction is enabled
az: Rəng korluğu funksiyasının aktiv olub-olmaması

note: i18n: ectx: label, entry (Invert), group (Plugins)
en: Whether the Invert effect is enabled
az: Rəng çevirməsi effektininn aktiv olub-olmaması

note: i18n: ectx: label, entry (StickyKeys), group (Keyboard)
en: Use sticky Keys
az: Yapışqan düymələri istifadə etmək

note: i18n: ectx: label, entry (StickyKeysLatch), group (Keyboard)
en: Lock the sticky keys
az: Yapışqan düymələri kiilidləmək

note: i18n: ectx: label, entry (StickyKeysAutoOff), group (Keyboard)
en: Turn sticky keys off when two keys are pressed simultaneously
az: Yapışqan düymələri iki düymə eyni zamanda basıldığında söndür

note: i18n: ectx: label, entry (StickyKeysBeep), group (Keyboard)
en: Beep on a sticky key press
az: Yapışqan düymələri basarkən siqnal

note: i18n: ectx: label, entry (ToggleKeysBeep), group (Keyboard)
en: Toggle keys beep
az: Düymələr siqnalını dəyişdirmək

note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardNotifyModifiers), group (Keyboard)
en: Notify when a keyboard modifier is pressed
az: Klaviatura dəyişdiricisinə basılma bildirişi

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeys), group (Keyboard)
en: Use slow keypresses
az: Yavaş düymələri istifadə etmək

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeysDelay), group (Keyboard)
en: Delay for the key press
az: Düymə basılımısnda gecikmə

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeysPressBeep), group (Keyboard)
en: Beep on a slow keypress
az: Düymənin asta basılması siqnalı

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeysAcceptBeep), group (Keyboard)
en: Beep on an accepted keypress
az: Düymə basılmasının qəbul edilməsi siqnalı

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeysRejectBeep), group (Keyboard)
en: Beep on a rejected keypress
az: Düymə basılmasının qəbul edilməməsi siqnalı

note: i18n: ectx: label, entry (BounceKeys), group (Keyboard)
en: Bounce Keys
az: Elastik Düymələr

note: i18n: ectx: label, entry (BounceKeysDelay), group (Keyboard)
en: Use a delay for bouncing
az: Elastiklik geçikməsini istifadə etmək

note: i18n: ectx: label, entry (BounceKeysRejectBeep), group (Keyboard)
en: Beep if a bounce key event is rejected
az: Elastik düymə hadisəsinin qəbul edilməməsi siqnalı

note: i18n: ectx: label, entry (MouseKeys), group (Mouse)
en: Use keys to control the mouse
az: Siçanın idarə edilməsi düymələrini istifadə etmək

note: i18n: ectx: label, entry (AccelerationDelay), group (Mouse)
en: Delay for the mouse movement
az: Siçanın hərəkəti gecikməsi

note: i18n: ectx: label, entry (RepetitionInterval), group (Mouse)
en: Repetition interval for the mouse movement
az: Siçanın hərəkətinin təkrarlanması aralığı

note: i18n: ectx: label, entry (AccelerationTime), group (Mouse)
en: Time to hit maximum velocity
az: Maksimum sürətə çatma vaxtı

note: i18n: ectx: label, entry (MaxSpeed), group (Mouse)
en: Maximum Velocity
az: Maksimum Sürət

note: i18n: ectx: label, entry (ProfileCurve), group (Mouse)
en: Mouse Key Curve
az: Siçan İdarə edilməsi düyməsi əyrisi

note: i18n: ectx: label, entry (Enabled), group (ScreenReader)
en: Enable Screen Reader
az: Ekran Oxuyucunu Aktiv etmək

note: i18n: ectx: label, entry (ShakeCursorMagnification), group (Effect-shakecursor)
en: Magnification
az: Böyütmə

note: i18n: ectx: label, entry (Zoom), group (Plugins)
en: Whether the Zoom effect is enabled
az: miqyas effektinin aktiv olub-olmaması

note: i18n: ectx: label, entry (Magnifier), group (Plugins)
en: Whether the Magnifier effect is enabled
az: Böyüdücü effektinin aktiv olub-olmaması

[ctx: @option:check]
en: Activation shortcuts:
az: Aktivetmə qısayolları:

[ctx: Enable activation shortcuts]
en: Enable
az: Aktiv etmək

[ctx: @label]
en: Press Shift 5 times to enable Sticky Keys
az: Yapışqan düymələri aktiv etmək üçün Shift düyməsinə 5 dəfə vurun

[ctx: @label]
en: Hold Shift for 8 seconds to enable Slow Keys
az: Yavaş düymələri aktiv etmək üçün Shift düyməsini 8 saniyə basılı saxlayın

[ctx: @option:check]
en: Disable sticky and slow keys after:
az: Yapışqan və yavaş düymələrin sönmə vaxtı:

[ctx: short for minute(s)]
en: min | min
az[0]: dəq
az[1]: dəq

[ctx: Name filters in a file dialog. Do not translate `(*.ogg *.oga *.wav)`]
en: ogg, oga, and wav audio files (*.ogg *.oga *.wav)
az: ogg, oga, və wav səs faylları (*.ogg *.oga *.wav)

[ctx: Enable the system bell]
en: Enable
az: Aktiv etmək

[ctx: Defines if the system will use a sound system bell]
en: Custom sound:
az: İstifadəçi siqnalı:

[ctx: @option:radio Invert screen colors when a system bell is rung]
en: Invert screen colors
az: Ekranın rəngini çevirmək

[ctx: @option:radio Flash screen when a system bell is rung]
en: Flash screen
az: Ekranın sayrışması

[ctx: Color of the system bell]
en: Color
az: Rəng

[ctx: Duration of the system bell]
en: Duration:
az: Müddəti:

[ctx: @info]
en: If you have trouble with certain colors on the screen, these filters can change them into other colors.
az: Əgər ekrandakı müəyyən rəng ilə çətinliyiniz varsa bu süzgəc onu başqa rənglər ilə əvəzləyə bilər.

[ctx: @option check, Enable color blindness correction effect]
en: Enable
az: Aktiv etmək

[ctx: @label:listbox Difficulty seeing any of the following colors on the screen]
en: Problematic colors:
az: Problemli rənglər

[ctx: @option]
en: Red & purple (Protanopia)
az: Qırmızı və bənövşəyi (Protanopiya)

[ctx: @option]
en: Green & purple (Deuteranopia)
az: Yaşıl və bənövşəyi (Deyteranopiya)

[ctx: @option]
en: Yellow, green & purple (Tritanopia)
az: Sarı, yaşıl və bənövşəyi (Tritanopiya)

[ctx: @option]
en: All (grayscale mode)
az: Hamısı (boz çalar)

[ctx: @label]
en: Intensity:
az: Sıxlığı:

[ctx: @label Mild color blindness correction intensity]
en: Mild
az: Mülayim

[ctx: @label Intense color blindness correction intensity]
en: Intense
az: Yüksək

[ctx: @info]
en: Adjusted colors:
az: Tənzimlənən rənglər:

[ctx: @label]
en: Invert:
az: Rəng çevirməsi:

[ctx: @option check, Enable invert effect]
en: Enable
az: Aktiv etmək

[ctx: @label Hint for invert effect enable button]
en: Use shortcuts to toggle inverting display and window colors
az: Ekranın və pəncərənin rənglərinin tərsinə çevrilməsi üçün qısayollardan istifadə

[ctx: @action:button]
en: Configure Shortcuts…
az: Qısayolları ayarlamaq...

[ctx: @info:tooltip]
en: For a key to be accepted, it has to be held until the set amount of time. Useful if you accidentally type more than one key at a time or have difficulty pressing the key you want the first time.
az: Düymənin qəbul edilməsi üçün o, verilmiş vaxt müddətində basılı tutulmalıdır. Bu, təsadüfən eyni anda bir neçə düyməni basdığınız və ya lazımi düyməni ilk dəfə basmaqda çətinlik çəkdiyiniz zaman faydalı ola bilər.

[ctx: @info:tooltip]
en: Ignore rapid, repeated keypresses of the same key. Useful if you have hand tremors that cause you to press a key multiple times when you only intend to press once.
az: Eyni düymənin sürətli və təkrar basılmasını yox sayır. Əllərin titrəməsi səbəbilə bir düyməni təsadüfən bir neçə dəfə basanlar üçün faydalıdır.

[ctx: @title Category name in sidebar]
en: Zoom & Magnifier
az: Miqyas və böyüdücü

[ctx: @title Category name in sidebar]
en: System Bell
az: Sistem siqnalı

[ctx: @title Category name in sidebar, for inverting screen colors]
en: Invert
az: Tərsinə çevirmək

[ctx: @option:check]
en: Sticky keys:
az: Yapışan düymələr:

[ctx: @option:check Enable sticky keys]
en: Enable
az: Aktiv edin

[ctx: @info:tooltip]
en: Modifier keys like Ctrl, Shift, Alt, and the Meta/Super/Windows key act as though they “stick in place” and no longer need to be held down when typing a keyboard shortcut.
az: Ctrl, Shift, Alt və  Meta/Super/Windows klaviatura düymələri "yerinə yapışmış" kimi işləyəcək. belə ki, klaviatura qısayollarından istifadə edərkən onları basılı saxlamaq lazım olmayacaq.

[ctx: @option:check]
en: Lock sticky keys
az: Yapışqan düymələri kilidləmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Pressing a modifier key twice will keep it in active state until pressed again.
az: Dəyişdirici düyməni iki dəfə basmaq onu yenidən basılana qədər aktiv vəziyyətdə saxlayır.

[ctx: @option:check Feedback options:]
en: Feedback:
az: Əks əlaqə:

[ctx: @option:check]
en: Ring system bell when locking keys are used
az: Kilid açarı istifadə olunduğu zaman sistem zəngi səslənir

[ctx: @info:tooltip]
en: The locking keys are Caps Lock, Num Lock, and Scroll Lock.
az: Kilid açarları Caps Lock, Num Lock, və Scroll Lock.

[ctx: @option:check]
en: Show notification when modifier or locking keys are used
az: Dəyişdirici və kilid açarları istifadə olunan zaman bildirişi göstərmək

[ctx: @action:button]
en: Configure Notifications…
az: Bildirişləri tənzimləmək..

[ctx: @option:check Enable mouse navigation]
en: Enable
az: Aktiv etmək

[ctx: @info:tooltip]
en: The numpad key <shortcut>5</shortcut> functions as a mouse click. The keys <shortcut>2</shortcut>, <shortcut>4</shortcut>, <shortcut>6</shortcut>, and <shortcut>8</shortcut> allow for cardinal movement (down, left, right, and up). The keys <shortcut>1</shortcut>, <shortcut>3</shortcut>, <shortcut>7</shortcut>, and <shortcut>9</shortcut> allow for diagonal movement.
az: Rəqəm paneli düymələri <shortcut>5</shortcut> funksiya siçan kliki kimi. Düymələr <shortcut>2</shortcut>, <shortcut>4</shortcut>,<shortcut>6</shortcut> və <shortcut>8</shortcut>müxtəlif istiqamətlərə (aşağı, sol, sağ, və yuxarı) hərəkət etdirməyə icazə verir. <shortcut>1</shortcut>, <shortcut>7</shortcut> və <shortcut>9</shortcut> düymələri diaqonal üzrə hərəkət etdirməyə icazə verir.

[ctx: @label:spinbox]
en: Acceleration delay:
az: Sürətlənmə gecikməsi:

[ctx: short for millisecond(s)]
en: ms | ms
az[0]: msan
az[1]: msan

[ctx: @label:spinbox]
en: Repeat interval:
az: Təkrarlanma intervalı:

[ctx: @label:spinbox]
en: Acceleration time:
az: Sürətlənmə vaxtı:

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum speed:
az: Maksimum sütət:

[ctx: @label:spinbox]
en: Pointer acceleration:
az: Kursorun sürətlənməsi:

[ctx: @info Placeholder message title]
en: The Orca Screen Reader is not installed
az: Orca Ekran Oxuyucu quraşdırılmayıb

[ctx: @info Placeholder message explanation]
en: Please install it, then close and reopen this window
az: Lütfən onu quraşdırıın, bu pəncərəni açın və yenidən bağlayın

[ctx: @option:check]
en: Enable Screen Reader
az: Ekran Oxuyucunu aktiv edin

[ctx: @action:button]
en: Launch Orca Screen Reader Configuration…
az: Orca Ekran Oxuyucu tənzimlənməsini başlatmaq...

[ctx: @label, followed by 'full screen' or 'magnify region']
en: Zoom:
az: Miqyas:

[ctx: @option:check, enable zoom effect, following 'Zoom:']
en: Full screen
az: Tam ekran

[ctx: @label:spinbox]
en: Show pixel grid at zoom level:
az: Miqyas səviyyəsində piksel toru:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Scale
az: Miqyas

[ctx: @item:inlistbox]
en: Keep
az: Saxlamaq

[ctx: @item:inlistbox]
en: Hide
az: Gizlətmək

[ctx: @item:inlistbox]
en: Proportional
az: Mütənasib

[ctx: @item:inlistbox]
en: Centered
az: Mərkəzləşmiş

[ctx: @item:inlistbox]
en: Push
az: İrəliləyən

[ctx: @item:inlistbox]
en: Disabled
az: Söndürülüb

[ctx: @option:check]
en: Enable focus tracking
az: Fokusun izlənməsini aktiv etmək

[ctx: @option:check]
en: Enable text caret tracking
az: Mətn kursoru izlənməsini aktiv etmək

[ctx: @option:check, enable magnify effect, following 'Zoom:']
en: Magnify region
az: Böyütmə sahəsi

[ctx: @label:spinbox]
en: Width:
az: Eni:

[ctx: short for pixel(s)]
en: %1 px | %1 px
az[0]: %1 piks.
az[1]: %1 piks

[ctx: short for pixel(s)]
en: px
az: piks.

[ctx: @label:spinbox]
en: Height:
az: Hündürlüyü:

[ctx: @option:check, disable zoom/magnify effect]
en: Disabled
az: Söndürülüb

[ctx: @label:spinbox]
en: Zoom factor:
az: Miqyas əmsalı:

[ctx: @label]
en: Scroll gesture modifier keys:
az: Sürüşdürmə dəyişdirici düymələri:

[ctx: @info:tooltip, indicates feature unavailable on X11]
en: Zoom scroll gestures are only available on Wayland.
az: Miqyas sürüşdürmə jestləri yalnız Wayland-da mövcuddur.

[ctx: @label Hint for scroll gestures]
en: Scroll while modifier keys are pressed to zoom
az: Miqyaslama üçün dəyişdirici düymə istifadə edən zaman sürüşdürmək

[ctx: @label Hint for zoom/magnify effect usage]
en: Use shortcuts to control zoom
az: Miqyası idarə etmək üçün qısayollardan istifadə etmək
