kcmkeyboard - en to be@latin translation catalogue (23 entries)

en: Switch to Next Keyboard Layout
be@latin: Uklučy nastupny vykład

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: Label:
be@latin: Nazva:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, keyboardModelComboBox)
en: Here you can choose a keyboard model. This setting is independent of your keyboard layout and refers to the "hardware" model, i.e. the way your keyboard is manufactured. Modern keyboards that come with your computer usually have two extra keys and are referred to as "104-key" models, which is probably what you want if you do not know what kind of keyboard you have.
be@latin: Tut možna vybrać madel klavijatury. Hetaja nałada nie zaležyć ad vykładaŭ klavišaŭ i adpaviadaje typu klavijatury, jakaja lažyć pierad taboj. Sučasnyja klavijatury zvyčajna majuć dźvie dadatkovyja klavišy. Ich jašče nazyvajuć „104-klavišnymi”. Kali ty nia viedaješ, što abrać, vybiery hetuju madel.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: If you select "Application" or "Window" switching policy, changing the keyboard layout will only affect the current application or window.
be@latin: Kali ty vybiareš opcyi „Dla aplikacyi” ci „Dla akna”, tady pieraklučeńnie vykładaŭ budzie dziejničać tolki dla dziejnaj aplikacyi ci akna adpaviedna.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: Switching Policy
be@latin: Praviły pieraklučeńnia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByGlobalRadioBtn)
en: &Global
be@latin: &Paŭsiudnaje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByDesktopRadioBtn)
en: &Desktop
be@latin: Dla &stała

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByApplicationRadioBtn)
en: &Application
be@latin: Dla &aplikacyi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByWindowRadioBtn)
en: &Window
be@latin: Dla a&kna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, xkbGrpShortcutBtn)
en: This is a shortcut for switching layouts which is handled by X.org. It allows modifier-only shortcuts.
be@latin: Klavijaturny skarot dla pieraklučeńnia vykładaŭ u systemie „X.org”. Tut možna padać tolki skaroty z madyfikacyjnymi klavišami.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: 3rd level shortcuts:
be@latin: Skaroty treciaha roŭniu:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, xkb3rdLevelShortcutBtn)
en: This is a shortcut for switching to a third level of the active layout (if it has one) which is handled by X.org. It allows modifier-only shortcuts.
be@latin: Klavijaturny skarot dla pieraklučeńnia na treci rovień dziejnaha vykładu (kali jon isnuje) u systemie „X.org”. Tut možna padać tolki skaroty z madyfikacyjnymi klavišami.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Alternative shortcut:
be@latin: Dadatkovy skarot:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdvanced)
en: Advanced
be@latin: Admysłovaje

en: Layout
be@latin: Vykład

en: Variant
be@latin: Admiena

en: Label
be@latin: Nazva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: T&urn on
be@latin: &Uklučaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton3)
en: Leave unchan&ged
be@latin: &Nie źmianiaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRate)
en: &Rate:
be@latin: &Čaścinia:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, delaySlider) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_repeatDelay)
en: If supported, this option allows you to set the delay after which a pressed key will start generating keycodes. The 'Repeat rate' option controls the frequency of these keycodes.
be@latin: Kali hetaja mahčymaść absłuhoŭvajecca, tady tut možna naładzić termin času, pa jakim pačnuć uźnikać novyja znaki. Opcyja „Čaścinia paŭtoraŭ” aznačaje čaściniu hetych znakaŭ.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_repeatRate) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, rateSlider)
en: If supported, this option allows you to set the rate at which keycodes are generated while a key is pressed.
be@latin: Kali hetaja mahčymaść absłuhoŭvajecca, tady tut možna naładzić čaściniu ŭźniknieńnia novych znakaŭ, kali klaviša prycisnutaja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDelay)
en: &Delay:
be@latin: &Intervał:
