joystick - en to bg translation catalogue (41 entries)

en: Calibration
bg: Калибриране

en: Next
bg: Следващо

en: Please wait a moment to calculate the precision
bg: Моля, изчакайте докато се изчисли прецизността

en: (usually X)
bg: (обикновено X)

en: (usually Y)
bg: (обикновено Y)

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>minimum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
bg: <qt>Калибрирането служи за проверка на данните, които идват от устройството.<br /><br />Моля, преместете <b>ос %1 %2</b> на устройството до <b>минималната</b> позиция.<br /><br />Натиснете произволен бутон на устройството или "Напред", за да продължите със следващата стъпка.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>center</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
bg: <qt>Калибрирането служи за проверка на данните, които идват от устройството.<br /><br />Моля, преместете <b>ос %1 %2</b> на устройството до <b>средната</b> позиция. <br /><br />Натиснете произволен бутон на устройството или "Напред", за да продължите със следващата стъпка.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>maximum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
bg: <qt>Калибрирането служи за проверка на данните, които идват от устройството.<br /><br />Моля, преместете <b>ос %1 %2</b> на устройството до <b>минималната</b> позиция.<br /><br />Натиснете произволен бутон на устройството или "Напред", за да продължите със следващата стъпка.</qt>

en: Communication Error
bg: Комуникационна грешка

en: You have successfully calibrated your device
bg: Калибрирането на устройството е успешно

en: Calibration Success
bg: Калибрирането е успешно

en: Value Axis %1: %2
bg: Стойност на ос %1: %2

en: The given device %1 could not be opened: %2
bg: Указаното устройство "%1" не може да бъде отворено: %2

en: The given device %1 is not a joystick.
bg: Указаното устройство "%1" не е джойстик.

en: Could not get kernel driver version for joystick device %1: %2
bg: Версията на драйвера за джойстика "%1" не може да бъда определена: %2

en: The current running kernel driver version (%1.%2.%3) is not the one this module was compiled for (%4.%5.%6).
bg: Текущата версия на драйвера (%1.%2.%3) не е същата, за която е компилиран модулът (%4.%5.%6).

en: Could not get number of buttons for joystick device %1: %2
bg: Броят на бутоните на джойстика "%1" не може да бъда определен: %2

en: Could not get number of axes for joystick device %1: %2
bg: Броят на осите на джойстика "%1" не може да бъда определен: %2

en: Could not get calibration values for joystick device %1: %2
bg: Стойностите от калибрирането на джойстика "%1" не могат да бъдат определени: %2

en: Could not restore calibration values for joystick device %1: %2
bg: Стойностите от калибрирането на джойстика "%1" не могат да бъдат възстановени: %2

en: Could not initialize calibration values for joystick device %1: %2
bg: Стойностите от калибрирането на джойстика "%1" не могат да бъдат инициализирани: %2

en: Could not apply calibration values for joystick device %1: %2
bg: Стойностите от калибрирането на джойстика "%1" не могат да бъдат приложени: %2

en: internal error - code %1 unknown
bg: неизвестна вътрешна грешка - код %1

en: KDE Joystick Control Module
bg: Контролен модул за джойстик

en: KDE System Settings Module to test Joysticks
bg: Контролен модул за настройка на джойстик

en: <h1>Joystick</h1>This module helps to check if your joystick is working correctly.<br />If it delivers wrong values for the axes, you can try to solve this with the calibration.<br />This module tries to find all available joystick devices by checking /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you have another device file, enter it in the combobox.<br />The Buttons list shows the state of the buttons on your joystick, the Axes list shows the current value for all axes.<br />NOTE: the current Linux device driver (Kernel 2.4, 2.6) can only autodetect<ul><li>2-axis, 4-button joystick</li><li>3-axis, 4-button joystick</li><li>4-axis, 4-button joystick</li><li>Saitek Cyborg 'digital' joysticks</li></ul>(For details you can check your Linux source/Documentation/input/joystick.txt)
bg: <h1>Джойстик</h1>От тук може да настроите джойстик, ако имате.

en: Device:
bg: Устройство:

[ctx: Cue for deflection of the stick]
en: Position:
bg: Позиция:

en: Show trace
bg: Показване на следа

en: PRESSED
bg: НАЛИЧЕН

en: Buttons:
bg: Бутони:

en: State
bg: Състояние

en: Axes:
bg: Ос:

en: Value
bg: Стойност

en: Calibrate
bg: Калибриране

en: No joystick device automatically found on this computer.<br />Checks were done in /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you know that there is one attached, please enter the correct device file.
bg: Автоматичното търсене не откри джойстик.
    <br />Бяха проверени следните устройства /dev/js[0-4] и /dev/input/js[0-4].
    <br />Моля, задайте параметрите на устройството, ако ги знаете.

en: The given device name is invalid (does not contain /dev).
    Please select a device from the list or
    enter a device file, like /dev/js0.
bg: Зададеното устройство е невалидно, защото не съдържа /dev.
    Моля, изберете устройство от списъка или въведете устройство от типа /dev/js0.

en: Unknown Device
bg: Непознато устройство

en: Device Error
bg: Грешка на устройството

en: <qt>Calibration is about to check the precision.<br /><br /><b>Please move all axes to their center position and then do not touch the joystick anymore.</b><br /><br />Click OK to start the calibration.</qt>
bg: <qt>Калибрирането служи за проверка на данните, които идват от устройството. <br /><br /><b>Моля, преместете всички оси в средно положение и не пипайте устройството повече. </b><br /><br />Натиснете "ОК", за да започнете с операцията по калибриране.</qt>

en: Restored all calibration values for joystick device %1.
bg: Всички стойности на калибрирането на устройството "%1" са възстановени.
