kcmsmserver - en to bg translation catalogue (26 entries)

en: <h1>Session Manager</h1> You can configure the session manager here. This includes options such as whether or not the session exit (logout) should be confirmed, whether the session should be restored again when logging in and whether the computer should be automatically shut down after session exit by default.
bg: <h1>Мениджър на сесии</h1> Тук можете да конфигурирате мениджъра на сесии. Този включва опции, като например дали излизането от сесията (logout) трябва да бъде потвърждава, дали сесията трябва да бъде възстановена отново при влизане и дали компютърът трябва да се изключва автоматично след излизане от сесията  по подразбиране.

en: The system must be restarted before manual session saving becomes active.
bg: Системата трябва да бъде рестартирана, преди да се запази ръчната сесия за спестяване на сесия.

en: Restart
bg: Рестартиране

en: Failed to request restart to firmware setup: %1
bg: Неуспешно рестартиране в настройките на фърмуер: %1

en: Next time the computer is restarted, it will enter the UEFI setup screen.
bg: При следващото рестартиране ще се влезе в настройките на UEFI.

en: Next time the computer is restarted, it will enter the firmware setup screen.
bg: При следващото рестартиране ще се влезе в настройките на фърмуера

en: Restart Now
bg: Рестартиране сега

[ctx: @title:group]
en: Logout Screen
bg: Екран при излизане от сесия

en: Show:
bg: Показване:

[ctx: @info]
en: When this setting is turned on, the logout confirmation screen will be shown when you log out, shut down, restart, press the power button, or click on buttons or menu items labeled <interface>Leave…</interface>.
bg: Когато тази настройка е включена, ще бъде показан екранът за потвърждение на излизане, когато излизате от сесия, изключвате, рестартирате, натискате бутона на захранването или щракнете върху бутони или елементи от менюто, обозначени с <interface> Напускане… </interface>.

[ctx: @title:group]
en: Session Restore
bg: Възстановяване на сесия

en: On login, launch apps that were open:
bg: При влизане в системата да се стартират приложенията, които са били отворени:

[ctx: @option:radio Automatic style of session restoration]
en: On last logout
bg: При последното излизане от системата

[ctx: @option:radio Manual style of session restoration]
en: When session was manually saved
bg: Когато сесията е ръчно запазена

[ctx: @info]
en: A <interface>Save Session</interface> button will appear in the <interface>Application Launcher</interface> menu. When you click it, Plasma will remember the apps that are open and restore them on the next login. Click it again to replace the set of remembered apps.
bg: Бутон  <interface>Запазване на сесията</interface> ще се появи в менюто <interface>Стартиране на приложения</interface>. Като го натиснете, Plasma ще запомни приложенията, които са отворени и ще ги възстанови при следващото влизане.Щракнете отново върху него, за да замените запомнените приложения.

[ctx: @option:radio Here 'session' refers to the technical concept of session restoration, whereby the windows that were open on logout are re-opened on the next login]
en: Start with an empty session
bg: Стартиране с нова сесия

en: Ignored applications:
bg: Игнориране приложения:

en: Write apps' executable names here (separated by commas or colons, for example 'xterm:konsole' or 'xterm,konsole') to prevent them from autostarting along with other session-restored apps.
bg: Въведете изпълними имена на  приложения тук (разделени от запетая или двуеточие,например 'xterm:konsole' или 'xterm,konsole'), за да се предотвратиавтоматичното им стартиране заедно с други сесийни приложения.

[ctx: @title:group]
en: Firmware
bg: Фърмуер

[ctx: @label:check part of a sentence: After next restart enter UEFI/Firmware setup screen]
en: After next restart:
bg: След следващо рестартиране:

[ctx: @option:check]
en: Enter UEFI setup screen
bg: Влизане в екрана за настройка на UEFI

[ctx: @option:check]
en: Enter firmware setup screen
bg: Влизане в екрана за настройка на фърмуер

note: i18n: ectx: label, entry (confirmLogout), group (General)
en: Confirm logout
bg: Потвърждение при изход

note: i18n: ectx: label, entry (shutdownType), group (General)
en: Default leave option
bg: Подразбиращо се действие при изход

note: i18n: ectx: label, entry (loginMode), group (General)
en: On login
bg: При вход

note: i18n: ectx: label, entry (excludeApps), group (General)
en: Applications to be excluded from session
bg: Програми за изключване от сесията:
