kcmkeyboard - en to bg translation catalogue (65 entries)

en: Keyboard Layout Switcher
bg: Превключвател за клавиатурна подредба

en: Switch to Next Keyboard Layout
bg: Превключване на следваща клавиатурна подредба

en: Switch keyboard layout to %1
bg: Превключване подредбата на клавиатурата на %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddLayoutDialog)
en: Add Layout
bg: Добавяне на подредба

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, layoutSearchField)
en: Search…
bg: Търсене...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcutLabel)
en: Shortcut:
bg: Бърз клавиш:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: Label:
bg: Етикет:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, prevbutton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Preview
bg: Предварителен преглед

en: KDE Keyboard Control Module
bg: Управление на клавиатурата в KDE

en: <h1>Keyboard</h1> This control module can be used to configure keyboard parameters and layouts.
bg: <h1>Клавиатура</h1> Този модул служи за управление на настройките и подредбите на клавиатурата.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabHardware)
en: Hardware
bg: Хардуер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Keyboard &model:
bg: &Модел клавиатура:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, keyboardModelComboBox)
en: Here you can choose a keyboard model. This setting is independent of your keyboard layout and refers to the "hardware" model, i.e. the way your keyboard is manufactured. Modern keyboards that come with your computer usually have two extra keys and are referred to as "104-key" models, which is probably what you want if you do not know what kind of keyboard you have.
bg: От тук може да изберете модела и марка на клавиатурата. Този параметър отговаря на хардуерния модел на клавиатурата и няма нищо общо с клавиатурните подредби. Съвременните клавиатури обикновено имат два допълнителни клавиша и се обозначени като "104-клавишни" модели, което е напълно достатъчно, ако не знаете марката и модела на клавиатурата, която ползвате.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLayouts)
en: Layouts
bg: Подредби

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: If you select "Application" or "Window" switching policy, changing the keyboard layout will only affect the current application or window.
bg: Ако изберете за политика на превключване "Програма" или "Прозорец", промяната на клавиатурната подредба ще има ефект само в текущия прозорец или програма. Т.е. за всеки отделен прозорец или програма ще се пази отделено състояние за активната клавиатурна подредба. 
    Настройката е много полезна, ако ползвате програми, в които трябва да пишете на български и същевременно ползвате други програми, в които трябва да пишете на английски. В този случай когато превключвате между различните програми, клавиатурната подредба ще се превключва автоматично и ще ви спести много излишни, ръчни превключвания.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: Switching Policy
bg: Политика на превключване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByGlobalRadioBtn)
en: &Global
bg: &Общо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByDesktopRadioBtn)
en: &Desktop
bg: &Работен плот

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByApplicationRadioBtn)
en: &Application
bg: &Програма

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByWindowRadioBtn)
en: &Window
bg: Про&зорец

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shortcutsGroupBox)
en: Shortcuts for Switching Layout
bg: Бързи клавиши за превключване на подредбите

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Main shortcuts:
bg: Основни клавиши:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, xkbGrpShortcutBtn)
en: This is a shortcut for switching layouts which is handled by X.org. It allows modifier-only shortcuts.
bg: Това е клавишна комбинация за превключване на подредби, която се обработва от X.org. Тя позволява клавишни комбинации само за модификатори.

[ctx: no shortcut defined]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, xkbGrpShortcutBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, xkb3rdLevelShortcutBtn)
en: None
bg: Без

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: 3rd level shortcuts:
bg: Бързи клавиши за 3-то ниво:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, xkb3rdLevelShortcutBtn)
en: This is a shortcut for switching to a third level of the active layout (if it has one) which is handled by X.org. It allows modifier-only shortcuts.
bg: Това е клавишна комбинация за превключване към трето ниво на активната подредба (ако има такава), което се обработва от X.org. Той позволява клавишни комбинации само за модификатори.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Alternative shortcut:
bg: Алтернативен бърз клавиш:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KKeySequenceWidget, kdeKeySequence)
en: This is a shortcut for switching layouts. It does not support modifier-only shortcuts and also may not work in some situations (e.g. if popup is active or from screensaver).
bg: Това е клавишна комбинация за превключване на подредбите. Той не поддържа клавишни комбинации само за модификатори и също така може да не работи в някои ситуации (например, ако изскачащият прозорец е активен или от скрийнсейвър).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_configureLayouts)
en: Configure layouts
bg: Настройка на подредбите

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addLayoutBtn)
en: Add
bg: Добавяне

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeLayoutBtn)
en: Remove
bg: Премахване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUpBtn)
en: Move Up
bg: Преместване нагоре

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDownBtn)
en: Move Down
bg: Преместване надолу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, layoutLoopingCheckBox)
en: Spare layouts
bg: Резервни подредби

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Main layout count:
bg: Брой основни подредби:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdvanced)
en: Advanced
bg: Разширени

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_resetOldXkbOptions)
en: &Configure keyboard options
bg: &Настройки на клавиатурата

[ctx: unknown keyboard model vendor]
en: Unknown
bg: Непознато

[ctx: no shortcuts defined]
en: None
bg: Без

en: %1 shortcut | %1 shortcuts
bg[0]: %1 клавишна комбинация
bg[1]: %1 клавишни комбинации

[ctx: layout map name]
en: Map
bg: Карта

en: Layout
bg: Подредба

en: Variant
bg: Вариант

en: Label
bg: Етикет

en: Shortcut
bg: Клавишна комбинация

[ctx: variant]
en: Default
bg: По подразбиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: When a key is held:
bg: При задържане на клавиш:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, accentMenuRadioButton)
en: &Show accented and similar characters
bg: Показване на символи с &ударение и подобни знаци

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, repeatRadioButton)
en: &Repeat the key
bg: &Повтаряне на клавиш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, nothingRadioButton)
en: &Do nothing
bg: &Без действие

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Test area:
bg: Място за пробване:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit)
en: Allows to test keyboard repeat and click volume (just don't forget to apply the changes).
bg: Позволява да тествате честота на повторение на клавиатурата и щракване (просто не забравяйте да приложите промените).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, numlockGroupBox)
en: If supported, this option allows you to setup the state of NumLock after Plasma startup.<p>You can configure NumLock to be turned on or off, or configure Plasma not to set NumLock state.
bg: Ако се поддържа, тази опция ви позволява да настроите състоянието на NumLock след стартиране на Plasma. <p> Можете да конфигурирате NumLock да бъде включен или изключен, или конфигурирате Plasma да не задава състояние на NumLock.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, numlockGroupBox)
en: NumLock on Plasma Startup
bg: NumLock при стартиране на Plasma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: T&urn on
bg: Вкл&ючване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: &Turn off
bg: &Изключване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton3)
en: Leave unchan&ged
bg: &Без промяна

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRate)
en: &Rate:
bg: &Честота:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, delaySlider) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_repeatDelay)
en: If supported, this option allows you to set the delay after which a pressed key will start generating keycodes. The 'Repeat rate' option controls the frequency of these keycodes.
bg: От тук може да контролирате времето, което да се изчака преди да започнат да се генерират повтарящите се знаци. Настройката за честота на повторението управлява това.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_repeatRate) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, rateSlider)
en: If supported, this option allows you to set the rate at which keycodes are generated while a key is pressed.
bg: От тук може да задавате честотата, с която ще се генерират повтарящи се знаци, докато е натиснат клавиш.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_repeatRate)
en:  repeats/s
bg:  повторение(-я)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDelay)
en: &Delay:
bg: Па&уза:

[ctx: app display name]
en: Keyboard Preview
bg: Преглед на клавиатурата

[ctx: app description]
en: Keyboard layout visualization
bg: Визуализация на клавиатурна подредба

[ctx: @label]
en: The keyboard geometry failed to load. This often indicates that the selected model does not support a specific layout or layout variant. This problem will likely also present when you try to use this combination of model, layout and variant.
bg: Геометрията на клавиатурата не успя да се зареди. Това често показва, че избраният модел не поддържа конкретна подредба или вариант на подредба. Този проблем вероятно ще се появи и когато се опитате да използвате тази комбинация от модел, подредба и вариант.
