plasma_applet_trash - en to bg translation catalogue (8 entries)

[ctx: a verb]
en: Open
bg: Отваряне

[ctx: a verb]
en: Empty
bg: Изпразване

en: Trash Settings…
bg: Настройки на кошчето…

en: Trash
    Empty
bg: Кошче 
    Празно

en: Trash
    One item | Trash
     %1 items
bg[0]: Кошче
    Един елемент
bg[1]: Кошче
    %1 елемента

en: Trash
bg: Кошче

en: Empty
bg: Празно

en: One item | %1 items
bg[0]: 1 елемент
bg[1]: %1 елемента
