plasma-desktop - en to bg translation catalogue (40 entries)

en: The system must be restarted before changes to the middle-click paste setting can take effect.
bg: Системата трябва да бъде рестартирана, за да влязат в сила промените за поставяне със средния бутон на мишката.

en: Restart
bg: Рестартиране

en: Visual behavior:
bg: Визуално поведение:

note: i18n: ectx: label, entry (delay), group (PlasmaToolTips)
en: Display informational tooltips on mouse hover
bg: Показване на информационни подсказки при посочване с мишката

note: i18n: ectx: label, entry (osdEnabled), group (OSD)
en: Display visual feedback for status changes
bg: Показване на визуална обратна връзка за промени в състоянието

en: Animation speed:
bg: Скорост на анимация:

[ctx: Animation speed]
en: Slow
bg: Бавно

[ctx: Animation speed]
en: Instant
bg: Незабавно

[ctx: @label]
en: Scrolling:
bg: Превъртане:

[ctx: @option:check]
en: Prefer smooth scrolling
bg: Предпочитане за плавно превъртане

[ctx: @info:tooltip]
en: This setting enables or disables animated transitions when scrolling with a mouse wheel or the keyboard. Some applications may not honor this setting because they either do not support smooth scrolling, or have their own setting for enabling and disabling it.
bg: Тази настройка разрешава или забранява анимираните преходи при превъртане с колелцето на мишката или с клавиатурата. Някои приложения може да не зачитат тази настройка, тъй като или не поддържат плавно превъртане, или имат собствена настройка за това.

[ctx: part of a sentence: 'Clicking files or folders [opens them/selects them]']
en: Clicking files or folders:
bg: Кликването на файлове или папки:

[ctx: part of a sentence: 'Clicking files or folders selects them']
en: Selects them
bg: ги избира

en: Open by double-clicking instead
bg: Вместо това да се отварят с двойно кликване

[ctx: part of a sentence: 'Clicking files or folders opens them']
en: Opens them
bg: ги отваря

en: Select by clicking on item's selection marker
bg: Избиране чрез кликване върху маркера за избор на елемент

en: Clicking in scrollbar track:
bg: Кликване в лентата за превъртане:

[ctx: @radio part of a complete sentence: 'Clicking in scrollbar track scrolls to the clicked location']
en: Scrolls to the clicked location
bg: Превъртане до мястото на кликване

[ctx: @radio part of a complete sentence: 'Clicking in scrollbar track scrolls one page up or down']
en: Scrolls one page up or down
bg: Превъртане една страница нагоре или надолу

en: Middle-click to scroll to clicked location
bg: Кликване със среден бутон за превъртане до избраното място

[ctx: @label for checkbox, part of a complete sentence: 'Middle-click pastes selected text']
en: Middle-click:
bg: Кликване със среден бутон:

[ctx: @option:check part of a complete sentence: 'Middle click pastes selected text']
en: Pastes selected text
bg: Поставя избрания текст

en: Touch Mode:
bg: Таблетен режим:

[ctx: As in: 'Touch Mode is automatically enabled as needed']
en: Automatically enable as needed
bg: Автоматично активиране при необходимост

[ctx: As in: 'Touch Mode is never enabled']
en: Never enabled
bg: Без активиране

en: Touch Mode will be automatically activated whenever the system detects a touchscreen but no mouse or touchpad. For example: when a transformable laptop's keyboard is flipped around or detached.
bg: Таблетният режим ще се активира автоматично, когато системата открие сензорен екран, но не и мишка или тъчпад. Например: когато клавиатурата на трансформиращ се лаптоп е обърната или отделена.

[ctx: As in: 'Touch Mode is always enabled']
en: Always enabled
bg: Винаги активиран

en: In Touch Mode, many elements of the user interface will become larger to more easily accommodate touch interaction.
bg: В режим на таблет много елементи на потребителския интерфейс се уголемяват за по-лесно адаптиране на действията с докосване.

en: Double-click interval:
bg: Интервал на двойно кликване

en: Two clicks within this duration are considered a double-click. Some applications may not honor this setting.
bg: Две кликвания в рамките на този интервал се считат за двойно кликване. Някои приложения може да не зачитат тази настройка.

note: i18n: ectx: label, entry (singleClick), group (KDE)
en: Single click to open files
bg: Единично кликване за отваряне на файлове

note: i18n: ectx: label, entry (animationDurationFactor), group (KDE)
en: Animation speed
bg: Скорост на анимация

note: i18n: ectx: label, entry (smoothScroll), group (KDE)
en: Smooth scrolling
bg: Плавно превъртане

note: i18n: ectx: label, entry (scrollbarLeftClickNavigatesByPage), group (KDE)
en: Left-click in scrollbar track moves scrollbar by one page
bg: Кликване с ляв бутон в лентата за превъртане за преместване с една страница

note: i18n: ectx: label, entry (doubleClickInterval), group (KDE)
en: Double click interval
bg: Интервал на двойно кликване

note: i18n: ectx: label, entry (tabletMode), group (Input)
en: Automatically switch to touch-optimized mode
bg: Автоматично преминаване в режим, оптимизиран за таблет

note: i18n: ectx: label, entry (primarySelection), group (Wayland)
en: Enable middle click selection pasting
bg: Активиране на поставяне с кликване със среден бутон

note: i18n: ectx: tooltip, entry (osdEnabled), group (OSD)
en: Show an on-screen display to indicate status changes such as brightness or volume
bg: Показване на екранен символ при промяна на състоянието на яркост или звук

note: i18n: ectx: label, entry (osdKbdLayoutChangedEnabled), group (OSD)
en: OSD on layout change
bg: Показване на екранен символ при промяна на подредбата

note: i18n: ectx: tooltip, entry (osdKbdLayoutChangedEnabled), group (OSD)
en: Show a popup on layout changes
bg: Показване на изскачащо съобщение при промяна на оформлението
