plasma-desktop - en to bg translation catalogue (156 entries)

en: Currently being used
bg: В момента се използва

en: Move to
    this activity
bg: Преместване в 
    тази дейност

en: Show also
    in this activity
bg: Показване също 
    в тази дейност

en: Configure
bg: Настройване

en: Create activity…
bg: Създаване на дейност…

en: Activities
bg: Дейности

en: Configure activity
bg: Конфигурирайте дейност

en: Delete
bg: Изтриване

en: Copy to Clipboard
bg: Копиране в клипборда

en: View Error Details…
bg: Подробности за грешка…

en: Open %1
bg: Отваряне на %1

en: About
bg: За програмата

en: Send an email to %1
bg: Изпращане на имейл до %1

[ctx: @info:tooltip %1 url]
en: Open website %1
bg: Отваряне на уебстраница %1

[ctx: @title:group]
en: Website
bg: Уебсайт

en: Copyright
bg: Авторско право

en: License:
bg: Лиценз:

[ctx: @info:whatsthis]
en: View license text
bg: Показване на текста на лиценза

en: Authors
bg: Автори

en: Credits
bg: Заслуги

en: Translators
bg: Преводачи

en: Report a Bug…
bg: Сигнал за грешка…

en: Keyboard Shortcuts
bg: Комбинация от клавиши

en: Apply Settings
bg: Прилагане на настройките

en: The current page has unsaved changes. Apply the changes or discard them?
bg: Текущата страница има незапазени променени.Да се приложат ли или да се отхвърлят?

en: OK
bg: Добре

en: Apply
bg: Прилагане

en: Cancel
bg: Отказ

en: Open configuration page
bg: Отваряне на страницата за настройки

en: Left-Button
bg: Ляв бутон

en: Right-Button
bg: Десен бутон

en: Middle-Button
bg: Среден бутон

en: Back-Button
bg: Бутон назад

en: Forward-Button
bg: Бутон напред

en: Vertical-Scroll
bg: Вертикално превъртане

en: Horizontal-Scroll
bg: Хоризонтално превъртане

en: Meta
bg: Мета

en: Add Action
bg: Добавяне на действие

en: Layout changes have been restricted by the system administrator
bg: Промените в оформлението са ограничени от системния администратор

en: Layout:
bg: Подредба:

en: Wallpaper type:
bg: Тип на тапета:

en: Get New Plugins…
bg: Изтегляне на нови приставки…

en: Layout changes must be applied before other changes can be made
bg: Промените в оформлението трябва да бъдат приложени, преди да могат да бъдат направени други промени

en: Apply Now
bg: Прилагане сега

en: Shortcuts
bg: Комбинации

[ctx: @action:button set keyboard shortcut for]
en: Activate widget as if clicked:
bg: Активиране на уиджета, все едно е кликнат:

en: Wallpaper
bg: Тапет

en: Mouse Actions
bg: Действия с мишката

en: Input Here
bg: Въведете тук

en: Panel Settings
bg: Настройки на панела

[ctx: @action:button label of button to open a menu that lets you add widgets or spacers]
en: Add New
bg: Добавяне на нови

[ctx: @action:menu add a spacer]
en: Spacer
bg: Разделител

[ctx: @action:menu add a widget]
en: Widgets…
bg: Уиджети…

en: Position
bg: Позиция

en: Top
bg: Горе

en: Right
bg: Вдясно

en: Left
bg: Наляво

en: Bottom
bg: Отдолу

en: Set Position…
bg: Задаване на позиция…

en: Alignment
bg: Подравняване

en: Center
bg: Центрирано

en: Height
bg: Височина

en: Width
bg: Широчина

en: Fill height
bg: Изпълване на височина

en: Fill width
bg: Изпълване на широчина

en: Fit content
bg: Напасване на съдържание

en: Custom
bg: Потребителски

en: Visibility
bg: Видимост

en: Always visible
bg: Винаги видим

en: Auto hide
bg: Автоматично скриване

en: Dodge windows
bg: Извъртане на прозорците

en: Windows go below
bg: Прозорците отдолу

en: Opacity
bg: Непрозрачност

en: Adaptive
bg: Адаптивен

en: Opaque
bg: Непрозрачен

en: Translucent
bg: Полупрозрачен

[ctx: @title:group Degree of floatingness of panel and applets]
en: Floating
bg: Плаващ панел

[ctx: @item:inlistbox Option to disable floating panels or applets]
en: Disabled
bg: Деактивирано

[ctx: @item:inlistbox Option to make only panel applets always float]
en: Applets only
bg: Само допълнение

[ctx: @item:inlistbox Option to make panel and applets floating]
en: Panel and applets
bg: Панел и допълнения

[ctx: @action:button Revert an unsupported configuration back to the defaults]
en: Fix it
bg: Отстраняване на проблема

en: Panel Width:
bg: Ширина на панела:

en: Panel Height:
bg: Височина на панела:

en: Focus shortcut:
bg: Клавишна комбинация за фокусиране:

en: Press this keyboard shortcut to move focus to the Panel
bg: Натиснете тази клавишна комбинация, за да преместите фокуса към панела

[ctx: @action:button Delete the panel]
en: Delete Panel
bg: Премахване на панела

en: Remove this panel; this action is undo-able
bg: Премахване на този панел; това действие е обратимо

[ctx: @action:button Clone the panel]
en: Clone Panel
bg: Клониране на панела

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new panel with the same settings and applets
bg: Създава нов панел със същите настройки и добавки

[ctx: @action:button Close the panel configuration window]
en: Close
bg: Затваряне

[ctx: @action:button Close the panel configuration window and exit edit mode]
en: Exit Edit Mode
bg: Излизане от режим на редактиране

en: Close Panel Settings window and exit Edit Mode
bg: Затваряне на настройките на панела и излизане от режима за редактиране

[ctx: @info:tooltip slider handle]
en: Drag to change maximum height.
bg: Завлечете, за да промените максималната височина.

[ctx: @info:tooltip slider handle]
en: Drag to change maximum width.
bg: Завлечете, за да промените максималната широчина.

[ctx: @info:tooltip slider handle]
en: Double-click to reset.
bg: Двойно кликване за завръщане към предишните настройки.

[ctx: @info:tooltip slider handle]
en: Drag to change minimum height.
bg: Завлечете, за да промените минималната височина.

[ctx: @info:tooltip slider handle]
en: Drag to change minimum width.
bg: Завлечете, за да промените минималната широчина.

[ctx: @info:tooltip slider handle]
en: Drag to change position on this screen edge.
    Double-click to reset.
bg: Плъзнете, за да промените позицията на този край на екрана.
    Двойно щракване, за да върнете предишните настройки.

en: Manage Panels and Desktops
bg: Настройване на работния плот и панелите

en: You can drag Panels and Desktops around to move them to different screens.
bg: Можете да влачите с мишката панели и работен плот, за да ги преместите на друг екран.

en: Close
bg: Затваряне

en: Swap with Desktop on Screen %1
bg: Разменяне с работния плот на eкран %1

en: Move to Screen %1
bg: Преместване на екран %1

en: Remove Desktop
bg: Премахване на работния плот

en: Remove Panel
bg: Премахване на панела

en: %1 (primary)
bg: %1 (основен)

en: Alternative Widgets
bg: Алтернативни уиджети

[ctx: @action:button accessible only, %1 is widget name]
en: Add %1
bg: Добавяне %1

en: Unsupported Widget
bg: Неподдържан уиджет

[ctx: Text displayed on top of newly installed widgets]
en: New!
bg: Ново!

[ctx: @info:other accessible for badge showing applet count]
en: %1 widget active | %1 widgets active
bg[0]: %1 активен уиджет
bg[1]: %1 активни уиджета

[ctx: @info:other accessible for badge indicating new widget]
en: Recently installed
bg: Наскоро инсталирани

en: Cancel Uninstallation
bg: Отмяна на деинсталирането

[ctx: @info:tooltip uninstall a widget]
en: Mark for Uninstallation
bg: Маркиране за деинсталиране

[ctx: @action:button accessible only, %1 is widget name]
en: Cancel pending uninstallation for widget %1
bg: Отмяна на предстоящото деинсталиране на уиджет %1

[ctx: @action:button accessible only, %1 is widget name]
en: Mark widget %1 for uninstallation. Requires confirmation
bg: Маркиране на уиджет %1 за деинсталиране. Изисква потвърждение

en: Remove all instances
bg: Премахване на всички екземпляри

[ctx: @action:button accessible description, %1 number of instances %2 is widget name]
en: Remove running instance of widget %2 | Remove all %1 running instances of widget %2
bg[0]: Премахване на изпълняващ се уиджет %2
bg[1]: Премахване на всички %1 изпълняващи екземпляри на уиджет %2

en: All Widgets
bg: Всички уиджети

en: Widgets
bg: Уиджети

[ctx: @action:button The word 'new' refers to widgets]
en: Get New…
bg: Изтегляне на нови…

[ctx: @action:button]
en: Get New Widgets…
bg: Изтегляне на нови уиджети…

[ctx: @action:button accessible for close button]
en: Close Widget Explorer
bg: Затваряне на прегледа на уиджети

[ctx: @label:textbox accessible]
en: Search through widgets
bg: Търсене на уиджети

en: Categories
bg: Категории

[ctx: @action:button uninstall widgets in widget explorer]
en: Uninstall (%1 Widget) | Uninstall (%1 Widgets)
bg[0]: Деинсталиране (%1 уиджет)
bg[1]: Деинсталиране (%1 уиджета)

en: No widgets matched the search terms
bg: Няма уиджет, съответстващ на въведеното търсене

en: No widgets available
bg: Няма наличен уиджет

[ctx: @title: group]
en: Show clock:
bg: Показване на часовник:

[ctx: @option:radio Clock always shown]
en: Always
bg: Винаги

[ctx: @option:radio]
en: Always show clock
bg: Винаги да се показва часовник

[ctx: @option:radio Clock shown only while unlock prompt is visible]
en: On unlocking prompt
bg: При заявка за отключване

[ctx: @option:radio]
en: Show clock only on unlocking prompt
bg: Показване на часовника само при заявка за отключване

[ctx: @option:radio Clock never shown]
en: Never
bg: Никога

[ctx: @option:radio]
en: Never show clock
bg: Без показване на часовник

[ctx: @title: group UI controls for playback of multimedia content]
en: Media controls:
bg: Медиен контрол:

[ctx: @option:check]
en: Show under unlocking prompt
bg: Показване под полето за отключване

en: Unlocking failed
bg: Отключването е неуспешно

en: Caps Lock is on
bg: Клавишът "Caps Lock" е натиснат

en: Slee&p
bg: &Приспиване

en: &Hibernate
bg: &Хибернация

en: Switch &User
bg: П&ревключване на потребител

[ctx: Button to show/hide virtual keyboard]
en: Virtual Keyboard
bg: Виртуална клавиатура

[ctx: Button to change keyboard layout]
en: Switch layout
bg: Превключване на клавиатурата

en: Password
bg: Парола

en: Unlock
bg: Отключване

en: (or scan your fingerprint on the reader)
bg: (или сканирайте пръстовия си отпечатък върху четеца)

en: (or scan your smartcard)
bg: (или сканирайте смарткартата си)

en: No title
bg: Без заглавие

en: No media playing
bg: Не се възпроизвежда медия

en: Previous track
bg: Предишен запис

en: Play or Pause media
bg: Възпроизвеждане или пауза на медия

en: Next track
bg: Следващ запис

[ctx: @action:button]
en: More
bg: Още

en: Exit Edit Mode
bg: Излизане от режим на редактиране

en: Panel Focus Indicator
bg: Индикатор за фокус на панела
