plasma-desktop - en to bg translation catalogue (54 entries)

[ctx: @label Axis value]
en: Value
bg: Стойност

[ctx: Status of a gamepad button]
en: PRESSED
bg: НАТИСНАТ

[ctx: @label Button state]
en: State
bg: Състояние

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Game Controller
bg: Контролер за игри

en: Wheel
bg: Волан

en: Arcade Stick
bg: Аркаден джойстик

en: Flight Stick
bg: Самолетен джойстик

en: Dance Pad
bg: Танцова постелка

en: Guitar
bg: Китара

en: Drum Kit
bg: Барабани

en: Arcade Pad
bg: Панел за аркадни игри

en: Throttle
bg: Газ педал

en: Virtual
bg: Виртуален

en: Switch Left Joy-Con
bg: Ляв Joy-Con на Switch

en: Switch Right Joy-Con
bg: Десен Joy-Con на Switch

en: Switch Paired Joy-Con
bg: Свързан Joy-Con на Switch

[ctx: The game controller button with a letter A on it]
en: A button
bg: Бутон А

[ctx: The game controller button with a letter B on it]
en: B button
bg: Бутон В

[ctx: The game controller button with a letter X on it]
en: X button
bg: Бутон Х

[ctx: The game controller button with a letter Y on it]
en: Y button
bg: Бутон Y

[ctx: The back game controller button]
en: Back button
bg: Бутон назад

[ctx: The guide game controller button]
en: Guide button
bg: Системен бутон

[ctx: The start game controller button]
en: Start button
bg: Бутон Старт

[ctx: The button under the game controller's left analog stick]
en: Left analog stick
bg: Ляв аналогов лост

[ctx: The button under the game controller's right analog stick]
en: Right analog stick
bg: Десен аналогов лост

[ctx: The game controller's left shoulder button]
en: Left shoulder button
bg: Ляв бутон Защита

[ctx: The game controller's right shoulder button]
en: Right shoulder button
bg: Десен бутон Защита

[ctx: The game controller's d-pad Up button]
en: D-pad up button
bg: Бутон нагоре на D-pad

[ctx: The game controller's d-pad down button]
en: D-pad down button
bg: Бутон надолу на D-pad

[ctx: The game controller's d-pad left button]
en: D-pad left button
bg: Бутон наляво на D-pad

[ctx: The game controller's d-pad right button]
en: D-pad right button
bg: Бутон надясно на D-pad

[ctx: The game controller's miscellaneous button (Share on Xbox, mic on Playstation/Luna, capture on Switch)]
en: Miscellaneous button
bg: Допълнителен бутон

[ctx: The game controller's 1st paddle button]
en: Paddle button 1
bg: Бутон 1 на paddle контролер

[ctx: The game controller's 2nd paddle button]
en: Paddle button 2
bg: Бутон 2 на paddle контролер

[ctx: The game controller's 3rd paddle button]
en: Paddle button 3
bg: Бутон 3 на paddle контролер

[ctx: The game controller's 4th paddle button]
en: Paddle button 4
bg: Бутон 4 на paddle контролер

[ctx: The button under the game controller's touchpad]
en: Touchpad button
bg: Бутон на тъчпад

[ctx: Unknown controller connection type]
en: Unknown
bg: Неизвестен

en: Invalid button value
bg: Невалидна стойност на бутон

en: Not a controller
bg: Не е контролер

[ctx: @option:check Allow using game controllers as a pointer and keyboard]
en: Allow using as pointer and keyboard
bg: Позволяване на използване като показалец и клавиатура

[ctx: @info:tooltip]
en: Allow game controllers to act like pointer and keyboard devices in Plasma and non-game applications.<nl/><nl/>Games can always use the controller.
bg: Позволява на игровите контролери да действат като показалки и клавиатури в Plasma и приложения, които не са игри.<nl/><nl/>Игрите винаги могат да използват контролера.

[ctx: @info placeholdermessage text]
en: No game controllers found
bg: Не са намерени контролери за игри

[ctx: @info:usagetip placeholdermessage text]
en: Connect a wired or wireless controller
bg: Свържете кабелен или безжичен контролер

[ctx: @info:usagetip]
en: The system may automatically go to sleep or lock the screen while the controller is in use. Consider manually blocking them while using the controller, or enable automatic blocking by allowing the use as pointer and keyboard.
bg: Системата може автоматично да премине в режим на заспиване или да заключи екрана, докато контролерът е в употреба. Помислете да ги блокирате ръчно, докато използвате контролера, или да активирате автоматичното блокиране, като разрешите използването като показалец и клавиатура.

[ctx: @label:textbox]
en: Device:
bg: Устройство:

[ctx: @label game controller device type (wheel, joystick, game controller, etc.)]
en: Device type:
bg: Вид устройство:

[ctx: @label game controller controller type (which brand, etc.)]
en: Controller type:
bg: Вид контролер:

[ctx: @label:textbox]
en: Connection type:
bg: Вид на връзката:

[ctx: @label Visual representation of the axis position for the left axis]
en: Left position:
bg: Лява позиция:

[ctx: @label Visual representation of the axis position for the right axis]
en: Right position:
bg: Дясна позиция:

[ctx: @label Gamepad buttons]
en: Buttons:
bg: Бутони:

[ctx: @label Gamepad axes (sticks)]
en: Axes:
bg: Оси:
