plasma-desktop - en to bg translation catalogue (65 entries)

en: Remove from Favorites
bg: Премахване от Предпочитани

en: Add to Favorites
bg: Добавяне в Предпочитани

en: On All Activities
bg: На всички дейности

en: On the Current Activity
bg: На текущата дейност

en: Show in Favorites
bg: Показване в Предпочитани

[ctx: @title:group for configuration dialog page]
en: General
bg: Общи

[ctx: @label prefix for icon-only button]
en: Icon:
bg: Икона:

[ctx: @action:button]
en: Change Application Launcher's icon
bg: Промяна на иконата на стартера на приложения

[ctx: @info:whatsthis]
en: Current icon is %1. Click to open menu to change the current icon or reset to the default icon.
bg: Текущата икона е %1. Щракнете, за да отворите менюто за промяна на текущата икона или за връщане на иконата по подразбиране.

[ctx: @info:tooltip]
en: Icon name is "%1"
bg: Името на иконата е „%1“

[ctx: @item:inmenu Open icon chooser dialog]
en: Choose…
bg: Избиране…

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose an icon for Application Launcher
bg: Избиране на икона за стартера на приложения

[ctx: @item:inmenu Reset icon to default]
en: Reset to default icon
bg: Възстановяване на стандартната икона

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove icon
bg: Премахване на икона

[ctx: @label:textbox]
en: Text label:
bg: Надпис:

[ctx: @info:placeholder]
en: Type here to add a text label
bg: Добавете надпис

[ctx: @action:button]
en: Reset menu label
bg: Възстановяване на етикета на менюто

[ctx: @info]
en: A text label cannot be set when the Panel is vertical.
bg: Не може да се зададе текстов етикет, когато панелът е вертикален.

[ctx: @label:listbox]
en: Show applications as:
bg: Показване на приложения като:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Name only
bg: Само име

[ctx: @item:inlistbox]
en: Description only
bg: Само описание

[ctx: @item:inlistbox]
en: Name (Description)
bg: Име (описание)

[ctx: @item:inlistbox]
en: Description (Name)
bg: Описание (име)

[ctx: General options]
en: General:
bg: Общи:

[ctx: @option:check]
en: Sort applications alphabetically
bg: Сортиране на приложенията по азбучен ред

[ctx: @info:whatsthis]
en: This doesn't affect how applications are sorted in either search results or the favorites page.
bg: Това не влияе на начина на сортиране на приложенията в резултатите от търсенето или в страницата с предпочитани.

[ctx: @option:check]
en: Use compact list item style
bg: Компактен стил на списък

[ctx: @info:usagetip under a checkbox when Touch Mode is on]
en: Automatically disabled when in Touch Mode
bg: Автоматично деактивиране в режим на таблет

[ctx: @option:check]
en: Highlight newly installed applications
bg: Маркиране на новоинсталирани приложения

[ctx: @option:check]
en: Switch sidebar categories when hovering over them
bg: Превключва категориите на страничната лента при посочване с мишката

[ctx: @action:button opens plasmasearch kcm]
en: Configure Search Plugins…
bg: Конфигуриране на приставки за търсене…

[ctx: @label:group prefix for radio button group]
en: Sidebar position:
bg: Позиция на плъзгача:

[ctx: @option:radio sidebar position]
en: Right
bg: Вдясно

[ctx: option:radio sidebar position]
en: Left
bg: Вляво

[ctx: @option:radio sidebar position]
en: Left
bg: Вляво

[ctx: @title:group prefix for radio button group]
en: Show favorites:
bg: Показване на Предпочитани:

[ctx: @option:radio Part of a sentence: 'Show favorites in a grid']
en: In a grid
bg: Плочки

[ctx: @option:radio Part of a sentence: 'Show favorites in a list']
en: In a list
bg: Списък

[ctx: @title:group prefix for radio button group]
en: Show other applications:
bg: Показване на други приложения:

[ctx: @option:radio Part of a sentence: 'Show other applications in a grid']
en: In a grid
bg: Плочки

[ctx: @option:radio Part of a sentence: 'Show other applications in a list']
en: In a list
bg: Списък

[ctx: @title:group prefix for radio button group]
en: Show buttons for:
bg: Показване на бутони за:

[ctx: @option:radio Show buttons for]
en: Power
bg: Захранване

[ctx: @option:radio Show buttons for]
en: Session
bg: Сесия

[ctx: @option:radio Show buttons for]
en: Power and session
bg: Захранване и сесия

[ctx: @option:check]
en: Show action button captions
bg: Показване на надписите на бутоните за действие

[ctx: @title:tab kickoff sidebar tab]
en: Applications
bg: Приложения

[ctx: @title:tab kickoff sidebar tab]
en: Places
bg: Места

[ctx: @info:status]
en: No matches
bg: Няма съвпадения

[ctx: @action:button icon-only, for tooltip/Accessible]
en: Open user settings
bg: Потребителски настройки

[ctx: @action:button Pin widget open if it loses focus, icon-only button, for tooltip/Accessible]
en: Keep Open
bg: Задържане отворен

[ctx: @label Newly installed app, badge, keep short]
en: New!
bg: Ново!

[ctx: @label Accessible name for badge]
en: Newly installed application
bg: Новоинсталирано приложение

[ctx: @info:whatsthis Accessible description]
en: Grid with %1 rows, %2 columns
bg: Плочки на %1 реда, %2 колони

[ctx: Newly installed app, badge, keep short]
en: New!
bg: Ново!

[ctx: @info:whatsthis Accessible description for badge]
en: There is a newly installed application in this category
bg: В тази категория има новоинсталирано приложение

[ctx: @info:whatsthis Accessible description for badge]
en: Newly installed application
bg: Новоинсталирано приложение

[ctx: @title:menu menubutton]
en: Session
bg: Сесия

[ctx: @title:menu menubutton]
en: Power
bg: Захранване

[ctx: @title:menu menubutton]
en: More
bg: Още

[ctx: @title:menu menubutton]
en: Session and Power
bg: Сесия и захранване

[ctx: @action:inmenu launches kmenuedit]
en: Edit Applications…
bg: Редактиране на приложения…

[ctx: category in Places sidebar]
en: Computer
bg: Компютър

[ctx: category in Places sidebar]
en: History
bg: История

[ctx: category in Places sidebar]
en: Frequently Used
bg: Често използвани
