plasma-desktop - en to bg translation catalogue (80 entries)

[ctx: @title:group Launch app]
en: Launch
bg: Стартиране

[ctx: @item:intable]
en: Window Management
bg: Управление на прозорците

[ctx: @item:intable]
en: Plasma Workspace
bg: Работна среда Plasma

[ctx: %1 is the name of the component, %2 is the action for which saving failed]
en: Error while saving shortcut %1: %2
bg: Грешка при запазване на клавишна комбинация %1:%2

[ctx: %1 is the name of an application]
en: Error while adding %1, it seems it has no actions.
bg: Грешка при добавяне на %1, изглежда, че няма действия.

en: Error while communicating with the global shortcuts service
bg: Грешка при комуникация с глобалната услуга за клавишна комбинация

en: Failed to communicate with global shortcuts daemon
bg: Неуспешна комуникация с демона за глобални клавишни комбинации

[ctx: @info %2 is the name of a category inside the 'Common Actions' section]
en: Shortcut <shortcut>%1</shortcut> is already assigned to the common %2 action <interface>%3</interface>.<nl/><nl/>Re-assign it to %4?
bg: Клавишна комбинация <shortcut>%1</shortcut> вече е присвоена на общото %2 действие <interface>%3</interface>.<nl/><nl/>Искате ли да го пренасочите към %4?

[ctx: @info]
en: Shortcut <shortcut>%1</shortcut> is already assigned to action <interface>%2</interface> of <application>%3</application>.<nl/><nl/>Reassign it to action <interface>%4</interface> of <application>%5</application>?
bg: Клавишна комбинация <shortcut>%1</shortcut> вече е присвоена на действие <interface>%2 </interface> от <application>%3</application>.<nl/><nl/>Искате ли да го пренасочите към действие <interface>%4</interface> на <application>%5</application>?

[ctx: @title:window]
en: Resolve Shortcut Conflict
bg: Корекция на конфликт с клавишна комбинация

[ctx: @action:button]
en: Reassign
bg: Преназначаване

en: File
bg: Файл

en: Edit
bg: Редактиране

en: Navigation
bg: Навигация

en: View
bg: Изглед

en: Settings
bg: Настройки

en: Help
bg: Помощ

[ctx: @title:group list section name]
en: Applications
bg: Приложения

[ctx: @title:group list section name]
en: Commands
bg: Команди

[ctx: @title:group list section name]
en: System Services
bg: Системни услуги

[ctx: @title:group list section name]
en: Common Actions
bg: Общи действия

[ctx: @action:button Import shortcut scheme]
en: Import…
bg: Импортиране…

[ctx: @action:button accessible]
en: Import shortcut scheme
bg: Импортиране схема на клавишна комбинация

[ctx: @action:button]
en: Cancel Export
bg: Отмяна на експортирането

[ctx: @action:button Export shortcut scheme]
en: Export…
bg: Експортиране…

[ctx: @action:button accessible]
en: Export shortcut scheme
bg: Експортиране схема на клавишна комбинация

[ctx: @action:button Add new shortcut]
en: Add New
bg: Добавяне на нов

[ctx: @action:menu End of the sentence 'Add New Application…']
en: Application…
bg: Приложение…

[ctx: @action:menu accessible]
en: Add new application
bg: Добавяне на ново приложение

[ctx: @action:menu End of the sentence 'Add New Command or Script…']
en: Command or Script…
bg: Команда или скрипт…

[ctx: @action:menu accessible]
en: Add new command or script
bg: Добавяне на нова команда или скрипт

[ctx: @info:status inlinemessage]
en: Cannot export scheme while there are unsaved changes
bg: Не може да се експортира схема, докато има незапазени промени

[ctx: @info:usagetip]
en: Select the components below that should be included in the exported scheme
bg: Изберете компонентите по-долу, които трябва да бъдат включени в експортираната схема

[ctx: @action:button Export shortcut scheme]
en: Export
bg: Експортиране

[ctx: @option:check accessible export shortcuts %1 is application/group name]
en: Export %1
bg: Експортиране на %1

[ctx: @action:button %1 is the name of a custom command]
en: Edit command for %1
bg: Редактиране на команда за %1

[ctx: @action:button %1 is the name of a shortcut category]
en: Remove all shortcuts for %1
bg: Премахване на всички клавишни комбинации за %1

[ctx: @action:button]
en: Undo deletion
bg: Отмяна на изтриването

[ctx: @info:status placeholdermessage]
en: No items matched the search terms
bg: Нито една не съответства на думите за търсене

[ctx: @info]
en: These shortcuts will be deleted when changes are applied.
bg: Тези клавишни комбинации ще бъдат изтрити, когато промените бъдат приложени.

[ctx: @action:button]
en: Undo
bg: Отмяна

[ctx: @action:button]
en: Undo deleting shortcuts
bg: Отмяна на изтриването на преки пътища

[ctx: @info:usagetip placeholdermessage]
en: Select an item from the list to view its shortcuts here
bg: Изберете елемент от списъка, за да видите тук клавишните комбинации

[ctx: @title:window dialog]
en: Export Shortcut Scheme
bg: Експортиране схема на клавишна комбинация

[ctx: @title:window dialog]
en: Import Shortcut Scheme
bg: Импортиране схема на клавишна комбинация

[ctx: Template for file dialog]
en: Shortcut Scheme (*.kksrc)
bg: Схема за клавишна комбинация (* .kksrc)

[ctx: @title:window dialog]
en: Edit Command
bg: Редактиране на команда...

[ctx: @title:window dialog]
en: Add Command
bg: Добавяне на команда

[ctx: @action:button in dialog, save changes to custom command]
en: Save
bg: Запазване

[ctx: @action:button in dialog, add entry as new custom command]
en: Add
bg: Добавяне

[ctx: @action:button accessible]
en: Save command
bg: Запазване на команда

[ctx: @action:button accessible]
en: Add command
bg: Добавяне на команда

[ctx: @info:usagetip]
en: Enter a command or choose a script file:
bg: Въведете команда или изберете скрипт:

[ctx: @label:textbox A shell command]
en: Command:
bg: Команда:

[ctx: @label:textbox accessible]
en: Command
bg: Команда

[ctx: @action:button]
en: Choose…
bg: Избиране…

[ctx: @action:button accessible]
en: Choose script file
bg: Изберете скрипт

[ctx: @label:textfield Human-readable name given to a shell command]
en: Name:
bg: Име:

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter name here
bg: Въведете името тук

[ctx: @title:window]
en: Choose Script File
bg: Изберете скрипт

[ctx: Filename filters for file dialog. Do not translate any of the filename extensions]
en: Script files (.sh, .bash, .zsh, etc.) (*.*sh)
bg: Скриптови файлове (.sh, .bash, .zsh, etc.) (*.*sh)

[ctx: @label:listbox regarding 'shortcut schemes']
en: Select the scheme to import:
bg: Избиране на схема за импортиране:

[ctx: @item:inlistbox regarding 'shortcut schemes']
en: Custom Scheme
bg: Потребителска схема

[ctx: @action:button]
en: Select File…
bg: Избиране на файл…

[ctx: @action:button import shortcut scheme]
en: Import
bg: Импортиране

[ctx: @action:button accessible]
en: Select shortcut scheme file
bg: Избиране на файл на схема на клавишна комбинация

[ctx: @action:button accessible]
en: Add shortcut scheme
bg: Добавяне на схема за клавишна комбинация

[ctx: @action:button Collapse shortcuts view]
en: Collapse
bg: Свиване

[ctx: @action:button]
en: Expand to configure shortcuts
bg: Разширете, за да конфигурирате клавишни комбинации

[ctx: @info:whatsthis accessible name %1 is shortcut label (not sequence)]
en: Editing shortcut: %1
bg: Редактиране на комбинация: %1

[ctx: @info:status]
en: No active shortcuts
bg: Няма активни клавишни комбинации

[ctx: @title:column %1 decides if singular or plural will be used]
en: Default shortcut | Default shortcuts
bg[0]: Комбинация по подразбиране
bg[1]: Комбинации по подразбиране

[ctx: @label for shortcut with no default bindings]
en: No default shortcuts
bg: Няма клавишни комбинации по подразбиране

[ctx: @info:whatsthis accessible name]
en: Default shortcut %1 is enabled.
bg: Стандартната комбинация %1 е активирана.

[ctx: @info:whatsthis accessible name]
en: Default shortcut %1 is disabled.
bg: Стандартната комбинация %1 е деактивирана.

[ctx: @title:column]
en: Custom shortcuts
bg: Потребителски клавишни комбинации

[ctx: @action:button accessible]
en: Delete shortcut
bg: Изтриване на клавишната комбинация

[ctx: @action:button Add custom shortcut]
en: Add…
bg: Добавяне…

[ctx: @action:button accessible]
en: Add custom shortcut
bg: Добавяне на потребителска клавишна комбинация

[ctx: @action:button accessible]
en: Cancel capturing shortcut
bg: Анулиране на заснемането на клавишна комбинация
