kcminput-1.1 - en to br translation catalogue (13 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: &General
br: &Pennañ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, handedBox)
en: Button Order
br: Urzh an nozhelioù

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rightHanded)
en: Righ&t handed
br: Deho&uad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leftHanded)
en: Le&ft handed
br: Kl&eizat

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedTab)
en: Advanced
br: Barek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Pointer acceleration:
br: Buanadur ar buker :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Pointer threshold:
br: Treuzoù ar buker :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: &Acceleration delay:
br: Dale ar &buanadur :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Acceleration &time:
br: &Amzer ar vuanadur :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Ma&ximum speed:
br: Tizh uhelañ :

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_max_speed)
en:  pixel/sec
br:  piksel/e

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Acceleration &profile:
br: &Profil ar vuanadur :

en: Mouse
br: Logodenn
