plasma-desktop - en to ca translation catalogue (19 entries)

en: Device Automounter
ca: Muntador automàtic de dispositius

en: Original Author
ca: Autor original

en: Plasma 5 Port
ca: Port al Plasma 5

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, deviceView)
en: This list contains the storage devices known to the system. If "Automount on Login" is checked, the device will be automatically mounted even though "Mount all removable media at login" is unchecked. The same applies for "Automount on Attach".
ca: Aquesta llista conté els dispositius d'emmagatzematge coneguts pel sistema. Si està marcada l'opció «Munta automàticament en iniciar la sessió», el dispositiu es muntarà automàticament encara que «Munta tots els suports extraïbles en iniciar la sessió» no estigui marcada. El mateix s'aplica per a «Munta automàticament en connectar-los».

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, forgetDevice)
en: Clicking this button causes the selected devices to be 'forgotten'. This is only useful if "Only automatically mount removable media that has been manually mounted before" is checked. Once a device is forgotten and the system is set to only automatically mount familiar devices, the device will not be automatically mounted.
ca: Clicar aquest botó provoca que s'«oblidin» els dispositius seleccionats. Això només és útil si està marcada l'opció «Munta automàticament només els suports extraïbles que s'hagin muntat manualment abans». Una vegada s'oblida un dispositiu, i el sistema té configurat que només es muntin els dispositius reconeguts, el dispositiu no es tornarà a muntar automàticament.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, forgetDevice)
en: Forget Device
ca: Oblida el dispositiu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutomountUnknownDevices)
en: When this is not checked, only remembered devices will be automatically mounted. A device is 'remembered' if it has ever been mounted before. For instance, plugging in a USB media player to charge is not sufficient to 'remember' it - if the files are not accessed, it will not be automatically mounted the next time it is seen. Once they have been accessed, however, the device's contents will be automatically made available to the system.
ca: Quan no està activada, només es muntaran automàticament els dispositius recordats. Un dispositiu es «recorda» si ha estat muntat abans. Per exemple, endollant un reproductor multimèdia USB per a carregar-lo no és suficient per a «recordar-lo». Si no s'accedeix als fitxers, no es muntarà automàticament el reproductor la pròxima vegada que es connecti. Tanmateix, una vegada que s'hagi accedit, els continguts es faran accessibles automàticament al sistema.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutomountUnknownDevices)
en: Automatically mount removable media that have never been mounted before
ca: Munta automàticament els suports extraïbles que mai s'hagin muntat abans

en: Automount Device
ca: Dispositiu de muntatge automàtic

[ctx: As in automount on login]
en: On Login
ca: En iniciar la sessió

[ctx: As in automount on attach]
en: On Attach
ca: En connectar

en: All Devices
ca: Tots els dispositius

en: All Known Devices
ca: Tots els dispositius coneguts

en: Attached Devices
ca: Dispositius connectats

en: Disconnected Devices
ca: Dispositius desconnectats

en: This device will be automatically mounted at login.
ca: Aquest dispositiu es muntarà automàticament en iniciar la sessió.

en: This device will not be automatically mounted at login.
ca: Aquest dispositiu no es muntarà automàticament en iniciar la sessió.

en: This device will be automatically mounted when attached.
ca: Aquest dispositiu es muntarà automàticament en connectar-lo.

en: This device will not be automatically mounted when attached.
ca: Aquest dispositiu no es muntarà automàticament en connectar-lo.
