plasma-desktop - en to ca translation catalogue (24 entries)

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Downloads
ca: Baixades

en: Music
ca: Música

en: Pictures
ca: Imatges

en: Videos
ca: Vídeos

en: Public
ca: Públic

en: Templates
ca: Plantilles

en: <h1>Paths</h1>
    This module allows you to choose where in the filesystem the files on your desktop should be stored.
    Use the "Whats This?" (Shift+F1) to get help on specific options.
ca: <h1>Camins</h1>
    Aquest mòdul us permet escollir en quin lloc del sistema de fitxers s'han d'emmagatzemar els fitxers de l'escriptori.
    Useu «Que és això?» (Maj+F1) per a obtenir ajuda quant a opcions específiques.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Desktop path:
ca: Camí de l'escriptori:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_desktopLocation)
en: This folder contains all the files which you see on your desktop. You can change the location of this folder if you want to, and the contents will move automatically to the new location as well.
ca: Aquesta carpeta conté tots els fitxers que veieu a l'escriptori. Si voleu, podeu canviar la localització de la carpeta, i el contingut es mourà automàticament a la nova localització.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Documents path:
ca: Camí dels documents:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_documentsLocation)
en: This folder will be used by default to load or save documents from or to.
ca: Aquesta carpeta s'usarà per omissió per a carregar-hi o desar-hi documents.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Downloads path:
ca: Camí de les baixades:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_downloadsLocation)
en: This folder will be used by default to save your downloaded items.
ca: Aquesta carpeta s'usarà per omissió per a desar-hi els elements baixats.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Videos path:
ca: Camí dels vídeos:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_videosLocation)
en: This folder will be used by default to load or save movies from or to.
ca: Aquesta carpeta s'usarà per omissió per a carregar-hi o desar-hi pel·lícules.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Pictures path:
ca: Camí de les imatges:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_picturesLocation)
en: This folder will be used by default to load or save pictures from or to.
ca: Aquesta carpeta s'usarà per omissió per a carregar-hi o desar-hi imatges.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Music path:
ca: Camí de la música:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_musicLocation)
en: This folder will be used by default to load or save music from or to.
ca: Aquesta carpeta s'usarà per omissió per a carregar-hi o desar-hi música.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Public path:
ca: Camí públic:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_publicLocation)
en: This folder will be used by default to load or save public shares from or to.
ca: Aquesta carpeta s'usarà per a carregar-hi o desar-hi comparticions públiques de manera predeterminada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Templates path:
ca: Camí de les plantilles:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_templatesLocation)
en: This folder will be used by default to load or save templates from or to.
ca: Aquesta carpeta s'usarà per omissió per a carregar-hi o desar-hi plantilles.
