plasma-desktop - en to ca translation catalogue (214 entries)

en: Touchpad
ca: Ratolí tàctil

en: Enable Touchpad
ca: Activa el ratolí tàctil

en: Disable Touchpad
ca: Desactiva el ratolí tàctil

en: Toggle Touchpad
ca: Commuta el ratolí tàctil

en: Querying input devices failed. Please reopen this settings module.
ca: La consulta dels dispositius d'entrada ha fallat. Torneu a obrir aquest mòdul d'arranjament.

en: Critical error on reading fundamental device infos for touchpad %1.
ca: Error crític en llegir la informació fonamental del dispositiu per al ratolí tàctil %1.

en: Cannot connect to X server
ca: No s'ha pogut connectar amb el servidor X

en: No touchpad found
ca: No s'ha trobat cap ratolí tàctil

en: Cannot apply touchpad configuration
ca: No s'ha pogut aplicar la configuració del ratolí tàctil

en: Cannot read touchpad configuration
ca: No s'ha pogut llegir la configuració del ratolí tàctil

en: Cannot read default touchpad configuration
ca: No s'ha pogut llegir la configuració predeterminada del ratolí tàctil

en: Device:
ca: Dispositiu:

en: Device enabled
ca: Dispositiu activat

en: Accept input through this device.
ca: Accepta l'entrada a través d'aquest dispositiu.

en: Disable while typing
ca: Desactiva en teclejar

en: Disable touchpad while typing to prevent accidental inputs.
ca: Desactiva el ratolí tàctil en teclejar per a evitar entrades accidentals.

en: Left handed mode
ca: Mode esquerrà

en: Swap left and right buttons.
ca: Intercanvia el botó esquerre i el dret.

en: Press left and right buttons for middle click
ca: Prémer els botons esquerre i dret per al clic del mig

en: Clicking left and right button simultaneously sends middle button click.
ca: En fer un clic simultani al botó dret i esquerre s'envia un clic del botó del mig.

en: Pointer acceleration:
ca: Acceleració de l'apuntador:

en: Acceleration profile:
ca: Perfil d'acceleració:

en: Flat
ca: Pla

en: Cursor moves the same distance as finger.
ca: El cursor es mou la mateixa distància que el dit.

en: Adaptive
ca: Adaptatiu

en: Cursor travel distance depends on movement speed of finger.
ca: La distància que recorre depèn de la velocitat de moviment del dit.

en: Tapping:
ca: Tocs:

en: Tap-to-click
ca: Toc per a fer clic

en: Single tap is left button click.
ca: Un toc únic és un clic del botó esquerre.

en: Tap-and-drag
ca: Tocar i arrossegar

en: Sliding over touchpad directly after tap drags.
ca: Arrossega en lliscar directament sobre el ratolí tàctil després d'un toc.

en: Tap-and-drag lock
ca: Bloqueig de tocar i arrossegar

en: Dragging continues after a short finger lift.
ca: L'arrossegament continua després d'una elevació curta del dit.

en: Two-finger tap:
ca: Toc amb dos dits:

en: Right-click (three-finger tap to middle-click)
ca: Clic dret (un toc amb tres dits per al clic del mig)

en: Tap with two fingers to right-click, tap with three fingers to middle-click.
ca: Un toc amb dos dits per al clic dret, un toc amb tres dits per al clic del mig.

en: Middle-click (three-finger tap right-click)
ca: Clic del mig (un toc amb tres dits per al clic dret)

en: Tap with two fingers to middle-click, tap with three fingers to right-click.
ca: Un toc amb dos dits per al clic del mig, un toc amb tres dits per al clic dret.

en: Right-click
ca: Clic dret

en: Tap with two fingers to right-click.
ca: Un toc amb dos dits per al clic dret.

en: Middle-click
ca: Clic del mig

en: Tap with two fingers to middle-click.
ca: Un toc amb dos dits per al clic del mig.

en: Scrolling:
ca: Desplaçament:

en: Two fingers
ca: Dos dits

en: Slide with two fingers scrolls.
ca: Desplaçament en lliscar dos dits.

en: Touchpad edges
ca: Vores del ratolí tàctil

en: Slide on the touchpad edges scrolls.
ca: Desplaçament en lliscar a les vores del ratolí tàctil.

en: Invert scroll direction (Natural scrolling)
ca: Inverteix la direcció de desplaçament (desplaçament natural)

en: Touchscreen like scrolling.
ca: Pantalla tàctil com el desplaçament.

en: Disable horizontal scrolling
ca: Desactiva el desplaçament horitzontal

en: Scrolling speed:
ca: Velocitat de desplaçament:

[ctx: Slower Scroll]
en: Slower
ca: Més lenta

[ctx: Faster Scroll Speed]
en: Faster
ca: Més ràpida

en: Right-click:
ca: Clic dret:

en: Press bottom-right corner
ca: Premeu la cantonada inferior dreta

en: Software enabled buttons will be added to bottom portion of your touchpad.
ca: Els botons activats per programari s'afegiran a la porció inferior del ratolí tàctil.

en: Press anywhere with two fingers
ca: Premeu a qualsevol lloc amb dos dits

en: Tap with two finger to enable right click.
ca: Un toc amb dos dits per a activar el clic dret.

en: Middle-click:
ca: Clic del mig:

en: Press bottom-middle
ca: Premeu la part inferior mitja

en: Software enabled middle-button will be added to bottom portion of your touchpad.
ca: El botó del mig activat per programari s'afegirà a la porció inferior del ratolí tàctil.

en: Press bottom left and bottom right corners simultaneously
ca: Premeu la cantonada inferior esquerra i la cantonada inferior dreta simultàniament

en: Press anywhere with three fingers
ca: Premeu a qualsevol lloc amb tres dits

en: Press anywhere with three fingers.
ca: Premeu a qualsevol lloc amb tres dits.

en: Touchpad KCM
ca: KCM del ratolí tàctil

en: System Settings module for managing your touchpad
ca: Mòdul de l'Arranjament del sistema per a gestionar el ratolí tàctil

en: Developer
ca: Desenvolupador

en: Error while loading values. See logs for more information. Please restart this configuration module.
ca: Error en carregar els valors. Vegeu els registres per a més informació. Torneu a iniciar aquest mòdul de configuració.

en: No touchpad found. Connect touchpad now.
ca: No s'ha trobat cap ratolí tàctil. Connecteu ara el ratolí tàctil.

en: Not able to save all changes. See logs for more information. Please restart this configuration module and try again.
ca: No s'han pogut desar tots els canvis. Vegeu els registres per a més informació. Torneu a iniciar aquest mòdul de configuració i proveu-ho un altre cop.

en: Error while loading default values. Failed to set some options to their default values.
ca: Error en carregar els valors predeterminats. Ha fallat en establir diverses opcions als seus valors predeterminats.

en: Error while adding newly connected device. Please reconnect it and restart this configuration module.
ca: Error en afegir un dispositiu connectat nou. Torneu a connectar-lo i reinicieu aquest mòdul de configuració.

en: Touchpad disconnected. Closed its setting dialog.
ca: S'ha desconnectat el ratolí tàctil. Es tanca el seu diàleg de configuració.

en: Touchpad disconnected. No other touchpads found.
ca: S'ha desconnectat el ratolí tàctil. No s'ha trobat cap altre ratolí tàctil.

en: Drag me
ca: Arrossega'm

[ctx: Mouse button]
en: Left button
ca: Botó esquerre

[ctx: Mouse button]
en: Right button
ca: Botó dret

[ctx: Mouse button]
en: Middle button
ca: Botó del mig

en: System Settings module, daemon and Plasma applet for managing your touchpad
ca: Mòdul de l'Arranjament del sistema, dimoni i miniaplicació del Plasma per a gestionar el ratolí tàctil

en: This program incorporates work covered by this copyright notice:
    Copyright © 2002-2005,2007 Peter Osterlund
ca: Aquest programa incorpora treball cobert per aquest avís de copyright:
    Copyright © 2002-2005,2007 Peter Osterlund

[ctx: Credits]
en: Usability, testing
ca: Usabilitat i proves

[ctx: Credits]
en: Helped a bit
ca: Ha ajudat una mica

[ctx: Credits]
en: Developer of synclient
ca: Desenvolupador del synclient

[ctx: Credits]
en: Testing
ca: Proves

en: Active settings don't match saved settings.
    You currently see saved settings.
ca: La configuració activa no coincideix amb la configuració desada.
    Actualment esteu veient la configuració desada.

en: Show active settings
ca: Mostra la configuració activa

en: These settings won't take effect in the testing area
ca: Aquests paràmetres no tindran efecte en l'àrea de proves

en: Enable/Disable Touchpad
ca: Activa/Desactiva el ratolí tàctil

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KdedForm)
en: Enable/Disable Touchpad
ca: Activa/Desactiva el ratolí tàctil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureShortcutsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureNotificationsButton)
en: Configure…
ca: Configura…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Keyboard shortcuts:
ca: Dreceres de teclat:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_DisableOnKeyboardActivity)
en: Disable touchpad when typing
ca: Desactiva el ratolí tàctil en teclejar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Timeout:
ca: Temps d'espera:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_KeyboardActivityTimeoutMs)
en: If there was no keyboard activity for more than specified
    number of milliseconds, touchpad will be enabled again
ca: Si no hi ha activitat del teclat durant més mil·lisegons
    que els especificats, el ratolí tàctil es tornarà a activar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OnlyDisableTapAndScrollOnKeyboardActivity)
en: Disable click emulation and scrolling.
    You will be still able to move pointer using touchpad and perform clicks with hardware buttons.
ca: Desactiva l'emulació dels clics i el desplaçament.
    Encara podreu moure el punter usant el ratolí tàctil i fer clics amb els botons del maquinari.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OnlyDisableTapAndScrollOnKeyboardActivity)
en: Disable taps and scrolling only
ca: Desactiva només els tocs i el desplaçament

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_DisableWhenMousePluggedIn)
en: Disable touchpad when mouse is plugged in
ca: Desactiva el ratolí tàctil quan el ratolí està endollat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notificationsLabel)
en: Notifications:
ca: Notificacions:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ignoredDevLabel)
en: Ignored devices:
ca: Dispositius ignorats:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, kcfg_MouseBlacklist)
en: Some devices might be incorrectly treated as a mouse.
    You can add them to this list so that they will be ignored when they're plugged in.
ca: Alguns dispositius podrien tractar-se incorrectament com un ratolí.
    Els podeu afegir en aquesta llista per tal que s'ignorin quan s'endollin.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PointerMotionForm)
en: Pointer Motion
ca: Moviment del punter

[ctx: Mouse pointer motion parameters]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Speed
ca: Velocitat

[ctx: Minimum pointer movement speed]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Minimum:
ca: Mínima:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (CustomSlider, kcfg_MinSpeed)
en: Minimum pointer speed
ca: Velocitat mínima del punter

[ctx: Maximum pointer movement speed]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum:
ca: Màxima:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (CustomSlider, kcfg_MaxSpeed)
en: Maximum pointer speed
ca: Velocitat màxima del punter

[ctx: Pointer acceleration]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Acceleration:
ca: Acceleració:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (CustomSlider, kcfg_AccelFactor)
en: Acceleration factor for normal pointer movements
ca: Factor d'acceleració per als moviments normals del punter

[ctx: Pointer motion]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Pressure-Dependent Motion
ca: Moviment depenent de la pressió

[ctx: Pressure-dependent pointer motion]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Minimum pressure:
ca: Pressió mínima:

[ctx: Pressure-dependent pointer motion]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Minimum factor:
ca: Factor mínim:

[ctx: Pressure-dependent pointer motion]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Maximum pressure:
ca: Pressió màxima:

[ctx: Pressure-dependent pointer motion]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Maximum factor:
ca: Factor màxim:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_PressureMotionMinZ)
en: Finger pressure at which minimum pressure motion factor is applied
ca: Pressió del dit en la qual s'aplica el factor mínim de moviment de pressió

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_PressureMotionMaxZ)
en: Finger pressure at which maximum pressure motion factor is applied
ca: Pressió del dit en la qual s'aplica el factor màxim de moviment de pressió

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_PressureMotionMinFactor)
en: Lowest setting for pressure motion factor
ca: Opció més baixa del factor de moviment de pressió

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_PressureMotionMaxFactor)
en: Greatest setting for pressure motion factor
ca: Opció més alta del factor de moviment de pressió

[ctx: Pointer motion]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Noise Cancellation
ca: Cancel·lació de soroll

[ctx: Noise cancellation]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Horizontal:
ca: Horitzontal:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_VertHysteresis)
en: The minimum vertical hardware distance required to generate motion events
ca: La distància vertical mínima del maquinari requerida per a generar esdeveniments de moviment

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_VertHysteresis) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_HorizHysteresis)
en:  units
ca:  unitats

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_HorizHysteresis)
en: The minimum horizontal hardware distance required to generate motion events
ca: La distància horitzontal mínima del maquinari requerida per a generar esdeveniments de moviment

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ScrollForm)
en: Scrolling
ca: Desplaçament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Edge scrolling:
ca: Vora de desplaçament:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_VertEdgeScroll)
en: Enable vertical scrolling when dragging along the right edge
ca: Activa el desplaçament vertical en arrossegar per la vora dreta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HorizEdgeScroll)
en: Enable horizontal scrolling when dragging along the bottom edge
ca: Activa el desplaçament horitzontal en arrossegar per la vora inferior

[ctx: Scrolling direction]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HorizEdgeScroll) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HorizTwoFingerScroll) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_InvertHorizScroll)
en: Horizontal
ca: Horitzontal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_VertTwoFingerScroll)
en: Enable vertical scrolling when dragging with two fingers anywhere on the touchpad
ca: Activa el desplaçament vertical en arrossegar amb dos dits en qualsevol lloc del ratolí tàctil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HorizTwoFingerScroll)
en: Enable horizontal scrolling when dragging with two fingers anywhere on the touchpad
ca: Activa el desplaçament horitzontal en arrossegar amb dos dits en qualsevol lloc del ratolí tàctil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_InvertVertScroll)
en: Reverse vertical scrolling
ca: Desplaçament vertical invers

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_InvertHorizScroll)
en: Reverse horizontal scrolling
ca: Desplaçament horitzontal invers

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Two-finger scrolling:
ca: Desplaçament amb dos dits:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Reverse scrolling:
ca: Desplaçament invers:

[ctx: Touchpad - Scrolling]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Scrolling Distance
ca: Distància del desplaçament

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_VertScrollDelta) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_HorizScrollDelta)
en: Move distance of the finger for a scroll event
ca: Distància de moviment del ratolí per a un esdeveniment de desplaçament

[ctx: Scrolling distance]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Horizontal:
ca: Horitzontal:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_Coasting)
en: Continue scrolling after the finger is released from the edge of the touchpad
ca: Continua el desplaçament després que el dit deixi la vora del ratolí tàctil

[ctx: Touchpad - Scrolling]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_Coasting)
en: Coasting
ca: Lliscament

[ctx: Coasting]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Minimum speed:
ca: Velocitat mínima:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_CoastingSpeed)
en: Your finger needs to produce this many scrolls per second in order to start coasting
ca: Cal que el dit presenti aquesta quantitat de desplaçaments per segon per tal d'iniciar el lliscament

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_CoastingSpeed)
en:  scrolls/sec
ca:  desplaçaments/seg

[ctx: Coasting]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Deceleration:
ca: Desacceleració:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_CoastingFriction)
en: Number of scrolls/second² to decrease the coasting speed
ca: Nombre de desplaçaments/segon² per a fer disminuir la velocitat de lliscament

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_CoastingFriction)
en:  scrolls/sec²
ca:  desplaçaments/seg²

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Corner coasting:
ca: Cantonada de lliscament:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CornerCoasting)
en: Enable edge scrolling to continue while the finger stays in an edge corner
ca: Activa la cantonada de lliscament per a continuar mentre el dit està en una cantonada de la vora

[ctx: Coasting]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CornerCoasting)
en: Enable
ca: Activa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_CircularScrolling)
en: Scrolling is engaged when a drag starts in the given trigger region.
    Moving your finger in clockwise circles around the center of the touchpad
    will scroll down and counter clockwise motion will scroll up
ca: El desplaçament s'acciona quan s'inicia un arrossegament en l'àrea d'activació indicada.
    En moure el dit en cercles en el sentit horari al voltant del centre del ratolí tàctil es desplaçarà cap avall, i el moviment en sentit antihorari es desplaçarà amunt

[ctx: Touchpad - Scrolling]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_CircularScrolling)
en: Circular Scrolling
ca: Desplaçament circular

[ctx: Circular scrolling]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Trigger region:
ca: Àrea d'activació:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_CircScrollTrigger)
en: Trigger region on the touchpad to start circular scrolling
ca: Àrea d'activació en el ratolí tàctil per a iniciar el desplaçament circular

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_CircScrollDelta)
en: Move angle (degrees) of finger to generate a scroll event
ca: Angle de moviment (graus) del dit per a generar un esdeveniment de desplaçament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: When used together with vertical scrolling, hitting the upper or lower right corner will seamlessly switch over from vertical to circular scrolling
ca: Quan s'usa conjuntament amb el desplaçament vertical, en tocar la cantonada dreta superior o inferior es commutarà amb fluïdesa des del desplaçament vertical al circular

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SensitivityForm)
en: Sensitivity
ca: Sensibilitat

[ctx: Touchpad]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Sensitivity
ca: Sensibilitat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Pressure for detecting a touch:
ca: Pressió per a detectar un toc:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Pressure for detecting a release:
ca: Pressió per a detectar un alliberament:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_FingerHigh)
en: When finger pressure goes above this value, the driver counts it as a touch
ca: Quan la pressió del dit està per sobre d'aquest valor, el controlador el compta com un toc

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_FingerLow)
en: When finger pressure drops below this value, the driver counts it as a release
ca: Quan la pressió del dit està per sota d'aquest valor, el controlador el compta com un alliberament

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_PalmDetect)
en: If palm detection should be enabled. Note that this also requires hardware/firmware support from the touchpad
ca: Si s'ha d'activar la detecció de palmell. Cal tenir en compte que això també requereix implementació de maquinari/microprogramari del ratolí tàctil

[ctx: Touchpad]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_PalmDetect)
en: Palm Detection
ca: Detecció de palmell

[ctx: Palm detection]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Minimum width:
ca: Amplada mínima:

[ctx: Palm detection]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Minimum pressure:
ca: Pressió mínima:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_PalmMinWidth)
en: Minimum finger width at which touch is considered a palm
ca: Amplada mínima del dit en la qual un toc es considerarà un palmell

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_PalmMinZ)
en: Minimum finger pressure at which touch is considered a palm
ca: Pressió mínima del dit en la qual un toc es considerarà un palmell

[ctx: Touchpad gesture]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TapForm)
en: Taps
ca: Tocs

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_Tapping)
en: Tap to Click
ca: Toc per a fer clic

[ctx: Tapping]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: One finger:
ca: Un dit:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_OneFingerTapButton)
en: Which mouse button is reported on a non-corner one-finger tap
ca: Botó del ratolí que s'informa en fer un toc amb un dit fora d'una cantonada

[ctx: Tapping]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Two fingers:
ca: Dos dits:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_TwoFingerTapButton)
en: Which mouse button is reported on a non-corner two-finger tap
ca: Botó del ratolí que s'informa en fer un toc amb dos dits fora d'una cantonada

[ctx: Tapping]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Three fingers:
ca: Tres dits:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_ThreeFingerTapButton)
en: Which mouse button is reported on a non-corner three-finger tap
ca: Botó del ratolí que s'informa en fer un toc amb tres dits fora d'una cantonada

[ctx: Touchpad]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Corners
ca: Cantonades

[ctx: Touchpad corner]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Top left:
ca: Superior esquerra:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_LTCornerButton)
en: Which mouse button is reported on a left top corner tap
ca: Botó del ratolí que s'informa en fer un toc amb un dit en la cantonada superior esquerra

[ctx: Touchpad corner]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Bottom left:
ca: Inferior esquerra:

[ctx: Touchpad corner]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Top right:
ca: Superior dreta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_LBCornerButton)
en: Which mouse button is reported on a left bottom corner tap
ca: Botó del ratolí que s'informa en fer un toc amb un dit en la cantonada inferior esquerra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_RTCornerButton)
en: Which mouse button is reported on a right top corner tap
ca: Botó del ratolí que s'informa en fer un toc amb un dit en la cantonada superior dreta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_RBCornerButton)
en: Which mouse button is reported on a right bottom corner tap
ca: Botó del ratolí que s'informa en fer un toc amb un dit en la cantonada inferior dreta

[ctx: Touchpad corner]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Bottom right:
ca: Inferior dreta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_TapAndDragGesture)
en: This gesture is an alternative way of dragging. It is performed by tapping (touching and releasing the finger), then touching again and moving the finger on the touchpad
ca: Aquest gest és una manera alternativa d'arrossegar. S'executa tocant (tocant i alliberant el dit), després tornant a tocar i movent el dit en el ratolí tàctil

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_TapAndDragGesture)
en: Tap-and-Drag Gesture
ca: Gest de tocar i arrossegar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_LockedDrags)
en: If off, a tap-and-drag gesture ends when you release the finger. If on, the gesture is active until you tap a second time, or until timeout expires
ca: Si està inactiu, un gest de tocar i arrossegar finalitza quan s'allibera el dit. Si està actiu, el gest estarà funcionant fins que feu un segon toc, o fins que s'exhaureixi el temps d'espera

[ctx: Touchpad gesture]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_LockedDrags)
en: Locked Drags
ca: Arrossegaments bloquejats

[ctx: Locked drags]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Timeout:
ca: Temps d'espera:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_LockedDragTimeout)
en: How long it takes (in milliseconds) for the "Locked Drags" mode to be automatically turned off after the finger is released from the touchpad
ca: Quant triga (en mil·lisegons) el mode «Arrossegaments bloquejats» en desconnectar-se automàticament després que el dit s'alliberi del ratolí tàctil

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Tap Detection
ca: Detecció de tocs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Maximum time:
ca: Temps màxim:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Maximum finger movement:
ca: Moviment màxim del dit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Maximum time for double tap:
ca: Temps màxim per al toc doble:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Single tap timeout:
ca: Temps d'espera del toc simple:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_MaxTapTime)
en: Maximum time (in milliseconds) for detecting a tap
ca: Temps màxim (en mil·lisegons) per a detectar un toc

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_MaxTapMove)
en: Maximum movement of the finger for detecting a tap
ca: Moviment màxim del dit per a detectar un toc

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_MaxDoubleTapTime)
en: Maximum time (in milliseconds) for detecting a double tap
ca: Temps màxim (en mil·lisegons) per a detectar un toc doble

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_SingleTapTimeout)
en: Timeout after a tap to recognize it as a single tap
ca: Temps d'espera després d'un toc per a reconèixer-ho com un toc simple

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Testing area
ca: Àrea de proves

note: i18n: ectx: property (text), widget (TestButton, pushButton)
en: Click me
ca: Clica'm

en: Touchpad was disabled because a mouse was plugged in
ca: El ratolí tàctil s'ha desactivat perquè s'ha endollat un ratolí

en: Touchpad was enabled because the mouse was unplugged
ca: El ratolí tàctil s'ha activat perquè en ratolí s'ha desendollat

[ctx: Emulated mouse button]
note: i18n: ectx: label, entry ($(TapAction)Button), group (parameters)
en: No action
ca: Cap acció

[ctx: Emulated mouse button]
note: i18n: ectx: label, entry ($(TapAction)Button), group (parameters)
en: Left button
ca: Botó esquerre

[ctx: Emulated mouse button]
note: i18n: ectx: label, entry ($(TapAction)Button), group (parameters)
en: Middle button
ca: Botó del mig

[ctx: Emulated mouse button]
note: i18n: ectx: label, entry ($(TapAction)Button), group (parameters)
en: Right button
ca: Botó dret

[ctx: Touchpad Edge]
note: i18n: ectx: label, entry (CircScrollTrigger), group (parameters)
en: All edges
ca: Totes les vores

[ctx: Touchpad Edge]
note: i18n: ectx: label, entry (CircScrollTrigger), group (parameters)
en: Top edge
ca: Vora superior

[ctx: Touchpad Edge]
note: i18n: ectx: label, entry (CircScrollTrigger), group (parameters)
en: Top right corner
ca: Cantonada superior dreta

[ctx: Touchpad Edge]
note: i18n: ectx: label, entry (CircScrollTrigger), group (parameters)
en: Right edge
ca: Vora dreta

[ctx: Touchpad Edge]
note: i18n: ectx: label, entry (CircScrollTrigger), group (parameters)
en: Bottom right corner
ca: Cantonada inferior dreta

[ctx: Touchpad Edge]
note: i18n: ectx: label, entry (CircScrollTrigger), group (parameters)
en: Bottom edge
ca: Vora inferior

[ctx: Touchpad Edge]
note: i18n: ectx: label, entry (CircScrollTrigger), group (parameters)
en: Bottom left corner
ca: Cantonada inferior esquerra

[ctx: Touchpad Edge]
note: i18n: ectx: label, entry (CircScrollTrigger), group (parameters)
en: Left edge
ca: Vora esquerra

[ctx: Touchpad Edge]
note: i18n: ectx: label, entry (CircScrollTrigger), group (parameters)
en: Top left corner
ca: Cantonada superior esquerra
