plasma-desktop - en to ca translation catalogue (63 entries)

en: Keyboard Layout Switcher
ca: Commutador de disposició del teclat

en: Switch to Next Keyboard Layout
ca: Commuta a la següent disposició del teclat

en: Switch keyboard layout to %1
ca: Commuta la disposició del teclat a %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddLayoutDialog)
en: Add Layout
ca: Afegeix una disposició

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, layoutSearchField)
en: Search…
ca: Cerca…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcutLabel)
en: Shortcut:
ca: Drecera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: Label:
ca: Etiqueta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, prevbutton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Preview
ca: Vista prèvia

en: KDE Keyboard Control Module
ca: Mòdul de control del teclat del KDE

en: <h1>Keyboard</h1> This control module can be used to configure keyboard parameters and layouts.
ca: <h1>Teclat</h1> Es pot usar aquest mòdul de control per a configurar els paràmetres del teclat i les disposicions.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabHardware)
en: Hardware
ca: Maquinari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Keyboard &model:
ca: &Model de teclat:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, keyboardModelComboBox)
en: Here you can choose a keyboard model. This setting is independent of your keyboard layout and refers to the "hardware" model, i.e. the way your keyboard is manufactured. Modern keyboards that come with your computer usually have two extra keys and are referred to as "104-key" models, which is probably what you want if you do not know what kind of keyboard you have.
ca: Aquí podeu triar un model de teclat. Aquest valor és independent de la disposició del vostre teclat i fa referència al model «maquinari», p. ex. la manufactura del teclat. Els teclats moderns que venen amb un ordinador usualment tenen dues tecles extres i s'anomenen models de «104-tecles», això és el que probablement voleu si no sabeu quina mena de teclat teniu.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLayouts)
en: Layouts
ca: Disposicions

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: If you select "Application" or "Window" switching policy, changing the keyboard layout will only affect the current application or window.
ca: Si seleccioneu les polítiques de canvi «Aplicació» o «Finestra», el canvi de disposició de teclat només afectarà l'aplicació o finestra actuals.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: Switching Policy
ca: Política de canvi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByDesktopRadioBtn)
en: &Desktop
ca: &Escriptori

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByApplicationRadioBtn)
en: &Application
ca: &Aplicació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByWindowRadioBtn)
en: &Window
ca: &Finestra

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shortcutsGroupBox)
en: Shortcuts for Switching Layout
ca: Dreceres per a canviar la disposició

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Main shortcuts:
ca: Dreceres principals:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, xkbGrpShortcutBtn)
en: This is a shortcut for switching layouts which is handled by X.org. It allows modifier-only shortcuts.
ca: Aquesta és una drecera per a commutar disposicions gestionades per X.org. Permet dreceres de només modificador.

[ctx: no shortcut defined]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, xkbGrpShortcutBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, xkb3rdLevelShortcutBtn)
en: None
ca: Cap

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: 3rd level shortcuts:
ca: Dreceres de 3r nivell:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, xkb3rdLevelShortcutBtn)
en: This is a shortcut for switching to a third level of the active layout (if it has one) which is handled by X.org. It allows modifier-only shortcuts.
ca: Aquesta és una drecera per a commutar al tercer nivell de la disposició activa (si n'hi ha una) gestionada per X.org. Permet dreceres de només modificador.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Alternative shortcut:
ca: Drecera alternativa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KKeySequenceWidget, kdeKeySequence)
en: This is a shortcut for switching layouts. It does not support modifier-only shortcuts and also may not work in some situations (e.g. if popup is active or from screensaver).
ca: Aquesta és una drecera per a commutar les disposicions. No permet dreceres de només modificador i pot no funcionar en algunes situacions (p. ex. si hi ha una finestra emergent o des de l'estalvi de pantalla).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_configureLayouts)
en: Configure layouts
ca: Configura les disposicions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addLayoutBtn)
en: Add
ca: Afegeix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeLayoutBtn)
en: Remove
ca: Elimina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUpBtn)
en: Move Up
ca: Mou amunt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDownBtn)
en: Move Down
ca: Mou avall

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, layoutLoopingCheckBox)
en: Spare layouts
ca: Disposicions de reserva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Main layout count:
ca: Nombre de disposicions principals:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdvanced)
en: Advanced
ca: Avançat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_resetOldXkbOptions)
en: &Configure keyboard options
ca: &Configura les opcions del teclat

[ctx: unknown keyboard model vendor]
en: Unknown
ca: Desconegut

[ctx: no shortcuts defined]
en: None
ca: Cap

en: %1 shortcut | %1 shortcuts
ca[0]: %1 drecera
ca[1]: %1 dreceres

[ctx: layout map name]
en: Map
ca: Mapa

en: Layout
ca: Disposició

en: Label
ca: Etiqueta

en: Shortcut
ca: Drecera

[ctx: variant]
en: Default
ca: Omissió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: When a key is held:
ca: Quan es manté premuda una tecla:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, accentMenuRadioButton)
en: &Show accented and similar characters
ca: Mo&stra els caràcters accentuats i similars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, repeatRadioButton)
en: &Repeat the key
ca: &Repeteix la tecla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, nothingRadioButton)
en: &Do nothing
ca: &No facis res

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Test area:
ca: Àrea de proves:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit)
en: Allows to test keyboard repeat and click volume (just don't forget to apply the changes).
ca: Permet provar la repetició de teclat i el volum del clic (no oblideu d'aplicar els canvis).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, numlockGroupBox)
en: If supported, this option allows you to setup the state of NumLock after Plasma startup.<p>You can configure NumLock to be turned on or off, or configure Plasma not to set NumLock state.
ca: Si està admesa, aquesta opció us permet establir l'estat de la fixació del teclat numèric després d'iniciar el Plasma.<p>Podeu configurar que el Bloq Núm estigui engegat o apagat, o configurar que el Plasma no estableixi l'estat del Bloq Núm.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, numlockGroupBox)
en: NumLock on Plasma Startup
ca: Bloq Núm en iniciar el Plasma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: T&urn on
ca: &Engegat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: &Turn off
ca: &Apaga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton3)
en: Leave unchan&ged
ca: Deixa &sense canviar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRate)
en: &Rate:
ca: &Velocitat:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, delaySlider) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_repeatDelay)
en: If supported, this option allows you to set the delay after which a pressed key will start generating keycodes. The 'Repeat rate' option controls the frequency of these keycodes.
ca: Si està admesa, aquesta opció us permet establir el retard després del que una tecla premuda començarà a generar codis de tecla. L'opció de la «velocitat de repetició» controla la freqüència d'aquests codis de tecla.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_repeatRate) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, rateSlider)
en: If supported, this option allows you to set the rate at which keycodes are generated while a key is pressed.
ca: Si està admesa, aquesta opció us permet establir la velocitat de generació dels codis de tecla mentre es prem una tecla.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_repeatRate)
en:  repeats/s
ca:  repeticions/s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDelay)
en: &Delay:
ca: &Retard:

[ctx: app display name]
en: Keyboard Preview
ca: Vista prèvia de teclat

[ctx: app description]
en: Keyboard layout visualization
ca: Visualització de la disposició del teclat

[ctx: @label]
en: The keyboard geometry failed to load. This often indicates that the selected model does not support a specific layout or layout variant. This problem will likely also present when you try to use this combination of model, layout and variant.
ca: Ha fallat en carregar la geometria del teclat. Sovint això indica que el model seleccionat no accepta una disposició específica o una variant de disposició. Aquest problema segurament també es produirà si intenteu usar aquesta combinació de model, disposició i variant.
